Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Nagrywanie w petli - silver ed.


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kot

Kot

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 3 postów

    Napisano 16 październik 2013 - 16:36

    Witam.
    Może mi ktoś pomoże i wytłumaczy o co chodzi z nagrywaniem w pętli w Go Pro 3 silver.

    1. Coś jest nie tak z czasem nagrania. Przy nastawieniu na 5min. nagrywa mi 1min., przy nastawieniu 20min. nagrywa łącznie 20min. ale przy podłączeniu do TV czy lapka są 4 filmiki po 5 min. Kartę mam Kingdton SDC10/32GB. Ustawiłem NTSC.
    2. Jaka jest zasada nagrywania? Jak nastawie na 20min. to po 20min nagrywanie się zatrzymuje, a zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji powinien rozpocząć je od nowa. Czy może ja cos źle rozumiem?

    Dzięki za jakiekolwiek info.

    #2 jarzombek007

    jarzombek007

      Specjalista

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 49 postów

      Napisano 16 październik 2013 - 17:55

      W Silver jest pewnie tak samo jak w Blacku. Też na początku nie mogłem tego zrozumieć. Do tej pory nie wiem czy dobrze to rozumiem :) Jeżeli ustawiasz pętlę na pięć minut, to kamerka nagrywa materiał przez pierwsze pięć minut. Materiał jest podzielony na mniejsze części dlatego, że po przekroczeniu pięciu minut kamerka nadpisuje pierwszą nagraną część. Czyli jeżeli nagrywasz sześć minut bez przerwy, to twój materiał powinien zawierać minuty: 6, 2, 3, 4, 5. Pierwszej minuty nie będzie, bo zostanie ona zastąpiona przez nagranie z szóstej minuty. W przypadku ustawienia większej pętli ( 20 minut) te części są dłuższe, bo materiał jest dłuższy i nie ma sensu dzielić go na jednominutowe kawałki. Ten tryb jest fajny, jak chcesz nagrywać bez przerwy, bo nie wiesz w którym momencie coś się będzie działo. W ten sposób nie zawalisz sobie całej karty pamięci. Jeżeli będziesz chciał zachować dany, krótki kawałek, to po prostu zatrzymujesz nagrywanie po czym włączesz je znowu. W ten sposób zapisujesz ostatnie pięć minut, a po włączeniu nagrywania ponownie, nagrywasz kolejny materiał nie tracąc wcześniejszego :) Mam nadzieję, że w mierę zrozumiale to napisałem :)

      #3 Kot

      Kot

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 3 postów

        Napisano 17 październik 2013 - 15:08

        No wlaśnie też tak myślałem ale moja kamerka po nagraniu określonego czasu np.20 min. zatrzymuje nagrywanie, zamiast nadpisywać dalej.


        Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →