Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Jak to youtube potrafi sponiewierać jakość..

youtube jakość film

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 256 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera:
    GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci:
    32GB SanDisk Extreme

Napisano 17 styczeń 2014 - 22:06

Ja nie, ale dostałem od jakiegoś czasu możliwość dodawania własnych miniatur, nie wiem czy każdy tak ma.  Na początku nie mogłem.


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#22 adrianpop16

adrianpop16

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 351 postów
  • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
  • Kamera:
    GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci:
    Sandisk Extreme 32 GB

Napisano 17 styczeń 2014 - 22:14

A czy ktoś z was dysponuje kontem premium na yt? 

 

Co masz na myśli mówiąc konto premium??


beznazwy-1q8y6q.jpg

Mój sprzęt:
| Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
| Smartfon - Xperia U


#23 cad

cad

    Newbie

  • Użytkownik
  • 23 postów

    Napisano 17 styczeń 2014 - 22:48

    cad, w takim razie oceń to :

     

     

    Właśnie wrzuciłem szubki film na YT, rozdzielczość 1920x1080, bitrate 13 791 kb/s, 29 FPS, waga 222 MB czas: 2:13 min,  program jakim go renderowałem to: MAGIX Video Pro X5

     

    Sprawdź czy też to jest mydło, bo w sumie to piszesz, ale nie wiadomo o co 5 ...

     

    Różnicy z plikiem wrzucanym zaryzykuję i napiszę, że nie widzę.

    Moim zdaniem u Ciebie jest ok. To nie jest mydło.



    #24 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2261 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera:
      Hero 3 Silver
    • Karta pamięci:
      SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 17 styczeń 2014 - 22:50

    Chodzi mi o konto partnerskie yt! 500 subskrybcji oraz chyba 80tysięcy wyświetleń dla jednego filmu. W sumie jak by się tak 1/3 forum zebrała to mamy dla siebie konta partnerskie w połowie. 


    Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

     

     


    #25 adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 351 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera:
      GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci:
      Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 17 styczeń 2014 - 22:55

    Oj stary. Żeby mieć konto partnerskie to nie jest tak prosto, oj nie :) . Dwa, trzeba rozróżnić konto partnerskie, a z rozszerzonymi funkcjami ;) .


    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #26 Tworek

    Tworek

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 256 postów
    • Miejscowość:Głogów
    • Kamera:
      GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci:
      32GB SanDisk Extreme

    Napisano 17 styczeń 2014 - 23:01

    Zapewne wszystko opiera się o funkcję zarabiania w programie partnerskim, ale jak widać można z renderować, film gdzie po wrzuceniu obraz jest bardzo w porządku.


    GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


    #27 adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 351 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera:
      GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci:
      Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 17 styczeń 2014 - 23:26

    Nie ma w koncie partnerskim funkcji, które "ulepszają" video po uploadzie. Jedynie funkcje jakie ma partner to są te przedstawione na zdjęciu (wszystkie) natomiast konto "rozszerzone" nie ma jedynie funkcji "Płatne subskrypcje". Trzeba również rozróżnić partnera od YouTube, którego każdy może mieć oraz "normalnego" partnera. Poniżej zdjęcie:

    przechwytywanie5gkcn.png


    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #28 Tworek

    Tworek

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 256 postów
    • Miejscowość:Głogów
    • Kamera:
      GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci:
      32GB SanDisk Extreme

    Napisano 17 styczeń 2014 - 23:55

    U mnie wygląda to tak :

     

    37d7bd315c2faaf1.png


    GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


    #29 adrianpop16

    adrianpop16

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 351 postów
    • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
    • Kamera:
      GoPro Hero 3+ Black
    • Karta pamięci:
      Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 18 styczeń 2014 - 11:30

    To zależy jak użytkujesz konto, co na nim robisz itd. Wtedy sukcesywnie dostajesz następne opcje ;) .


    beznazwy-1q8y6q.jpg

    Mój sprzęt:
    | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
    | Smartfon - Xperia U


    #30 Kisiel

    Kisiel

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 123 postów
    • Kamera:
      GoPro HERO3 Black
    • Karta pamięci:
      SanDisk 64GB (10)

    Napisano 18 styczeń 2014 - 14:06

    Moim zdaniem u Ciebie jest ok. To nie jest mydło.

    cad: a może nieświadomie kliasz opcję polepszania filmów po uploadzie? Wyskakuje taki tekst w rodzaju "Youtube detected that your video is shaky. Do you want to stabilize it?". Ja to zawsze kanceluje, bo sądzę, że po takiej stabilizacji przez YT właśnie wychodzi kupa. Ale nie wiem, nie próbowałem - tak tylko strzelam, bo to może być powód....

     

    P.S. W ogóle to ulepszanie to jakaś plaga ostatnio. Wrzucam foty na G+, patrze o tu jakaś kupa wychodzi. I co widzę?! G+ automatycznie i domyślnie wszystko "ulepsza". Ulepsza to znaczy pogorsza, bo jak se chce polepszyć zdjęcie to robię to sam przed wrzuceniem, a G+ to "ulepsza" drugi raz. Dopiero muszę wejść w jakiś opcje albumu, żeby to ulepszanie wyłączyć. Czuję się traktowany jak debil, za którego wszystko trzeba robić i to bez pytania go o pozwolenie.



    #31 tommusz

    tommusz

      Newbie

    • Użytkownik
    • 35 postów

      Napisano 18 styczeń 2014 - 18:46

      Już myślałem że tylko ja mam takie odczucia względem G+ dorabiają mi jakieś cholerne wodotryski które muszę wyłączać sory za offtop

      Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka



      #32 cad

      cad

        Newbie

      • Użytkownik
      • 23 postów

        Napisano 19 styczeń 2014 - 01:22

        cad: a może nieświadomie kliasz opcję polepszania filmów po uploadzie? Wyskakuje taki tekst w rodzaju "Youtube detected that your video is shaky. Do you want to stabilize it?". Ja to zawsze kanceluje, bo sądzę, że po takiej stabilizacji przez YT właśnie wychodzi kupa. Ale nie wiem, nie próbowałem - tak tylko strzelam, bo to może być powód....

         

        P.S. W ogóle to ulepszanie to jakaś plaga ostatnio. Wrzucam foty na G+, patrze o tu jakaś kupa wychodzi. I co widzę?! G+ automatycznie i domyślnie wszystko "ulepsza". Ulepsza to znaczy pogorsza, bo jak se chce polepszyć zdjęcie to robię to sam przed wrzuceniem, a G+ to "ulepsza" drugi raz. Dopiero muszę wejść w jakiś opcje albumu, żeby to ulepszanie wyłączyć. Czuję się traktowany jak debil, za którego wszystko trzeba robić i to bez pytania go o pozwolenie.

        Nie, nie klikam.

        Dużo osób zaangażowało się. Fajnie. :) Może podam link do mojego filmiku, a Wy jeżeli oczywiście chcecie wyrazicie opinie czy taka jakość uploadowanego filmu może satysfakcjonować. Być może nie powinienem wymagać zbyt wiele - w HD jest ładnie, ale tak jak wcześniej wspomniałem przy 360 jest za słabo - YT poprzerabiał sobie mój film.

         



        #33 Kisiel

        Kisiel

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 123 postów
        • Kamera:
          GoPro HERO3 Black
        • Karta pamięci:
          SanDisk 64GB (10)

        Napisano 20 styczeń 2014 - 18:20

        Tak jak piszesz w 720p jest ok. W 360p jest tak, jak w 360p tzn. po powiększeniu na cały ekran nie będzie ładnie, bo nie może być. Ale jak oglądasz to w małym okienku to jest ok. Oczekujesz jakości HD w 360p, czy co, bo teraz to już nie rozumiem Twojego problemu... Wiadomo, że YT przerabia, bo wrzucasz tylko jedną rozdzielczość tzn. 720p a YT to musi skonwertować do 360p (zresztą 720p też sobie przerabia na swój format - dlatego podają wytyczne do renderowania materiału wejściowego, żeby tej konwersji było jak najmniej).

        Według mnie jeśli chodzi o odtwarzanie filmików z YT to 360p chyba przydaje się tylko na telefony, bo mają małe ekraniki, więc może to jeszcze będzie się dało oglądać. Ale na monitorze nikt nie będzie odtwarzał w 360p na full screenie, bo to nie ma sensu - tylko 720 albo 1024. Zresztą 1024p wygląda jak żyleta nawet na telewizorach.



        #34 cad

        cad

          Newbie

        • Użytkownik
        • 23 postów

          Napisano 24 styczeń 2014 - 22:05

          Spoko.



          #35 enforces

          enforces

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 128 postów
          • Miejscowość:Kalisz
          • Kamera:
            GoPro Hero3+ Black
          • Karta pamięci:
            brak

          Napisano 28 kwiecień 2014 - 03:36

          Nie wiem jak to jest. Ale u siebie mam ponad 150 filmów i mam komunikat: Roszczenia wygenerowane przez system Content ID pixel-vfl3z5WfW.gif Nie ma dobrej opinii

           

          Klikam w szczegóły to wszystkie filmy mam zatwierdzone uznanie autorstwa co do muzyki. 2 filmy są zablokowane w niektórych krajach. Reszta wyświetlana jest wszędzie.

           

          Co do jakości - jak wrzuce coś z GoPro to mam masakrę w kompresji. Jak wrzucę plik z lustrzanki to jakość jest zadawalająca. Kiedyś wrzucałem pliki skompresowane do flv i to działało. Chyba znów do tego wrócę.

           

          Edit. Usunąłem nie swoje filmy i odblokowali mi miniaturki, dłuższe filmy i subskrypcje. :)




          Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →



          Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: youtube, jakość, film