Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Gopro Hero 3 Black - parę pytań.


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Czochu

Czochu

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

    Napisano 28 październik 2013 - 18:56

    Witam. Mam parę pytań dot. hero 3 w wersji black.
    1) Jakim cudem black można dostać za 1300zł na allegro i to z przesyłką nie z jakichś Chin, a z Polski? oto przykładowa aukcja. Porównując cenę do ceny sprzed dokładnie dwóch miesięcy wartość spadła o jakieś 200zł. O co chodzi?
    2)Czy przy niskim oświetleniu kamera black nagrywa dobrze? Bo na zestawieniu kamer na forum przeczytałem, że ma jakiś tryb dzięki któremu w nocy/w niskim oświetleniu nagrywa całkiem całkiem. Jednak już na aukcji czytam, że jest do tego potrzebne jakieś dodatkowe akcesoria. Jak to w końcu jest?
    3)Czy mimo wszystko warto dorzucić do 3+? Kamerkę kupowałbym zaraz przed sezonem narciarskim, więc coś w okolicach grudnia. Będzie używana do nagrywania właśnie na nartach, offroad (wyprawy), w skład czego wchodzi też nagrywanie pod wodą i w niskim oświetleniu.
    4) Czym jest "protune"?

    Myślę że narazie to tyle.
    Czekam na pomoc i pozdrawiam.

    #2 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2037 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera:
      Hero 3 Silver
    • Karta pamięci:
      SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 28 październik 2013 - 19:12

    4.
    Rejestruj nie filmy lecz emocje

    #3 Czochu

    Czochu

      Member

    • Użytkownik
    • Pip
    • 13 postów

      Napisano 28 październik 2013 - 19:23

      Ok. A reszta? Wiem że link który dałem jesdt zły bo ma rok "gwarancji" a nie dwa. Gdzie dostanę "prawdziwą" kamerkę, tj. wszystko ok za normalnie pieniądze? Pasuje mi w sumie ta na transit ale tam jest tylko z akcesoriami surf chyba, a ja bym chciał przyssawkę na szybę, maskę itd.

      #4 Sebastian

      Sebastian

        I'm a Pro!

      • Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 853 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera:
        3BE/3BE+
      • Karta pamięci:
        16/32/64

      Napisano 28 październik 2013 - 20:57

      Ok postaram się jak najkrócej wyjaśnić. Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania wal śmiało.

      1) Jakim cudem black można dostać za 1300zł na allegro i to z przesyłką nie z jakichś Chin, a z Polski? ... 85703.html oto przykładowa aukcja. Porównując cenę do ceny sprzed dokładnie dwóch miesięcy wartość spadła o jakieś 200zł. O co chodzi?

      Odpowiedz - Na to pytanie jest dużo odpowiedzi. Tańsze są kamery z dystrybucji USA. Po pierwsze gwarancja jest tylko 12 miesięczna.Po drugie ludzie sprzedający w Polsce zazwyczaj nie zapłacili podatku ani cła więc z tego względu cena jest niższa. Na dzień dzisiejszy kamera w USA kosztuje z niskim podatkiem 319 $. Nie mam linku ale na forum było to opisywane dokładnie jakie są typy sprzedawców i wiążące się z tym konsekwencję.

      2)Czy przy niskim oświetleniu kamera black nagrywa dobrze? Bo na zestawieniu kamer na forum przeczytałem, że ma jakiś tryb dzięki któremu w nocy/w niskim oświetleniu nagrywa całkiem całkiem. Jednak już na aukcji czytam, że jest do tego potrzebne jakieś dodatkowe akcesoria. Jak to w końcu jest?

      Odpowiedz - Czytałem na Naszym forum jak i z filmów na Youtubie widać że nowsza kamera + radzi sobie lepiej z niskim oświetleniem. Więc jeśli chcesz kręcić w takich warunkach polecany jest plus.
      Jeśli natomiast kupisz zwykłą trójkę przy niskim poziomie oświetlenia stosujesz mniejszą ilość klatek oraz podwyższasz ISO (czasami). Akcesoriów nie widziałem żadnych więc się nie wypowiem.

      3)Czy mimo wszystko warto dorzucić do 3+? Kamerkę kupowałbym zaraz przed sezonem narciarskim, więc coś w okolicach grudnia. Będzie używana do nagrywania właśnie na nartach, offroad (wyprawy), w skład czego wchodzi też nagrywanie pod wodą i w niskim oświetleniu.

      Odpowiedz - Myślę że sam powinieneś podjąć tą decyzję porównując różnicę między dwoma kamerkami. Dla mnie zaleta w plusie SuperView jedynie więc aż tak mnie do niej nie ciągnie.

      4) Czym jest "protune"?

      Odpowiedz - Jeśli chcesz kupić kamerę i zmieniać tylko baterię ustawiasz tryb Auto i Off Protune. Jeśli chcesz nagrywać dlatego aby później bawić się kolorami, ostrością itp to nagrywasz w ProTune.
      Gdy tryb jest włączony wtedy po prostu film jest nagrywany w surowym stanie ( coś ala RAW dla aparatów), ale daję ci super zabawę w programie do obróbki bo możesz robić cuda.


      Na wszystkie pytania znajdziesz też dokładne odpowiedzi jak użyjesz funkcji "Szukaj".

      Pozdrawiam

      Sebastian



      Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →