Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoPro HERO3 black czy HERO3+ silver?


61 odpowiedzi w tym temacie

#1 Norbas

Norbas

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

    Napisano 04 listopad 2013 - 18:48

    Tak jak w temacie, przymierzam sie do zakupu gopro, czytam, analizuje ale i tak mam jednak problem którą wybrać.
    Z jednej strony Black to flagowy model, z drugiej nowy silver może być lepszy od blacka (chyba).
    Pomóżcie się zdecydować:D

    #2 adrianpop16

    adrianpop16

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 255 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera:
      GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci:
      Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 04 listopad 2013 - 19:06

    Tutaj akurat polecam GP Hero 3+ silver ;) .

    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #3 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2012 postów
    • Miejscowość:L-k
    • Kamera:
      Hero 3 Silver
    • Karta pamięci:
      SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 04 listopad 2013 - 19:51

    Kwestia taka - 4k - potrzebujesz? Pilot - potrzebujesz?

    Zdefiniuj czy Black jest Ci naprawdę potrzebny! To raz dwa lepsza jakość obrazu od blacka posiadał silver. Teraz mamy silver plus na razie mamy chyba jeden filmik porównawczy. Więc to naprawdę nie wiele. Czy będziesz nagrywał w Protune? Moim zdaniem warto poczekać jeszcze chwilkę! Zaraz na forum pojawi się ktoś kto wy testuje nowe model silvera i dowiemy się więcej. Co jeszcze ciekawsze w najbliższym czasie wychodzi również nowy Drift!
    Rejestruj nie filmy lecz emocje

    #4 Gracek

    Gracek

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 99 postów
    • Miejscowość:Przemyśl
    • Kamera:
      GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci:
      Samsung Pro 64GB (10)

    Napisano 25 listopad 2013 - 22:32

    Wiadomo coś w temacie? Sam teraz się zastanawiam czy blacka czy silver+


    38ed.png


    #5 Minio1822

    Minio1822

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 3 postów

      Napisano 07 grudzień 2013 - 12:17

      No właśnie, może ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć, też się zastanawiam nad 3 black i 3+ silver.



      #6 adrianpop16

      adrianpop16

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 255 postów
      • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
      • Kamera:
        GoPro Hero 3+ Black
      • Karta pamięci:
        Sandisk Extreme 32 GB

      Napisano 07 grudzień 2013 - 12:23

      Zdecydowanie Hero 3+ Silver. Lepszy obraz, lepsza ostrość ( :D ), lepsza bateria :) .


      beznazwy-1q8y6q.jpg

      Mój sprzęt:
      | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
      | Smartfon - Xperia U


      #7 Davvid

      Davvid

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 39 postów
      • Miejscowość:Cz-Dz
      • Kamera:
        GoPro Hero3+ Silver Edition
      • Karta pamięci:
        32GB Samsung PRO

      Napisano 20 styczeń 2014 - 14:11

      Witam, podepnę się do tematu. Mam dokładnie taki sam dylemat. Hero 3 Black czy Hero 3+ Silver, czy w ogóle poczekać jeszcze miesiąc, dozbierać i kupić Hero 3+ Black?
      Od premiery 3+ minęło już trochę czasu, jak wypada porównanie tych dwóch kamer?

      Po przeanalizowaniu różnych postów na forum odrzuciłem kupno kamery z allegro ze względu na 12 mc gwarancji oraz ewentualne problemy z realizacją, gdyż kamery są z USA. Także Hero 3+ Black za 1 500 zł odpada, a szkoda bo cena jest ogromnie kusząca.

      Tak więc pozostaje zakup w sklepie typu MM. Teraz pytanie czy Hero 3 Black czy Hero 3+ Silver?
      W Blacku kusi pilot i wyższa rozdzielczość nagrywania ale z drugiej strony można za tą kwotę kupić Silver+ i dokupić rozszerzoną gwarancję do 4 lat (MM ma taką opcję w swojej ofercie.)

      O ile pilot jakoś bardzo nie jest mi konieczny bo zazwyczaj na desce jeżdżę z kimś więc jeśli sam będę miał problem z włączeniem to ktoś inny włączy kamerę. Ale obawiam się że za jakiś czas będzie mi brakować protune i wyższych rozdzielczości :/ Za to Silver+ ma dłuższy czas pracy na baterii i poprawione wifi. Ehh ciężki wybór.
      Generalnie najbardziej jestem przekonany do zakupy Silver+ z rozszerzoną gwarancją. Tylko czy za jakiś czas nie będę żałował że nie dołożyłem do Blacka czy Black+...
      Ktoś poradzi? :)
       



      #8 adrianpop16

      adrianpop16

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 255 postów
      • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
      • Kamera:
        GoPro Hero 3+ Black
      • Karta pamięci:
        Sandisk Extreme 32 GB

      Napisano 20 styczeń 2014 - 14:23

      Nie nie. Jak masz możliwość brania kamerki z plusem to ją bierz. Silver+ ma lepszą jakoś obrazu względem Black'a ale za to nie ma ProTune. Opcja ta jest dla zaawansowanych "obróbkowiczów" video ;) .


      beznazwy-1q8y6q.jpg

      Mój sprzęt:
      | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
      | Smartfon - Xperia U


      #9 D2idek

      D2idek

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 109 postów
      • Miejscowość:Bełchatów
      • Kamera:
        Drift Ghost-S
      • Karta pamięci:
        SanDisk Extreme 64GB (10)

      Napisano 20 styczeń 2014 - 14:48

      Davvid- Drift Ghost S :wink:  jeszcze tą opcje rozważ. w cenie Silvera+ masz pilocik dużo dłuższa pracę na baterii i inne bajery... poczytaj i przemyśl.. wg. mnie GP i Drift to podobne kamery ale jednak do różnych odbiorców, teraz pytanie do której grupy ty należysz ;)

      PS. 4-letnią gwarancją w MM bym sobie głowy nie zawracał bo w ciągu tych 4 lat kupisz inna kamerkę bo co roku wchodzi coś nowego. A i z działaniem tej gwarancji bywa różnie (wiem na swoim przykładzie -aparat Sony)


      207717-drift.jpg


      #10 mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPipPip
      • 467 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera:
        Hero2
      • Karta pamięci:
        Lexar 32 (10)

      Napisano 20 styczeń 2014 - 17:46

      Do czego ta kamera? To chyba podstawowe pytanie.
      Pozdrawiam

      Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka



      #11 Davvid

      Davvid

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 39 postów
      • Miejscowość:Cz-Dz
      • Kamera:
        GoPro Hero3+ Silver Edition
      • Karta pamięci:
        32GB Samsung PRO

      Napisano 20 styczeń 2014 - 17:53

      Zimą snowboard, latem wyjazdy wakacyjne, wypady w góry itp.

      Dzięki za wcześniejsze odpowiedzi, czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z tą rozszerzoną gwarancją czy warto? Czy stanadardowe 24 mc, wystarczą? (w sumie to nie wiem czy jeszcze kiedyś będzie mnie stać, żeby sobie kupić taką drogą zabawkę więc może warto wydłużyć gwarancje? ;) )



      #12 Ro83rt

      Ro83rt

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 223 postów
      • Miejscowość:TM
      • Kamera:
        GoPro Hero3 White
      • Karta pamięci:
        Sandisk 32GB (10)

      Napisano 20 styczeń 2014 - 21:11

      Ja bym brał blacka. Więcej opcji nagrywania (lepsze slow motion). Co do jakości to moim zdaniem black jest lepszy od silver+. No i dodatkowo masz protune. Moim zdaniem warto dozbierać, bo potem możesz żałować ( jak w moim przypadku)

      #13 Davvid

      Davvid

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 39 postów
      • Miejscowość:Cz-Dz
      • Kamera:
        GoPro Hero3+ Silver Edition
      • Karta pamięci:
        32GB Samsung PRO

      Napisano 20 styczeń 2014 - 22:18

      Sprawdziłem ceny i w Komputroniku Hero3 Black i Hero3+ Silver są w takiej samej cenie po 1499 zł...
      Pilota moge odpuścić bo bez niego przeżyję.
      W Black na plus: wyższe rozdzielczości kręcenia, protune, lepsza optyka, wiecej megapixeli.
      Za to Silver+ jest nowsze czyli mniejsze, lżejsze, poprawiona wydajność, lepszy procesor, lepsze wifi oraz bateria i czas pracy, lepszy dźwięk. No i od 1080 w dół ilość klatek taka sama jak w zwykłym Blacku...
      Nie powiem, ciężki orzech do zgryzienia... Bo jak na razie nie wiem czy będę używał protune ale może w przyszłości, tak samo jak i większe rozdzielczości - może się to przydać, ale na razie i tak pewnie większośc filmów to będzie 1080/60 i 720/120.

       



      #14 Michal

      Michal

        I'm a Pro!

      • Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 2012 postów
      • Miejscowość:L-k
      • Kamera:
        Hero 3 Silver
      • Karta pamięci:
        SanDisk Ultra 16GB (10)

      Napisano 20 styczeń 2014 - 22:43

      A choć raz nakręcisz coś w wyżej rozdzielczości? Za Blackiem jedynie moim zdaniem w twoim przypadku może przeważać protune. O ile będziesz go używał.


      Rejestruj nie filmy lecz emocje

      #15 Davvid

      Davvid

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 39 postów
      • Miejscowość:Cz-Dz
      • Kamera:
        GoPro Hero3+ Silver Edition
      • Karta pamięci:
        32GB Samsung PRO

      Napisano 21 styczeń 2014 - 08:07

      No właśnie... jak na razie szala przechyla się w stronę Silver+, chyba że do 2 tygodni ceny Black+ się zmniejszą ale to byłby chyba cud ;)



      #16 mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPipPip
      • 467 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera:
        Hero2
      • Karta pamięci:
        Lexar 32 (10)

      Napisano 21 styczeń 2014 - 08:21

      Ja bym brał blacka. Więcej opcji nagrywania (lepsze slow motion). Co do jakości to moim zdaniem black jest lepszy od silver+. No i dodatkowo masz protune. Moim zdaniem warto dozbierać, bo potem możesz żałować ( jak w moim przypadku)

      Popieram.

      Kupujesz kamerę na 2-3 lata więc nie warto oszczędzać 200 zł. Jak ci kasa potrzebna to kup blacka i sprzedaj pilota. Chodzą po około 200 - 300 zł. A z powodzeniem możesz korzystać z aplikacji.

      Przy wersji silver szybko może się okazać, że przydały by ci się lepsze parametry nagrywu, zwłaszcza na snowboardzie. Więcej klatek, lepsza jakość przy dynamicznych scenach.

      Może pomyśl o Drifcie bo choć mnie nie powaliła podczas testów to użytkownicy sobie chwalą. Nowsza technologia.

      Pozdrawiam



      #17 Ro83rt

      Ro83rt

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 223 postów
      • Miejscowość:TM
      • Kamera:
        GoPro Hero3 White
      • Karta pamięci:
        Sandisk 32GB (10)

      Napisano 21 styczeń 2014 - 08:24

      Sprawdziłem ceny i w Komputroniku Hero3 Black i Hero3+ Silver są w takiej samej cenie po 1499 zł...
      Pilota moge odpuścić bo bez niego przeżyję.
      W Black na plus: wyższe rozdzielczości kręcenia, protune, lepsza optyka, wiecej megapixeli.
      Za to Silver+ jest nowsze czyli mniejsze, lżejsze, poprawiona wydajność, lepszy procesor, lepsze wifi oraz bateria i czas pracy, lepszy dźwięk. No i od 1080 w dół ilość klatek taka sama jak w zwykłym Blacku...
      Nie powiem, ciężki orzech do zgryzienia... Bo jak na razie nie wiem czy będę używał protune ale może w przyszłości, tak samo jak i większe rozdzielczości - może się to przydać, ale na razie i tak pewnie większośc filmów to będzie 1080/60 i 720/120.

      silver + nie jest mniejsza. Ma takie same wymiary jak black różnią sie tylko obudowa. Ja zdecydowanie bym celował w blacka.

      #18 Davvid

      Davvid

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 39 postów
      • Miejscowość:Cz-Dz
      • Kamera:
        GoPro Hero3+ Silver Edition
      • Karta pamięci:
        32GB Samsung PRO

      Napisano 21 styczeń 2014 - 10:31

      @mistrzCK - maksymalnie za kamerę chciałem dać do 1700-1750 zł, aktualnie black i silver+ są w jednej cenie 1499 zł więc już nie chodzi o kasę tylko o funkcjonalność, ale idąc za Twoją radą, kupując black+ za 1899 zł i sprzedając pilota nawet za 200 zł to mieszczę się w moim limicie cenowym ;)
      Tylko żeby się chętny znalazł do kupienia pilota ;)

      @Ro83rt - tak wiem, że sama kamera jest takiej samej wielkości, a tylko obudowa jest mniejsza :) Trochę źle sformułowałem moją poprzednią wypowiedź ;)



      #19 sliwoz

      sliwoz

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 38 postów

        Napisano 21 styczeń 2014 - 10:47

        Nie dawno można było kupić Hero3 Black za 1400 + dodatkowa bateria gratis na www.groupon.pl Ale chyba wszystko już wyprzedali... poszukaj dobrze. Jeżeli nie znajdziesz to zagadaj tutaj: www.legato-motocykle.pl Nie sugeruj się cenami na stornie bo są słabo aktualizowane ale wiem że sprzedawał niedawno Hero3 black + dodatkowa bateria gratis za 1415zł

        Co do ceny pilota to bedzie Ci ciężko sprzedać go za 200 zł. Obserwuje allegro i średnio idą po 150zł.

        Moim zdaniem teraz Silvera+ się nie opłaca kupować. Za 1500zł lepiej kupić blacka bo masz dodatkowo pilot i lepsze parametry. Co innego jak ceny spadną ale na razie nie ma co na to liczyć. Najszybciej coś się ruszy jak Hero3+ pojawi w Play o ile w ogóle bedzie dostępne. W przeciwnym razie pierwsze grubsze obniżki pojawią się pewnie w momencie kiedy wyjdzie Hero4 tj. pod koniec roku. 

        PS. Dolicz sobie jeszcze cenę karty pamięci. 



        #20 D2idek

        D2idek

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 109 postów
        • Miejscowość:Bełchatów
        • Kamera:
          Drift Ghost-S
        • Karta pamięci:
          SanDisk Extreme 64GB (10)

        Napisano 21 styczeń 2014 - 10:49

        a ja wciąż twierdzę że jeśli byś nie używał 2,7K i 4K to dużo lepszą opcja dla ciebie jest Drift Ghost / Ghost-S 1399/1599 i starczy na kartę i akcesoria żeby się zmieścić w limicie, ale widać uparty na GP jesteś hehe


        207717-drift.jpg



        Wróć do Co kupić ? · Następny nieczytany temat →