Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

możliwie najekonomiczniejsze rozwiązanie podglądu kamery GoPro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1

cad

cad

    Newbie

  • Użytkownik
  • 26 postów

    Tak jak w temacie - miałbym pytanie o sugestię w sprawie doboru sprzętu umożliwiającego w sposób akceptowalny podgląd z kamery GoPro.

     

    Smartfon, tablet,inne urządzenia mobilne? Nie mam zbyt dużo środków finansowych na ten cel, a chciałbym mieć kontrolę nad kamerą np. w powietrzu. Aha w mojej kamerze Hero 3 Silver Edition nie ma pilota WI-FI, więc dodatkowo dochodzi jego zakup.

     

    Jakaś pomocna rada?



    #2

    kotlar

    kotlar

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 66 postów

      Nie ma potrzeby dodatkowo kupować pilota:)

      Instalujesz na telefonie z androidem app GoPro i masz tam i podglad i pełne sterowanie kamerą włacznie z ustawieniami itp.



      #3

      mistrzCK

      mistrzCK

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 1080 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
      • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB

      Plus etui na telefon na sznurku przyczepiony do nogi. Ciężko później by było go znaleźć.

      Pozdrawiam



      #4

      Huberto203

      Huberto203

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 337 postów
      • Miejscowość:Rzeszów
      • Kamera: Hero 3+BE
      • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

      Aplikacja GoPro app zastąpi wszystkie funkcje pilota (dostępna w Sklep Play/ Market- jak kto woli), możesz sterować kamerką jak tylko chcesz przy użyciu telefonu z Androidem lub IOSem. Na starym telefonie ze starszą wersją androida w markecie miałem same "podróby" aplikacji. Dopiero jak kupiłem nowego Smartfona to mam aplikację w Markecie od ręki oryginalną oczywiście. Zauważyłem też że oryginalna aplikacja chodzi dużo płynniej być może spowodowane jest to też lepszym telefonem jak i jego parametrami i oprogramowaniem ale też podgląd obrazu jest w porządku, opóźnienie w granicach 1-2 sekundy (wcześniej o wiele wiele więcej).


      Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


      #5

      cad

      cad

        Newbie

      • Użytkownik
      • 26 postów

        Dzięki. Zatem rozglądam się za sprzętem.



        #6

        Darro

        Darro

          Ekspert

        • Użytkownik
        • PipPip
        • 343 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
        • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

        a chciałbym mieć kontrolę nad kamerą np. w powietrzu.

        Może być ciężko z aplikacją i WiFi... latając dronem nie używam w ogóle WiFi...

        1. Podobno mogą pojawić się zakłócenia;

        2. Zasięg stracisz zaraz po wystartowaniu, no chyba, że latasz kilka metrów nad głową... 

        Do podglądu z gopro z powietrza polecam FPV (drogo ale bardzo wygodnie, minusem jest to, że nie można zmienić nic w kamerce, w ustawieniach...)



        #7

        adrianpop16

        adrianpop16

          Ekspert

        • Użytkownik
        • PipPip
        • 375 postów
        • Miejscowość:Bystrzyca Kłodzka
        • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
        • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB

        Co to jest to FPV??


        beznazwy-1q8y6q.jpg

        Mój sprzęt:
        | Laptop Y580 - i7 3610QM / GTX 660M / Matryca HD / 1000 GB HDD 5400 rpm / 4 GB ram / Windows 7 Home Premium 64-bit
        | Smartfon - Xperia U


        #8

        cad

        cad

          Newbie

        • Użytkownik
        • 26 postów

          Może być ciężko z aplikacją i WiFi... latając dronem nie używam w ogóle WiFi...

          1. Podobno mogą pojawić się zakłócenia;

          2. Zasięg stracisz zaraz po wystartowaniu, no chyba, że latasz kilka metrów nad głową... 

          Do podglądu z gopro z powietrza polecam FPV (drogo ale bardzo wygodnie, minusem jest to, że nie można zmienić nic w kamerce, w ustawieniach...)

          Hmm jeżeli rzeczywiście jest problem z WiFi to wiele zmienia. Do tej pory latałem tylko w celu filmowania, ale jestem zainteresowany także zdjęciami. Poczekam na razie z podglądem.



          #9

          Darro

          Darro

            Ekspert

          • Użytkownik
          • PipPip
          • 343 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera: Hero 4 silver, Hero 3 Black, Drift Ghost
          • Karta pamięci: 3 x Sandisk Ultra 64GB (10)

          Co to jest to FPV??


          Najlepiej użyć coś tego typu:


          W fpv nie masz możliwości kontroli nad gopro tzn start, stop, zdjęcia, film itp... Widzisz tylko co filmujesz no i najważniejsze gdzie lecisz. Ja wykonuje dwa obloty, jeden robiąc film i drugi gdzie robią się zdjęcia np co 5 sekund.


          #10

          nicolaus

          nicolaus

            Newbie

          • Użytkownik
          • 7 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera: HERO 3+S
          • Karta pamięci: GR 32GB CL10

          Witajcie

           

          Mam pytanie czy aplikacja będzie działała (da się w ogóle zainstalować?) na Samsungu Galaxy Ace 1 ? Fabrycznie jest tam Android 2.3 chyba.  

          Planuję użyć tego telefonu jako pilota i podgląd. Kamera na kasku, ja na motocyklu a telefon w dedykowanym uchwycie na kierownicy.

          Galaxy ACE można kupić za 100 zł tak więc taniej niż oryginalny pilot a możliwości większe. Problemem będzie tylko drenaż baterii telefonu przy włączonym wifi dlatego wymagane będzie podłączenie zasilania na stałe, ale gniazdo zapalniczki mam :)



          #11

          CuZo

          CuZo

            Newbie

          • Użytkownik
          • 14 postów
          • Miejscowość:Kraków
          • Kamera: GoPro HERO3+ Black Edition
          • Karta pamięci: SanDisk 32gb (10)

          Mam Samsunga Galaxy Ace 2 i śmiga komfortowo.



          #12

          nicolaus

          nicolaus

            Newbie

          • Użytkownik
          • 7 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera: HERO 3+S
          • Karta pamięci: GR 32GB CL10

          Dzieki za odpowiedz.
          Galaxy Ace sprawdzil sie bardzo dobrze na ostatnim wyjezdzie. Sluzyl za podglad i sterowanie. Kamerka byla na kasku, mocowaniach ram mount w dwoch miejscach i jeszcze na plaskowaniku od halogenow. Ponizej fotka z mojego centrum dowodzenia.



          Wysłane z Tapatalk