Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Nagrywanie długiego filmu- moje niepokoje


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 leszeg

leszeg

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera:
    Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci:
    32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

Napisano 22 grudzień 2013 - 13:56

Podobny temat już był ale dla mnie to za mało.

Postanowiłem sprawdzić ile czasu działa bateria i ile miejsca na karcie zajmuje film. Ustawiłem Wide 780 / 60 kl , włączone wifi + pilot .

Po godzinie czasu patrze na wyświetlacz kamery i widzę 1H,04 diody migaja jak w czasie nagrywania ,a licznik nadal pokazuje 1H,04. Pomyślałem ,że coś nie tak i wyłączyłem nagrywanie i ponownie włączyłem. Bateria pozwoliła nagrać 5 filmików o łacznym czasie 1godz 47 min. 3 pliki maja odentyczną numerację (nazwę) i dwa tez takie same. Podział czasowy to 3 x 26 min , 1 x 18 i 1 x 11 min.

Moje pytania:

1. Czy zatrzymanie licznika na poz 1H,04 to normalka? dla mnie nie.

2. Czy faktynie nie ma możliwości nagrać całego filmu np 1,4 godz?

3. Czy po uruchomieniu nagrywania z pilota,pilot musi byc włączony (wyłączenie pilota powoduje wyłączenie kamery)

4. jak to jest z tym stałym zasilaniem podczas nagrywania. gdy wetknę kabel zasilający widzę tylko ikonę USB i zoreo możliwości.



#2 Tworek

Tworek

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 173 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera:
    GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci:
    32GB SanDisk Extreme

Napisano 22 grudzień 2013 - 14:14

1. Nigdy mi się ta nie zdarzyło, jeżeli diody sygnalizowały nagrywanie, to pewnie tak było.

2. Nigdy tego nie dochodziłem, a jezeli chciałem mieć całość w jedym pliku to w programie MAGIX Video deluxe 2013 Plus składałem w całość i po kilku minutach miałem gotowy plik. Moja również nagrywa w kawałkach 26 minut z groszem.

3. Możesz sam to sprawdzić. :geek:

4. Jeżeli chcesz mieć zasilanie podczas nagrywania, to puść najpierw nagrywanie po czym podepnij zasilanie.


GoPro Hero 3 Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#3 leszeg

leszeg

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera:
    Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci:
    32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

Napisano 22 grudzień 2013 - 14:25

Tworek dzięki za szybką odpowiedź. Kamerkę mam od wczoraj i to moja pierwsza. chcę ją trochę "pokatować" by sprawdzic czy wszytko z nią ok. Zaraz odpalam nastepną próbę długiego filmu na drugiej karcie tylko teraz obiektem będzie budzik :) by wiedzieć który plik po którym bo na razie konca dojsć nie mogę :). Pytanie nr 3 zaraz sprawdzę :).



#4 Sebastian

Sebastian

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 873 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera:
    3BE/3BE+
  • Karta pamięci:
    16/32/64

Napisano 22 grudzień 2013 - 14:37

Widzę że nie szukałem bo na wszystkie pytania były już odpowiedzi.

 

1. Czy zatrzymanie licznika na poz 1H,04 to normalka? dla mnie nie.

Jeśli dioda czerwona mruga nagrywanie trwa. Czas na pewno się zmieni, ale nie wymagaj aby co kilka sekund był odświeżany.

 

2. Czy faktynie nie ma możliwości nagrać całego filmu np 1,4 godz?

 

Jest mozliwość nagrania w jednym pliku ale rozdzielczość najniższą wybierasz. Karta jest sformatowana Na FAT więc nie wymagaj aby plik 10GB był w jednym pliki. Zasada zapisu pliku na takich partycjach.

Po drugie taki podział jest dużo korzystniejszy przy montażu oraz w razie uszkodzenia kamery lub przerwania nagrania nie wszystko tracimy. 

 

 

3. Czy po uruchomieniu nagrywania z pilota,pilot musi byc włączony (wyłączenie pilota powoduje wyłączenie kamery)

A jak chcesz go wyłączyć, wyłączając pilota wyłączasz kamerę. Proste

 

4. jak to jest z tym stałym zasilaniem podczas nagrywania. gdy wetknę kabel zasilający widzę tylko ikonę USB i zoreo możliwości.

Jak podłączasz do komputera tak jest, natomiast jeśli podłączysz do samochodu lub powerbanku to możesz nagrywać.


Pozdrawiam

Sebastian


#5 leszeg

leszeg

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera:
    Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci:
    32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

Napisano 22 grudzień 2013 - 14:53

Dzięki Sebastian. Szukałem tylko w GP3. Znalazłem tylko o dzieleniu plików ale nie dotarło do mnie. Ok już dużo jaśniej mam.

To jeszcze zapytam o wskazanie wyświetlacza , a dokładnie na samym dole podczas nagrywania jest od lewej - jakis czas (czego) potem stan baterii i ikonka połączenia. O jaki czas chodzi ? do konca baterii, pojemności karty ? bardziej mi przemawia na czas do końca pojemności baterii.



#6 Tworek

Tworek

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 173 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera:
    GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci:
    32GB SanDisk Extreme

Napisano 22 grudzień 2013 - 15:24

Ilość matreriału jak możesz się jeszcze zmieścić na karcie.


GoPro Hero 3 Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#7 leszeg

leszeg

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera:
    Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci:
    32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

Napisano 22 grudzień 2013 - 15:26

właśnie obserwuje to wskazanie .



#8 Huberto203

Huberto203

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 316 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera:
    Hero 3+BE
  • Karta pamięci:
    Sandisk 32GB 10

Napisano 23 grudzień 2013 - 12:15

Tam jest napisane ile jeszcze materiału w danej rozdzielczości / lub zdjęć pomieści karta. Jest osobna ikonka odnośnie stanu baterii, chyba wiesz jak wygląda. jeśli chodzi o to że dzieli filmik po około 26 minut to sam to mam i jakoś się tym nie przejmuję :P Jeśli chcesz nagrywać pod ładowarką to spróbuj najpierw uruchomić kamerkę a później wpiąć ją pod zasilanie.


Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


#9 leszeg

leszeg

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów
  • Miejscowość:Sandomierz
  • Kamera:
    Gopro hero 3+ black
  • Karta pamięci:
    32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

Napisano 23 grudzień 2013 - 12:50

Dałem ciała i sam z siebie sie śmieje pytaniem nr 1  :oops:

Wskazuje 1H,04 np bo potem jest 1H,o5 ale po minucie ,a mi sie wydawało ,że sie zawiesiła :mrgreen: . Przeciez po godzinie nagrania wchodzi w tryb godzinnych wskazań , a nie sekundowych. O ja durny podniecony  :oops: .



#10 Pabloss

Pabloss

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

    Napisano 31 grudzień 2013 - 11:07

    Ja też "katuję" moją kamerkę. Sprawdzam, nagrywam i testuję w jakie rozdzielczości najlepiej rejestrować. Też na początku zdziwiłem się że nagrywa w kilku plikach, ale oczywiście zależy to przede wszystkim od sposobu zapisu na karcie i od rozdzielczości w jakiej nagrywamy. Wydaje mi się że najczęściej będę używał 1080p zarówno szeroki jaki i normalny. W wyższych rozdzielczościach filmy zajmują naprawdę dużo. No nić za 2 tygodnie prawdziwy test pod wodą - zobaczymy jak wyjdzie.



    #11 leszeg

    leszeg

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 94 postów
    • Miejscowość:Sandomierz
    • Kamera:
      Gopro hero 3+ black
    • Karta pamięci:
      32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

    Napisano 31 grudzień 2013 - 12:12

    Musze sprawdzic jak to na tv widać bo na obecną chwile przekonany jestem do 720 szeroko. Czekam na akumulatory z DX i kilka dupereli. Dla mnie ważne jest co wykombinuję do magazynowania plików w czasie podróży. Gdzies trzeba to zrzucic z karty.



