Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Nagrywanie pętli w GoPro, looping wideo


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 xamil

xamil

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 186 postów
  • Kamera:
    GoPro3 White
  • Karta pamięci:
    SanDisk 16GB c.10

Napisano 06 styczeń 2014 - 22:52

Chce poznać dokładnie funkcje looping wideo (nagrywania pętli) w moim GP, mam tutaj dwie cytaty z szukania:
 

Jeżeli ustawiasz pętlę na pięć minut, to kamerka nagrywa materiał przez pierwsze pięć minut. Materiał jest podzielony na mniejsze części dlatego, że po przekroczeniu pięciu minut kamerka nadpisuje pierwszą nagraną część. Czyli jeżeli nagrywasz sześć minut bez przerwy, to twój materiał powinien zawierać minuty: 6, 2, 3, 4, 5. Pierwszej minuty nie będzie, bo zostanie ona zastąpiona przez nagranie z szóstej minuty. W przypadku ustawienia większej pętli ( 20 minut) te części są dłuższe, bo materiał jest dłuższy i nie ma sensu dzielić go na jednominutowe kawałki. Ten tryb jest fajny, jak chcesz nagrywać bez przerwy, bo nie wiesz w którym momencie coś się będzie działo. W ten sposób nie zawalisz sobie całej karty pamięci. Jeżeli będziesz chciał zachować dany, krótki kawałek, to po prostu zatrzymujesz nagrywanie po czym włączesz je znowu. W ten sposób zapisujesz ostatnie pięć minut, a po włączeniu nagrywania ponownie, nagrywasz kolejny materiał nie tracąc wcześniejszego

 

 

A w instrukcji cytat:

 

Kamera nagrywa przez 5 minut, następnie rozpoczyna nagrywać od nowa sukcesywnie nadpisując poprzednie 5 min filmu.

 

Załóżmy, iż używam GP jako wideorejestratora drogowego i zamiast ciągłego nagrywania wybieram looping wideo 5 min. I on cały czas kręci w tym trybie looping video (5 min) i tak przez  pół godziny nadpisuje te 5 min. Nagle mam akcję i po kilku sekundach wyłączam nagrywanie to na karcie mam zapisany moment od wyłączenia nagrywania do 5 minut przed wyłączeniem tak? A potem jak włączę to nie będzie mi się te pierwsze nadpisywać tylko następny plik 5 min i on będzie się nadpisywać? Może dziwnie napisane ale mam nadzieję że rozumiecie i że dobrze myślę?

Dziękuję za pomoc :)



#2 Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 271 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera:
    GoPro Hero 3 Black, Drift Ghost-S
  • Karta pamięci:
    2x Samsung SDXC 64GB

Napisano 07 styczeń 2014 - 22:54

Ja rozumiem, nie używałem, ale tak właśnie będzie jak napisałeś. Możliwe, że instrukcja jest przetłumaczona skrótowo, pierwszy cytat jest bardziej szczegółowy.



#3 xamil

xamil

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 186 postów
  • Kamera:
    GoPro3 White
  • Karta pamięci:
    SanDisk 16GB c.10

Napisano 11 styczeń 2014 - 14:43

Pierwszy cytat jest tutaj z forum, drugi jest z instrukcji GP3 White :)

Dziękuje bardzo za pomoc, chyba będę tej funkcji używać na drodze jako wideorejestrator drogowy :)

Temat do zamknięcia.


I jednak dalej tego nie rozumiem, kręciłem dziś w 720p/30FPS i looping video na 5 min, miałem 2-3 momenty gdzie chciałem zeby ostatnie 5 minut sie nagrało i na karcie mam z 30 plików z ucietymi filmami po 1 minucie tak wiec?

#4 Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 271 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera:
    GoPro Hero 3 Black, Drift Ghost-S
  • Karta pamięci:
    2x Samsung SDXC 64GB

Napisano 11 styczeń 2014 - 15:32

No i to jest to, co cytowałeś na początku - masz ustawione na 5 minut, kamera nagrywa te 5 minut, ale dzieli plik na jednominutowe ze względów technicznych. Po przekroczeniu 5 minut zaczyna nadpisywać te jednominutowe pliki. Tylko nie wiem dlaczego masz 30 plików, z wcześniejszych prób może ? Najlepiej przenieś je na kompa i przetestuj od nowa.



#5 xamil

xamil

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 186 postów
  • Kamera:
    GoPro3 White
  • Karta pamięci:
    SanDisk 16GB c.10

Napisano 11 styczeń 2014 - 22:00

no wlasnie, on nagrrywal caly czas a tylko 2 akcje zastopowałem i ponowiłem, dziwne, zobaczymy na innych próbach :)




Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →