Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Sony Vegas, jak połączyć podzielony klip?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek27

Krzysiek27

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 84 postów

    Napisano 26 luty 2013 - 21:54

    Cześć, mam problem. Montuje filmik i mam klipy na osi czasu. Problem w tym, że najpierw podzieliłem niektóre klipy żeby zrobić slow motion, a teraz chce je podjaśnić itp. Normalnie mam jeden klip i nakładam efekty, ale po podzieleniu do zwolnienia klip jest w trzech częściach i trzeba na każdy oddzielnie nakładać efekt od początku, co jest czasochłonne i niekoniecznie uda się zrobić to dokładnie tak samo jak na innej częsci. Więc mam pytanie, jak złączyć te 3 cześci w jeden klip z powrotem, albo po prostu jak nadać dokładnie takie same ustawienia efektów na kilka klipów jednocześnie? Mam nadzieje że rozumiecie o co chodzi, bo troche zagmatwanie to napisałem

    #2 LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1014 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 27 luty 2013 - 05:34

    Podobny problem miałem w MovieMaker
    To napisz jak go rozwiązałeś. Nie piszemy postów, które nic nie wnoszą do dyskusji - Admin
    W tym programie jest opcja przy edycji ustawienia / parametry dla wszystkich - znajduje sie w zakładce edycja u góry po prawej stronie. Mozna wszystko ustawic, opcje widoku, dzwiek itp.

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #3 zico

    zico

      Newbie

    • Użytkownik
    • 46 postów

      Napisano 27 luty 2013 - 05:46

      A czasem nie będzie działać skrót prawy shift + zaznaczanie klipów, które chcesz obrobić? Co prawda ich nie połączysz, ale przynajmniej zaznaczysz te, które chcesz do obróbki.

      #4 addict

      addict

        Ekspert

      • Moderator
      • PipPip
      • 343 postów
      • Miejscowość:Warszawa
      • Kamera: Hero2 + Hero960
      • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10

      Napisano 27 luty 2013 - 09:58

      na klipie z dodanymi efektami - ppm i COPY. a na tym co chcesz te efekty klikasz - ppm i PASTE EVENT ATTRIBUTES.

      4 sztachety i parapet | | |


      #5 ZiGi

      ZiGi

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 103 postów
      • Miejscowość:Warszawa/Dębe Wielkie
      • Kamera: GoPro Hero 3 BE
      • Karta pamięci: Sandisk,64GB,Class 10,UHS-1

      Napisano 27 luty 2013 - 12:24

      Ustawienia każdego efektu możesz zapamiętać jako swój template i dodawać potem już zapamiętane własne ustawienia danego efektu.
      Pozdrawiam
      ZiGi
      GoPro Hero 3 Black Edition + Wi-Fi Remote + Battery BacPac™ + The Frame + Suction Cup 2 + Sandisk Ultra 64GB UHS-1 Class 10

      Sprzedam ->

      #6 Krzysiek27

      Krzysiek27

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 84 postów

        Napisano 27 luty 2013 - 14:42

        Dzięki wielkie addict i ZiGi. Pomogło :)
        EDIT: A jednak nie pomogło. Zaznaczanie z shiftem nie działa. A co do kopiowania i wklejania ustawień to wszystko jest ok, ale niestety, jak obrobie częśc klipu niespowolnioną i wkleje ustawienia do spowolnionej to spowolnienie przestaje działać i klip tak jakby się powtarza. Nie wiem o co chodzi. Więc ma ktoś może jeszcze jakiś sposób na obrobienie na jednych ustawieniach kilku części pociętego klipu?

        #7 addict

        addict

          Ekspert

        • Moderator
        • PipPip
        • 343 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera: Hero2 + Hero960
        • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10

        Napisano 03 marzec 2013 - 13:13

        On kopiuje wszystkie ustawienia czyli prędkość odtwarzania także. Jak kopiujesz z normalnego do spowolnionego to on to spowolnienie usuwa. Zrób najpierw efekty i je skopiuj a spowolnienie zrób później.

        4 sztachety i parapet | | |


        #8 ZiGi

        ZiGi

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 103 postów
        • Miejscowość:Warszawa/Dębe Wielkie
        • Kamera: GoPro Hero 3 BE
        • Karta pamięci: Sandisk,64GB,Class 10,UHS-1

        Napisano 04 marzec 2013 - 08:34

        Krzysiek chyba mnie nie zrozumiałeś. Ja nie karzę Ci kopiować wszystkich efektu z jednego klipu do innego.
        Mówiłem o zapisaniu ustawień dla jednego efektu i potem korzystanie ze swojego "presetu".
        Po zapisaniu w dziale Brightness and Contrast (w moim przypadku) pojawi się nowy preset o nazwie "Mój Preset Jasności i kontrastu".

        Tu masz przykład jak zapisać ustawienie efektu.
        [attachment=0]2013-03-04 09-25-48.gif[/attachment]

        Załączone pliki

        • Załączony plik  2013-03-04 09-25-48.gif   84,89 KB   95 Ilość pobrań

        Pozdrawiam
        ZiGi
        GoPro Hero 3 Black Edition + Wi-Fi Remote + Battery BacPac™ + The Frame + Suction Cup 2 + Sandisk Ultra 64GB UHS-1 Class 10

        Sprzedam ->


        Wróć do Sony Vegas · Następny nieczytany temat →