    #12 cray

    cray

      Member

    • Użytkownik
    • Pip
    • 18 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera:
      GoPro Hero3+ Black Edition
    • Karta pamięci:
      SanDisk Extreme, 64GB, (10)

    Napisano 02 marzec 2014 - 22:47

    Przepraszam, że trochę odkopuję ale chciałbym się dowiedzieć czy zmiana systemu plików karty pamięci spowoduje brak dzielenia filmów na części czy raczej kamerka jej nie będzie widzieć/wystąpią błędy w nagrywaniu?

     

    Póki co to dzielenie za bardzo mi nie przeszkodziło w niczym ale w czasie testów zauważyłem, że niestety pomiędzy dwoma fragmentami filmu występuje kilku sekundowa luka w nagrywaniu. Znając życie akurat w momencie najlepszego tricku/wyczynu itp. kamerka sobie podzieli plik i z naszego nagrania nici. :/ :)



    #13 ruti

    ruti

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 311 postów
    • Miejscowość:Stalowa Wola
    • Kamera:
      GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci:
      64

    Napisano 03 marzec 2014 - 11:37

    Przepraszam, że trochę odkopuję ale chciałbym się dowiedzieć czy zmiana systemu plików karty pamięci spowoduje brak dzielenia filmów na części czy raczej kamerka jej nie będzie widzieć/wystąpią błędy w nagrywaniu?

     

    Póki co to dzielenie za bardzo mi nie przeszkodziło w niczym ale w czasie testów zauważyłem, że niestety pomiędzy dwoma fragmentami filmu występuje kilku sekundowa luka w nagrywaniu. Znając życie akurat w momencie najlepszego tricku/wyczynu itp. kamerka sobie podzieli plik i z naszego nagrania nici. :/ :)

    kolego moja kamera dzieli pliki ale nie mam kulkusekundowej przerwy, gdy wrzucam to do programu i skladam w calosc nie widac ani milisekundy przeskoku :)

     

    leszeg - black + w sandomierzu :) fajnie !


    "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

    #14 cray

    cray

      Member

    • Użytkownik
    • Pip
    • 18 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera:
      GoPro Hero3+ Black Edition
    • Karta pamięci:
      SanDisk Extreme, 64GB, (10)

    Napisano 03 marzec 2014 - 11:40

    W takim razie muszę to jeszcze raz zbadać ale ostatnio testowałem w aucie i podzieliło akurat jak stałem na światłach ale po muzyce w radiu było słychać, że ucięło kawałeczek.



    #15 leszeg

    leszeg

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 94 postów
    • Miejscowość:Sandomierz
    • Kamera:
      Gopro hero 3+ black
    • Karta pamięci:
      32 GB SanDisk i 32 Gb Kingston

    Napisano 03 marzec 2014 - 13:13

    ee może radio czkawki dostało  :wink: . Zawsze w tą dziure można wkleić fragment reklamy GoPro :twisted:

    ruti -pozdrawiam  :wink:



    #16 cray

    cray

      Member

    • Użytkownik
    • Pip
    • 18 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera:
      GoPro Hero3+ Black Edition
    • Karta pamięci:
      SanDisk Extreme, 64GB, (10)

    Napisano 03 marzec 2014 - 22:20

    Dzisiaj wykonałem kolejny test (nagrywałem zegarek z sekundnikiem) aż do wyczerpania baterii. Wydaje się, że tym razem nie ucięło mi filmiku. :) Przynajmniej wydaje mi się, że po połączeniu fragmentów filmu wskazówka zegarka (sekundnik) nie miała przeskoku. :)

     

    Karta 64 GB, system plików exFAT, dzieli pliki po 3,66 GB.




    Wróć do GoPro Hero3+ · Następny nieczytany temat →