Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Przygody z kamerą, czyli nie łączę się z pilotem


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ST43

ST43

    Specjalista

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

    Napisano 04 listopad 2013 - 19:40

    Zaczęło się miło - kamera działała, pilot działał, filmy kręciły się aż miło :D

    W czwartkowy wieczór podczas kręcenia głupot padła karta. Każdy z domowych komputerów 'nie był w stanie dokończyć formatowania', a sama kamera po próbie formatowania pisała 'SD ERR'.
    Owym medium wciskanym był taki oto SanDisk:
    Dołączona grafika

    Dziś sklep, uznawany również przeze mnie za bardzo dobry, wymienił mi kartę na "taką samą, ale z nowszej serii". W innym pudełeczku, z dumną datą September 2013:
    Dołączona grafika
    Oznaczenie SDSDQUA-064G-U46A

    Karta dała się sformatować... Zapisywało się dokładnie to, co działo się przed obiektywem. :lol:


    Postanowiłem więc zrobić update. Mimo, że nie gonię za nowościami to liczyłem na choćby drobne zmiany w funkcjonalności lub w menu.
    No i trąba - od godziny siedzę z kamerą i pilotem w dłoni. Pilot nie wykrywa kamery - czy odwrotnie... nie wiem kto w ich związku rządzi.
    Kamerka mruga do mnie niebieskim oczkiem mrugnięciami podwójnymi. Pilot włącza się, chwali firmwarem w wersji 2.1.7, po czym przez długie minuty pokazuje logo wi-fi i nic poza tym. Sparować się nie daje, a jedynie wyłącza pokazując na ułamek sekundy stan baterii i komunikat 'NO CAMS'

    Co radzicie ?

    Fotografia trójwymiarowa od 13 lat, lustrzanka od 7 lat, czas na filmowanie GoPro...


    #2 Sebastian

    Sebastian

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 854 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera:
      3BE/3BE+
    • Karta pamięci:
      16/32/64

    Napisano 04 listopad 2013 - 22:08

    Dobrze po kolei.Kamera posiada dwa tryby WiFi RC (połączenie z pilotem) oraz GoPro App ( połączenie z aplikacją na Android/IOs )

    Masz włączone WiFi z opcją WiFi RC ??
    Jak sprawdzić, wejdź do menu > Setting > Wireless Controll

    Jeśli masz już włączony odpowiedni tryb. Wtedy wciskasz przycisk na pilocie (kółko), trzymając go włączasz pilota.
    Powinny pojawić się dwie strzałki w odwrotnym kierunku, pilot zacznie szukać kamer. Jeśli znajdzie wyświetli odpowiednią liczbę :)

    Pozdrawiam

    Sebastian


    #3 ST43

    ST43

      Specjalista

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 37 postów

      Napisano 05 listopad 2013 - 17:18

      Kamera posiada dwa tryby WiFi RC (połączenie z pilotem) oraz GoPro App. [...]Powinny pojawić się dwie strzałki w odwrotnym kierunku, pilot zacznie szukać kamer. Jeśli znajdzie wyświetli odpowiednią liczbę.


      Wiem jak to powinno działać, wiem jak to działało przy pierwszym uruchomieniu, tym razem jednak nie chciało.

      Dziś miła, aczkolwiek trudno wytłumaczalna niespodzianka. Włączyłem kamerę, pilot po 1,5min połączył się z kamerą. Jak narazie działa.
      Pytanie uzupełniające - czy firmware pilota jakoś się upgraduje, ewentualnie dokonuje się to samoczynnie ?

      Fotografia trójwymiarowa od 13 lat, lustrzanka od 7 lat, czas na filmowanie GoPro...


      #4 Sebastian

      Sebastian

        I'm a Pro!

      • Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 854 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera:
        3BE/3BE+
      • Karta pamięci:
        16/32/64

      Napisano 05 listopad 2013 - 18:21

      Do tej chwili nie wyszła żadna aktualizacja na pilota. Opcja do aktualizacji była w wersji poprzedniej CineForm. W najnowszej nie sprawdzałem czy dalej jest ta funkcja.

      Proszę Cię abyś następny raz podał dokładnie co robisz bo po twojej pierwszej wypowiedzi nie wynikało jakbyś to ustawiał.

      Wysyłane z mojego HTC One dual sim za pomocą Tapatalk 2

      Pozdrawiam

      Sebastian



      Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →