Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Numeracja - Da sie ciągłą? bo mi resetuje :(


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcin3city

marcin3city

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 5 postów

    Napisano 27 luty 2013 - 20:06

    Czy da sie ustawić aby numeracja była ciągła? tzn aby po zgraniu plików z karty nie leciał od 001 tylko od tego co było ostatnio czyli powiedzmy jak zgralismy 50 zdjęć to kolejne jest 51 nawet po ich zgraniu z karty, teraz mi resetuje i np z danej wycieczki mam tak samo nazwane pliki...
    Szukam opcji ale nie moge znaleźć :(

    Z góry dzięki za pomoc.

    #2 michau

    michau

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 115 postów

      Napisano 28 luty 2013 - 06:24

      Kamera nie posiada w swoim firmware licznika zdjęć czy filmów. Nie jesteś jedynym, który o to pyta. Wydawać się powinno, że licznik powinien być jak w każdej innej kamerze czy aparacie. Nie wiem czy aktualizacja oprogramowania przez Producenta dałaby taką możliwość.
      GoPro Hero3 Black Edition & Wi-Fi Remote + SanDisk Ultra® microSDXC UHS-I 64GB + GoPro Battery BacPac

      #3 Bulczas

      Bulczas

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 237 postów

        Napisano 02 marzec 2013 - 21:24

        Robiac timelspsy skonczylaby sie numeracja ;)

        Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


        #4 michau

        michau

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 115 postów

          Napisano 02 marzec 2013 - 22:37

          Robiac timelspsy skonczylaby sie numeracja ;)

          Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk


          Gdyby w nazwie była data to nic by się nie skończyło np. 20130302XXXXX.jpg

          Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
          GoPro Hero3 Black Edition & Wi-Fi Remote + SanDisk Ultra® microSDXC UHS-I 64GB + GoPro Battery BacPac

          #5 Bulczas

          Bulczas

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 237 postów

            Napisano 02 marzec 2013 - 23:59

            data nie jest zgodna ze standardem



            #6 michau

            michau

              Wyjadacz

            • Użytkownik
            • PipPipPipPip
            • 115 postów

              Napisano 03 marzec 2013 - 06:32

              No to licznik powinien być. Ich sposób nazywania plików też pozostawia wiele do życzenia. :x Ja i tak po pogrupowaniu materiałów zmieniam nazwy plików video wg schematu: rok.miesiąc.dzień nazwa (np. 2013.03.03 Narty Kotelnica) wtedy wiem co to jest a nie tysiące plików o podobnych numerach.
              GoPro Hero3 Black Edition & Wi-Fi Remote + SanDisk Ultra® microSDXC UHS-I 64GB + GoPro Battery BacPac

              #7 Ptas

              Ptas

                Member

              • Użytkownik
              • Pip
              • 21 postów

                Napisano 29 marzec 2013 - 09:53

                HERO3 faktycznie nie ma kontynuacji numerowania plików. Irytujące to cholera. HERO2 przez aktualizacją firmware to wersji Protune kontynuowało numerację na kolejnej karcie. Po wgraniu nowego firmware przestało i tak samo ma HERO3.

                Ale jest sposób: przed wyjęciem kary w celu zgrania plików i usunięcia ich z karty wykonuję zdjęcie. Będzie ono miało najwyższy numer pliku. Kasuję wszystko oprócz tego zdjęcia. Karta wraca do kamery. Kamera nada kolejnemu plikowi numer kolejny po numerze pozostawionego zdjęcia. Do tego jak się sfotografuje własną gębę to wiadomo, jak człowiek wyglądał podczas kręcenia ;) To, jeżeli używam jednej karty kilka razy z dostępem do komputera w międzyczasie.

                Sprawa nie taka prosta jak są dwie+ karty, które wymieniamy w terenie. Można na przykład tak: jeżeli chcę użyć trzech kart to pewno na pierwszej wsadziłbym fotkę z numerem zmienionym na 1000, na drugiej 2000, na trzeciej 3000. Po zgraniu całości w jeden folder będzie w miarę porządek.

                Pozdrówka!

                Ptas


                Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →