Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Mocowanie GoPro do deski surf


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Grzegorz KiteLife

Grzegorz KiteLife

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Toruń
  • Kamera: GoPro3+ silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme

Napisano 02 listopad 2013 - 23:46

Zamontowałem GoPro do deski w tradycyjny sposób czyli przyssawka. Pomimo odtłuszczenia deski klej przyssawki w ogóle nie trzymał. Przyssawka odpadała pod wpływem własnego cięzaru więc posmarowałem ją klejem do miękkiego pcv ( np takim co klei się balony) i jak później się okaże szybciej pęknie uchwyt niż przyssawka :o Dodatkowo kamerę zabezpieczyłem linką na wypadek odklejenia się podstawy.

Test na płaskiej wodzie wypadł pomyślnie jedynie uderzająca woda o kamerę ciągle przestawiała ją z widoku "do góry" na dół.


Test na falach zakończył się problemami. By kamera nie opadała na dół i nie filmowała tylko stóp dokręciłem ją śrubokrętem co później się okazało skutkowało pęknięciem jednego ucha mocującego od obudowy. Na szczęście drugie nie pękło i nie straciłem kamery.


Od uderzeń fal o kamerę pękł uchwyt co widać na zdjęciu :!: Na szczęście nastąpiło to kilka milimetrów poniżej zabezpieczającej linki i szczęśliwie udało mi się dotrzeć do brzegu bez strat finansowych. :doh:


Ogólnie zauważyłem ze uchwyty mocujące za mocne to nie są bo w jednym ułamał się jeden koniec od samego wpinania i wypinania.


Teraz myślę nad doklejeniem jakiegoś ucha do tylnej ścianki obudowy i tam zaczepić linkę zabezpieczającą bo nie chce drugi raz ryzykować w podobny sposób.

Może wy macie jakieś swoje patenty na zabezpieczenie kamery?

#2 Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Napisano 02 listopad 2013 - 23:56



Sam nie testowałem ale zobacz. Druga sprawa masz pływak?

#3 Grzegorz KiteLife

Grzegorz KiteLife

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Toruń
  • Kamera: GoPro3+ silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme

Napisano 03 listopad 2013 - 00:11

Ten sznureczek przyczepiany do ramki może się okazać genialnym rozwiązaniem. :idea:
Tylko potrzebuje malutki kluczyk do odkręcenia ramki i czy po rozkręceniu i ponownym skręceniu nic tam się nie rozszczelni? :?:

Pływak może i tak ale raczej jako dodatkowa rzecz. Przy pływaniu przy silnym wietrze woda jest tak wzburzona i zafalowana ze nawet z pływakiem odnalezienie kamery może graniczyć z cudem :?

#4 Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Napisano 03 listopad 2013 - 00:26

Zdaje mi się że jakiś śrubokręcik powinien być w zestawie ale pewny nie jestem. Myślę że wszystko będzie oki choć na naszym forum raczej jeszcze nikt nie testował tego rozwiązania. Więc nie mogę się wypowiadać.

Wcale w to nie wątpię. Ale lepsza taka ochrona jak pójście kamery na dno. Z drugiej strony zawsze możesz umieścić jakąś naklejkę czy coś w środku obudowy w razie znalezienie skontaktować się z . . . Nie jedna kamera się zgubiła i odnalazła. Choć też pewnie nie jedna gdzieś tam szoruje po dnie.

#5 jackdriver13

jackdriver13

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:GPU
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci: Sandisk,16GB(10),64GB(10)

Napisano 01 luty 2014 - 19:29

Oryginalna podstawka z opakowania.

Wykorzystałem to mocowanie na desce windsurfingowej jak na filmie widać ( http://kamerypov.pl/...j-żarnowieckie/ ). Pod podtawkę podłożyłem gąbkę ( średniej twardości, czarna, pochodzenie ? jakieś opakowanie chyba ) grubości ok. 5mm. Następnie znalezienie optymalnego miejsca na desce. Dziób deski wydawał mi się do tego celu najbardziej odpowiedni.  Przykleiłem podtawkę taśmą klejącą ( tzw. pancerną, srebrno-szarą, trochę elastyczną ), duży atut tej taśmy, nie odkleja się w wodzie!

Super ważne !!!

Trzeba zamienić klapkę zamykającą na pełną wodoszczelną z gąbką ( specjalna do sportów wodnych )  dla zapewnienia szczelności i gąbka dla pewności gdyby się jednak jakimś cudem od deski odczepiła i nie utonęła !!! Zabezpieczenie jakąś linką do deski to dobry pomysł, znalezienie jej na wodzie może być nie takie łatwe :-)

Jeszcze jedno, stosować jak najkrótsze ramię, żeby wykluczyć drgania do minimum !!!

 

Zyczę powodzenia i Super Filmów :mrgreen:




Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →