Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Wymagania laptop


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tete

Tete

    Newbie

  • Użytkownik
  • 1 postów

    Napisano 17 październik 2013 - 22:55

    Witam

    Od kilku dniu jestem w posiadaniu 3 BE.
    Jakie są minimalne wymagania w przypadku laptopa, by All Player odtwarzał nagrania, które przez HDMI na TV chodzą poprawnie.

    Z góry dzięks

    #2 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2334 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 18 październik 2013 - 05:51

    Wątek przeniesiony. Kolego czytaj regulamin. A wątki przede wszystkim umieszczaj w odpowiednich działach!

    A na czym je odtwarzasz? System odświeżony?

    Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

     

     


    #3 Huberto203

    Huberto203

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 337 postów
    • Miejscowość:Rzeszów
    • Kamera: Hero 3+BE
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

    Napisano 02 listopad 2013 - 17:07



    Czy taki laptop bez problemu poradzi sobie z odtwarzaniem i obrabianiem filmów z gopro hero 3 black ? Właśnie planuję kupno nowego komputera i myślę o tym konkretnie modelu. Mój obecny przy bardziej wymagającym filmie lub jakiejś obróbce zaczyna się zacinać i świrować. Podczas renderowania normalne użytkowanie komputera jest niemożliwe, wszystko jest mega zamulone.

    Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


    #4 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2334 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 02 listopad 2013 - 17:38

    Myślę że spokojnie da sobie radę. Ja sam myślę o czymś z i5. A na jakim programie pracujesz?

    Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

     

     


    #5 Huberto203

    Huberto203

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 337 postów
    • Miejscowość:Rzeszów
    • Kamera: Hero 3+BE
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

    Napisano 02 listopad 2013 - 18:08

    Głównie Sony Vegas Pro 12.0 a czasami też GoPro Studio. Poza tym inne mniej wymagające programy i od czasu do czasu jakieś gry. Oczywiście podstawa to internet.

    Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


    #6 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2334 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 02 listopad 2013 - 18:25

    W sumie to i ja pracuje na Vegasie. Wydajności sprzętu potrzebuje jedynie do odtwarzania i edycji filmów. Od jakiegoś czasu przypatruje się czemuś co pozwoli mi na lekką edycję materiałów. i7 styknie Ci spokojnie choć najlepiej gdybyś sprawdził danego kompa pod Vegasem. Pewnie nie dało by się ale czemu by nie spróbować by pod w8 w salonie zainstalować trial Vegasa i chociaż wy renderować film. Ostatnio podpytałem o jakiś komp do edycji filmów ot podrzucili mi jakiegoś Dela za chyba 6000zł w górę! I zareklamowali hasłem to będzie idealne narzędzie. Po czym zarzuciłem hasło Vegas? A oni na to co to jest :D

    Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

     

     


    #7 Huberto203

    Huberto203

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 337 postów
    • Miejscowość:Rzeszów
    • Kamera: Hero 3+BE
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

    Napisano 03 listopad 2013 - 09:45

    Kwota 6000zł odpada :D Nie stać mnie na taki sprzęt. Te 3700 to i tak dużo. Pytałem na pewnym forum o te komputery, podawałem swoje propozycje ale mówili że ten acer będzie lepszym rozwiązaniem za dopłatą tam około 200zł. Mówili że sobie poradzi z tym. A ja się nie znam dlatego ciężko mi powiedzieć cokolwiek.

    Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


    #8 Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1055 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Napisano 03 listopad 2013 - 19:45

    Skup się na tym aby procesor był jak najszybszy - polecam I7.
    Pamieć ram minimum 8GB, Karta graficzna wszystko powyżej GeForce 6xx będzie dobrym wyborem.
    Marka notebook-a nie ma znaczenia.

    Pamiętaj o zachowaniu jakieś gotówki na zakup programu bo samo nagranie się nie obrobi.
    Premiere Elements lub Vegas na start.

    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


    #9 adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 374 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 03 listopad 2013 - 20:14

    Ja pracuję na Y580 z i7 i jest super. Filmy odtwarzają się płynnie i z obróbką nie ma problemu ;) .

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #10 Huberto203

    Huberto203

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 337 postów
    • Miejscowość:Rzeszów
    • Kamera: Hero 3+BE
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

    Napisano 03 listopad 2013 - 20:39

    spietrza czyli ten który wyżej podałem Acer będzie dobrym rozwiązaniem ? :) Oczywiście komputer czasami chciałbym aby posłużył mi do jakiś gier np GTA V i oczywiście chcę go na kilka lat a nie żeby za rok kupić nowy dlatego lepiej chyba dać więcej i mieć konkretny sprzęt prawda ? Ram zawsze mogę dokupić.

    Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


    #11 adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 374 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 03 listopad 2013 - 22:07

    spietrza czyli ten który wyżej podałem Acer będzie dobrym rozwiązaniem ? :) Oczywiście komputer czasami chciałbym aby posłużył mi do jakiś gier np GTA V i oczywiście chcę go na kilka lat a nie żeby za rok kupić nowy dlatego lepiej chyba dać więcej i mieć konkretny sprzęt prawda ? Ram zawsze mogę dokupić.


    Ja proponuję coś takiego ale to trzeba BARDZO spiąć dupę i dołożyć do tego ( dość ciepło[procek] i chyba jak pamiętam też głośno ze względu na jeden wentyl + w miarę dobry serwis + podświetlana klawa ) lub jeszcze lepiej tego ( chłodno[procek], cicho i równie wydajnie + dobry serwis + nie ma podświetlanej klawy ) ( skoro mówimy już o GTA V i aby na trochę starczył ). Jeśli nie to ten acer z GT 750M ujdzie ;) .

    PS. Jeśli źle mówię proszę mnie poprawić ;) .

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #12 Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1055 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Napisano 04 listopad 2013 - 08:03

    Ciężko jest dopasować komputer do gry, której jeszcze nie ma na PC.
    Do obróbki jak najbardziej oba komputery są wystarczające. Na pewno musisz się liczyć z dodatkowym kosztem jakim jest zakup dysku ssd.
    W żadnej innej modernizacji komputera nie osiągniesz skoku rzędu 30-40%. Zwykły dysk montujesz na E-SATA.
    Pamiętaj także że grafika w notebooka jest wersja mobilną, mocno okrojoną do wersji zwykłej, stacjonarnej.
    Oczywiście odnosząc się do gier, ponieważ do obróbki tylko Adobe na tą chwilę wspiera GPU z małymi problemami czy też wymuszeniami.

    A czy musisz mieć notebooka ?? Dlaczego pytam ?
    Ponieważ sam rok temu twierdziłem że tylko komputer mobilny daję wygodę pracy a osiągami jest porównywalny. Jednak od tamtego czasu dużo się u mnie zmieniło ponieważ kupując puszkę z parametrami 2x lepszymi ale za tą samą cenę osiągam to co wcześniej było niemożliwe.

    Problemy jakie na notebooku występowały przegrzania procesora czy też grafiki grając w Battlefield-a 2 czy całymi nocami renderując/konwertując filmy. Kupując dodatkowe coolery aby notebook nie przypominał piekarnika była dla mnie najgorsze.
    (oddzielne dwa wentylatory teraz wiem że muszą być - jeden na procesorze, drugi na grafice).

    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


    #13 Huberto203

    Huberto203

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 337 postów
    • Miejscowość:Rzeszów
    • Kamera: Hero 3+BE
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

    Napisano 04 listopad 2013 - 15:01

    Wyższa kwota odpada, i tak musi mi tata 2k dołożyć. Tego acera polecili mi na innym forum a wcześniej myślałem o . Jednak nakłonili mnie do zmiany na tego acera ze względu na to że lepsza karta graficzna, matryca full hd jedynie ramu mniej ale to zawsze mogę dokupić. Do tego ponoć ten acer ma te możliwości dopięcia ssd i mSata lecz ja się nie znam ale mam kolegów w serwisie więc on by mi zawsze doradził. Odnośnie tego czy pc czy laptop. Skłonny jestem w stronę laptopa chociażby dlatego że jest o wiele bardziej praktyczny. Nudzi mnie siedzenie przed PC poza tym mogę go zabierać ze sobą na różne wycieczki, obozy itp. Zdaję sobie sprawę z tego że np za 2k mogę mieć na prawdę dobrego PC ale jednak wolę coś przenośnego a zawsze kiedyś mogę coś dołożyć do mojego obecnego pc i też będzie.

    A z tym chłodzeniem to ja tam się nie znam za bardzo.

    Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


    #14 Huberto203

    Huberto203

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 337 postów
    • Miejscowość:Rzeszów
    • Kamera: Hero 3+BE
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

    Napisano 05 listopad 2013 - 16:06

    A jak sprawdzić czy ten acer ma osobne wentylatory ? Czy zawsze jest 1 w nowym laptopie ?

    Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


    #15 adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 374 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 05 listopad 2013 - 16:17

    A jak sprawdzić czy ten acer ma osobne wentylatory ? Czy zawsze jest 1 w nowym laptopie ?


    Zależy w jakim lapie. Tak to tylko Clevo/MSI/Allienware ( wybrane modele ) ma dwa nawet trzy ;) .

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #16 Huberto203

    Huberto203

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 337 postów
    • Miejscowość:Rzeszów
    • Kamera: Hero 3+BE
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

    Napisano 05 listopad 2013 - 16:55

    Czyli ten będzie miał jeden wentylator ? Ale kurde nie myślę że sobie z tym poradzi a drugi zakładać to ja się nie znam więc bym nie umiał :P

    Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


    #17 adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 374 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 05 listopad 2013 - 17:01

    Czyli ten będzie miał jeden wentylator ? Ale kurde nie myślę że sobie z tym poradzi a drugi zakładać to ja się nie znam więc bym nie umiał :P


    Jeden sobie spokojnie poradzi. Dwa w laptopie nie zamontujesz drugiego ;) .

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #18 Huberto203

    Huberto203

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 337 postów
    • Miejscowość:Rzeszów
    • Kamera: Hero 3+BE
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

    Napisano 05 listopad 2013 - 17:08

    Też tak myślę tym bardziej że nie robię tego non stop tylko co jakiś czas jakiś filmik lub gra.

    Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


    #19 Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1055 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Napisano 05 listopad 2013 - 18:26

    Jeśli planujesz godzinami obrabiać materiał, konwertować czy też grać zobaczysz jak temperatura będzie wysoka.
    Dlatego patrzeć na dwa wentylatory ( są w ofercie takie , ja miałem jeszcze rok temu w Acer) albo zainwestowanie w podkładkę chłodzącą.

    To jest tylko moja rada z doświadczenia jakie miałem pracując na notebook-ach.

    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


    #20 adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 374 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 05 listopad 2013 - 18:45

    Jeśli planujesz godzinami obrabiać materiał, konwertować czy też grać zobaczysz jak temperatura będzie wysoka.
    Dlatego patrzeć na dwa wentylatory ( są w ofercie takie , ja miałem jeszcze rok temu w Acer) albo zainwestowanie w podkładkę chłodzącą.

    To jest tylko moja rada z doświadczenia jakie miałem pracując na notebook-ach.


    Tak ALE ten acer ma i7-4702QM czyli 37W, a nie 45W także zawsze chłodniej ;) .

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U



    Wróć do Sprzęt komputerowy do montażu i efektów · Następny nieczytany temat →