Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro + quadrocopter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#101

Jendruś

Jendruś

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 63 postów

    Dokładnie. Do upgrade nie zamontuje OSD ale fpv tak. Ja nie potrzebuje OSD a fpv być może kupię.

    Mi też telemetria nie jest zbytnio potrzebna - latam "w zasięgu wzroku", a FPVa nie odgarnę, chociaż nie odczuwam "ciśnienia" :)



    #102

    Jendruś

    Jendruś

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 63 postów

      Nie myśleliście o tuningu swoich Phantomów? Kilka dni temu natrafiłem na aukcję  zadzwoniłem do gościa i kupiłem od niego w dobrej cenie kpl silników  + śmigła Turnigy takie jak na zdjęciu na Allegro. Dzisiaj zrobiłem pierwszy test i "jezdem w szoku"!!!!!

      Na moim prawie rocznym pakiecie 2200 mah oryginalnym DJI - przy pięknej pogodzie, bez szaleństw latałem max. 8 min. Dziś przy dużym wietrze 11.30 min. Z tego do 8 min "ile fabryka dała" pod wiatr, z wiatrem w ciągłym ruchu. Od 8 min zdecydowanie spokojniej - zaczęła migać kontrolka od aku. Przy starych silnikach chwila po kontrolce zaczynał siadać. Na nowych wisiał jeszcze przeszło 3 min przy dość dużym wietrze. Latanie pod wiatr nie nastręczało mu problemów - przy oryginalnych mulił strasznie. Jestem MEGA zadowolony z nowych silników. Sprawdziło się to o czym mówił gość od którego je kupiłem Są zdecydowanie mocniejsze, przy zmniejszonym zużyciu prądu - sam w to nie wierzyłem - a jednak.

      Druga sprawa.

      Byłem "napalony" na gimbala Zenmuse, ale facet od silników przekonał mnie chyba do Tarota (jeszcze się waham) Jest trochę cięższy, ale połowę tańszy. Co w/g mnie baaaardzo ważne - można kupić do niego wszystkie części oddzielnie. Nie planuję "twardych lądowań", ale ...........

      Pozdr. 



      #103

      _TT_

      _TT_

        Newbie

      • Użytkownik
      • 22 postów

        Jendruś, Napisz coś dokładniej na temat tych śmigieł. Co to za marka, jaka wielkosć itp.

        pzdr.



        #104

        Jendruś

        Jendruś

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 63 postów

          Sorki że się nie odzywałem, ale były problemy z logowaniem. To nie są chyba Turnigy tak jak pisałem wcześniej - na śmigle pisze GEMFAN 9x4,7 takie jak tu - zielone - Śmigła OK, ale najwięcej dała wymiana silników.

          Pozdr.



          #105

          Jendruś

          Jendruś

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 63 postów

             

            A jak to jest w końcu u nas???



            #106

            Darro

            Darro

              Specjalista

            • Użytkownik
            • Pip
            • 201 postów
            • Miejscowość:Warszawa
            • Kamera: Hero 3 Black, Drift Ghost
            • Karta pamięci: 2 x Sandisk Ultra 64GB (10)

            Moje graty do FPV (gogle) i OSD przyszły, dzisiaj podłączyłem, wszystko hula...

            Poniżej kilka zdjęć, może komuś się przydadzą...


            • skiper83 przyznał pochwałę

            #107

            Jendruś

            Jendruś

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 63 postów

              Moje graty do FPV (gogle) i OSD przyszły, dzisiaj podłączyłem, wszystko hula...

              Poniżej kilka zdjęć, może komuś się przydadzą...

              No to żeś zaszalał - gratulacje :)



              #108

              Jendruś

              Jendruś

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 63 postów

                Cała prawda :(



                #109

                Michal

                Michal

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPip
                • 2345 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera: Hero 3 Silver
                • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

                "statku powietrznego używanego w celach innych niż rekreacyjne i sportowe" Ktoś z was jest zawodowcem?



                #110

                Jendruś

                Jendruś

                  Użytkownik

                • Użytkownik
                • 63 postów

                  Tak. Ja byłem "zawodowcem" - bo użyłem 20 s filmu żeby pokazać dom pani młodej z lotu ptaka - zajmuję się wideofilmowaniem.Teraz odpuszczam, bo nie będę się narażał dla małego bayeru. Gonienie za licencją jest dla mnie nieopłacalne. Swoją drogą to ciekawe, że jak jestem "zawodowcem" to jestem niebezpieczny dla otoczenia i muszę mieć kwity. Jeżeli nie biorę za to kasy i robię to samo, na tym samym sprzęcie, to już jestem bezpieczny i cool - kolejny chory przepis, których coraz więcej w naszym kraju  :twisted:  



                  #111

                  Jendruś

                  Jendruś

                    Użytkownik

                  • Użytkownik
                  • 63 postów
                    Trochę taka "przyjemność" - uprawnienia, kosztują:
                    ok. 450zł lekarz (Warszawa)
                    ok. 1500zł szkolenie 4 dni x 5 godz. (Gliwice)
                    ok. 200zł egzamin
                    Latanie usługowe 'bez kwita" mooooocno ryzykowne.
                    Z tego co wiem, gościu, który latał nad wydarzeniami 11.11 w Warszawie ma poważne problemy. 
                    Raz że latał usługowo dla jakiejś telewizji bez uprawnień.
                    Dwa. W tym czasie na tym terenie był zakaz lotów :(
                    Nie wiem czy się nie "ciepnę" na te kwity. Przynajmniej łyknę wiedzę, gdzie i kiedy mogę latać - jakie są uwarunkowania prawne. Do tej pory było to bardzo płynne i nigdy nie miałem pewności czy mnie ktoś nie zgarnie, bo się nad "jego niebem" przeleciałem :)


                    #112

                    Michal

                    Michal

                      I'm a Pro!

                    • Moderator
                    • PipPipPipPip
                    • 2345 postów
                    • Miejscowość:Polska
                    • Kamera: Hero 3 Silver
                    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

                    Wiecie to też czemuś służy ale kurcze żeby teraz egzaminować wszelkich lataczy Dji P to dajcie spokój. Nikt z was nie jest zawodowcami. Z drugiej strony przykłada mojego miasta nad którym jest przelotówka. Leci sobie samolot na wysokości 1000m i co? Zderzenie z quadrocopterem! Z drugiej strony szkolenie to koszt quadro! Jest jeszcze inna kwestia nie wiem jak ludzie od szkolenia patrzą na Dji Phantom! Żeby nie było że ktoś przyjdzie polonezem na kurs F1. Ale co do bezpieczeństwa to moim zdaniem obowiązkowe powinny być zabezpieczenia śmigieł dla quadro!



                    #113

                    Jendruś

                    Jendruś

                      Użytkownik

                    • Użytkownik
                    • 63 postów

                      Na 1000m to raczej Quadro nie wlecisz, ale są miejsca - byłem niedawno na pogrzebie w Gdańsku, gdzie mógłbym swoim Phantomem "ścigać" się z pasażerskimi samolotami :). Problem jest, bo coraz więcej tych zabawek się sprzedaje. Z tego co wiem możemy - ci PRO i NIEPRO, latać do wysokości 150m. Oczywiście za wyjątkiem stref gdzie latanie jest zabronione. Co ciekawe - przed lotem trzeba sprawdzić czy rejon w którym latasz nie jest chwilowo wyłączony z ruchu lotniczego.

                      Problem jest poważny, bo niech ci się nagle pojawi śmigłowiec ratowniczy i może być poważny problem :(



                      #114

                      Michal

                      Michal

                        I'm a Pro!

                      • Moderator
                      • PipPipPipPip
                      • 2345 postów
                      • Miejscowość:Polska
                      • Kamera: Hero 3 Silver
                      • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

                      O tym właśnie piszę! Wiesz druga sprawa polega na tym że takie quadro to stosunkowa nowość na rynku. Phantom ma też swoje ograniczenia co innego profesjonalne zastosowanie quadro. Inna sprawa że nikt tym sprzętem nie będzie się wzbijał na kilometry. A masz może link do takiego lotniczego ABC?



                      #115

                      Jendruś

                      Jendruś

                        Użytkownik

                      • Użytkownik
                      • 63 postów

                        O tym właśnie piszę! Wiesz druga sprawa polega na tym że takie quadro to stosunkowa nowość na rynku. Phantom ma też swoje ograniczenia co innego profesjonalne zastosowanie quadro. Inna sprawa że nikt tym sprzętem nie będzie się wzbijał na kilometry. A masz może link do takiego lotniczego ABC?

                        Niestety nie mam :( info trzeba szukać na forach, ale tam też niektórzy myślą że mają wiedzę. O tym pułapie 150m dowiedziałem się dziś w rozmowie z instruktorem od certyfikatu. Urząd zajął się tymi PRO, a tych NIEPRO pozostawił samych sobie. Jeżeli jest prawdziwy modelarz, to wiedzę zdobywa w klubie modelarskim. Jest jednak sporo gości takich jak ja - którzy nie mieli co z kasą robić :) i kupili sobie nową zabawkę :). Nie będą szukać klubów modelarskich, bo nie mają czasu. Dla nich powinien być stworzony elementarz  - co wolno - czego nie wolno. Tak jak pisałeś takie ABC latania dronami.



                        #116

                        Michal

                        Michal

                          I'm a Pro!

                        • Moderator
                        • PipPipPipPip
                        • 2345 postów
                        • Miejscowość:Polska
                        • Kamera: Hero 3 Silver
                        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

                        Wiesz no mój powyższy postulat z ochroną śmigieł powinien być naprawdę respektowany. Gdzie w necie ktoś linkował wypadki z dronami. Nie trudno się domyśleć co robią śmigła w kontakcie z człowiekiem. Ja akurat nie mam quadro gdyż akurat nie stać mnie na nie. Gdyby było mnie stać na Dji latałbym. Wiec znam kwestie latania dronami tylko z forum i pare miejsc. Ot co nie co się orientuje i widzę jak ktoś znajomy lata bez gimbala!



                        #117

                        Jendruś

                        Jendruś

                          Użytkownik

                        • Użytkownik
                        • 63 postów

                          Wiesz no mój powyższy postulat z ochroną śmigieł powinien być naprawdę respektowany. Gdzie w necie ktoś linkował wypadki z dronami. Nie trudno się domyśleć co robią śmigła w kontakcie z człowiekiem. Ja akurat nie mam quadro gdyż akurat nie stać mnie na nie. Gdyby było mnie stać na Dji latałbym. Wiec znam kwestie latania dronami tylko z forum i pare miejsc. Ot co nie co się orientuje i widzę jak ktoś znajomy lata bez gimbala!

                          W moim Phantomie wywaliłem te ograniczniki, bo był mniej sterowny. Teoretycznie nie powinien, a był :( teraz przy zmienionych śmigłach już nie pasują i nie mam jak sprawdzić sterowności. Kiedyś zahaczyłem o mur dzwonnicy kościelnej, gdyby były wtedy ograniczniki to by nic się nie stało, a tak walnął o glebę że aż zadudniało :(

                          Podejrzewam że przy "katastrofie lotniczej" to te ograniczniki nie dużo by dały - dla ewentualnej ofiary będą w/g mnie podobne obrażenia. Bezwzględnie dają ochronę w przypadku spotkania z przeszkodą w czasie normalnego lotu.