Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Słaba jakość wideo przy oświetleniu sztucznym w pokoju


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek27

Krzysiek27

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 84 postów

    Napisano 05 styczeń 2013 - 13:51

    Szczerze powiedziawszy spodziewałem się czegoś dużo lepszego. Filmiki kręcone w pokoju są bardzo słabej jakości i przy 720p i przy 1080. Straszne szumy widać itp, a aż tak ciemno to nie jest, jest normalna lampa. Z kamerki w komputerze obraz jest niewiele gorszy... Może oprócz ilości fps. Też tak macie?

    #2 Jendruś

    Jendruś

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 63 postów

      Napisano 05 styczeń 2013 - 16:30

      Może włączyłeś 100fps. Miałem chwilę i aż się wystraszyłem - takie szumy - oczywiście przy 720P. Przy dziennym świetle spoko - 100fps. Zwalniałem filmik do 5% i było w miarę.
      Ja nie narzekam na jakość. Cudów nie można oczekiwać od kamery, która mieści się w dłoni. Fakt że filmiki oglądałem tylko na kompie.

      #3 Krzysiek27

      Krzysiek27

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 84 postów

        Napisano 05 styczeń 2013 - 21:30

        No tak masz racje. Ja i tak nie bede używał w słabym oświetleniu ale troche mnie to zaskoczyło, dobrze że to nie jakaś wadliwa sztuka. Czyli jak słabe oświetlenie to schodzić w dół z klatkami. Im więcej klatek tym będą większe szumy? Co do jakości pomijając szumy to ilość fps nie ma znaczenia?

        #4 Jendruś

        Jendruś

          Ekspert

        • Użytkownik
        • PipPipPip
        • 63 postów

          Napisano 05 styczeń 2013 - 22:45

          Nie - ilość klatek ma tylko wpływ na płynność ruchu i na możliwość robienia zwolnienia tempa.
          Praktycznie przy 100 fps szumiało kosmicznie 50/25 było tak samo - na oko, bo nie robiłem "naukowych testów porównawczych" :)
          Jeżeli nie planujesz slow motion to optymalnie 50 fps - i tak można to spoko zwolnić 50% i nie będzie efektu skakania. 100 fps no to już "rekord świata" :)
          Dlatego m-dzy innymi kupiłem tą kamerkę, a nie Drift'a Gost'a.
          Jak się wrzuci rozdziałkę 2K/25fps to można zrobić niezłą stabilizację w sofcie do wideo.

          #5 Filonnet

          Filonnet

            Administrator

          • Admin
          • 525 postów
          • Miejscowość:Poznań
          • Kamera:
            GoPro Hero3 Black Edition
          • Karta pamięci:
            Sandisk, 64GB, (10)

          Napisano 06 styczeń 2013 - 19:49

          Szczerze powiedziawszy spodziewałem się czegoś dużo lepszego. Filmiki kręcone w pokoju są bardzo słabej jakości i przy 720p i przy 1080. Straszne szumy widać itp, a aż tak ciemno to nie jest, jest normalna lampa. Z kamerki w komputerze obraz jest niewiele gorszy... Może oprócz ilości fps. Też tak macie?


          Niestety brak oswietlenia robi swoje i to akurat nic dziwnego, ale po aktualizacji oprogramowania ja zauwazylem poprawe w tym temacie. A Ty juz pobrales nowe oprogramowanie ?


           


          #6 Jendruś

          Jendruś

            Ekspert

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 63 postów

            Napisano 06 styczeń 2013 - 20:03

            Niestety brak oswietlenia robi swoje i to akurat nic dziwnego, ale po aktualizacji oprogramowania ja zauwazylem poprawe w tym temacie. A Ty juz pobrales nowe oprogramowanie ?

            Ciekawe co pogrzebali w sofcie. Może podkręcili odszumianie, a to nie jest dobra droga, bo traci się szczegóły. Lepiej w razie potrzeby odszumić w sofcie nap darmowy Virtual Dub. Ma się wtedy większą kontrolę nad obrazem.
            Ja swoją kamerkę zaktualizowałem bezpośrednio po wyjęciu z kartonu tak że wiem, że nic nie wiem. :)

            #7 Filonnet

            Filonnet

              Administrator

            • Admin
            • 525 postów
            • Miejscowość:Poznań
            • Kamera:
              GoPro Hero3 Black Edition
            • Karta pamięci:
              Sandisk, 64GB, (10)

            Napisano 06 styczeń 2013 - 20:13

            Ja wiem tyle, że obraz jest jaśniejszy :)


             


            #8 Krzysiek27

            Krzysiek27

              Ekspert

            • Użytkownik
            • PipPipPip
            • 84 postów

              Napisano 06 styczeń 2013 - 21:41

              Ja w czwartek ściągałem soft od razu po wyjęciu z pudełka. Ale właśnie dziwią mnie aż takie szumy, nie oczekuje nie wiadomo czego, ale kolegi Samsung Galaxy S II kręci filmy w takim oświetleniu bez szumów praktycznie żadnych i wygląda to lepiej

              Edit: Wrzuciłem krótki filmik. 720p 120 klatek. Też u was jest aż tak źle?

              #9 Jendruś

              Jendruś

                Ekspert

              • Użytkownik
              • PipPipPip
              • 63 postów

                Napisano 06 styczeń 2013 - 22:17

                Ja w czwartek ściągałem soft od razu po wyjęciu z pudełka. Ale właśnie dziwią mnie aż takie szumy, nie oczekuje nie wiadomo czego, ale kolegi Samsung Galaxy S II kręci filmy w takim oświetleniu bez szumów praktycznie żadnych i wygląda to lepiej

                Bo Samsung ma pewnie zaimpletowane duże odszumianie od razu w komórce. Czytałem gdzieś że w Hero3 odpuścili polepszanie obrazka w kamerze. Daje to więcej możliwości w edycji w kompie, a na pewno wychodzi to lepiej w efekcie końcowym.
                Hero3 to w moim przypadku kamerka do zadań specjalnych. Zajmuję się wideofilmowaniem i do pracy wykorzystuję kamery Panasonica AG-AC 160. Po wyjęciu z kartonu nowego Panasia i puszczeniu obrazu na 46" LCD chciałem odesłać ją sprzedawcy. Potem grzebałem w menu zrobiłem fajniejszy obraz dla oka bezpośrednio w kamerze. Teraz wróciłem prawie do ustawień fabrycznych i dopiero w sofcie "podkręcam" obrazek. Jak porównuję filmy, to na te pierwsze nie chce się patrzeć.
                To tyle z moich osobistych doświadczeń wideo.
                Nie wiem czy one przekładają się na Hero 3, a nie mam czasu na wnikliwe eksperymenty :(

                #10 Jendruś

                Jendruś

                  Ekspert

                • Użytkownik
                • PipPipPip
                • 63 postów

                  Napisano 06 styczeń 2013 - 22:23

                  Edit: Wrzuciłem krótki filmik. 720p 120 klatek. Też u was jest aż tak źle?

                  To co wrzuciłeś na YT to miodzio w porównaniu z tym co ja miałem - aż się wystraszyłem CO TO JEST??? :), ale to zupełnie NORMALNE!!! przy 120fps kamera potrzebuje zdeeeeeeeeeeeecydowanie więcej światła - po pierwsze przełącz kamerę na PAL i daj max 50fps - będzie zdecydowanie lepiej.
                  Chyba już o tym pisałem wyżej.
                  Pozdr.

                  #11 Krzysiek27

                  Krzysiek27

                    Ekspert

                  • Użytkownik
                  • PipPipPip
                  • 84 postów

                    Napisano 06 styczeń 2013 - 23:15

                    Ok czyli jednak im więcej fps tym gorsza jakość, pod tym względem że potrzebuje więcej światła więc zwiększa czułość i pojawiają się szumy. Troche mnie uspokoiłeś. Dzięki :) A i jeszcze jedno. Opłaca się używać protune? Czy dać sobie z tym spokój?

                    #12 Jendruś

                    Jendruś

                      Ekspert

                    • Użytkownik
                    • PipPipPip
                    • 63 postów

                      Napisano 07 styczeń 2013 - 00:02

                      Powiem szczerze że też jeszcze tego nie rozgryzłem. Z tego co zajarzyłem z Protune można wybierać biel manualną, ale ta auto jest całkiem, całkiem, a dalej nie wiem w czym różnica - z czasem u mnie ciężko :(

                      #13 lancbergis

                      lancbergis

                        Member

                      • Użytkownik
                      • Pip
                      • 19 postów

                        Napisano 10 styczeń 2013 - 16:34

                        Oznacza to, że wieczorem i w szarówce hero3 nie zdaje egzaminu?

                        #14 Krzysiek27

                        Krzysiek27

                          Ekspert

                        • Użytkownik
                        • PipPipPip
                        • 84 postów

                          Napisano 10 styczeń 2013 - 19:18

                          Na dworze nie testowałem, ale z tego co patrze na filmy na youtubie to wcale nie jest tak źle jak będzie 30fps. Jak chcesz mogę wrzucić na YT filmik nagrany przed chwilą 1080p 30fps jadące samochody. Moim zdaniem tragedii nie ma, po moich doświadczeniach w pokoju spodziewałem się czegoś gorszego :) Oczywiście z wyłączonym Protune bo z włączonym są tragiczne szumy.

                          EDIT: to chyba rozwieje Twoje wątpliwości



                          EDIT2: Nie wiem jak oni osiągają tak niski poziom szumów na protune on, ja mam jednak gorzej. na tym filmiku jest włączone protune, ja taki poziom szumów mam mniej więcej z wyłączonym Protune

                          #15 lancbergis

                          lancbergis

                            Member

                          • Użytkownik
                          • Pip
                          • 19 postów

                            Napisano 10 styczeń 2013 - 20:23

                            Roumiem, że lepiej wylaczyc przy ciemnych miejscach protune. to powinno zredukowac szumy..
                            natomiast fps powinno mieć jak najmniejszą wartość.. ale wtedy raczyj slow motion nie wyjdzie??

                            #16 Krzysiek27

                            Krzysiek27

                              Ekspert

                            • Użytkownik
                            • PipPipPip
                            • 84 postów

                              Napisano 10 styczeń 2013 - 20:38

                              Ze slo mo może być problem. Niech się wypowiedzą inni, ja bez Protune mam dużo mniej szumów. Tak im więcej klatek na sekunde tym potrzeba wiecej światła co wiąże się ze zwiększeniem czułości matrycy i wzrost szumów. Ale na tym filmiku co gość kręci tym kijem palącym się ponoć był setup Protune off, 1080p, 60fps. Więc uważam że jak na 60fps to mega dobrze wyszło

                              #17 Bolsik

                              Bolsik

                                Ekspert

                              • Użytkownik
                              • PipPipPip
                              • 55 postów

                                Napisano 15 styczeń 2013 - 22:39

                                może całkowicie się nie znam ale porównajcie to między sztucznym oświetleniem a słońcem, w gopro1 jakie sztuczne by nie było jest lipa, a przy świetle dziennym do zmroku rewelacja ...

                                #18 Krzysiek27

                                Krzysiek27

                                  Ekspert

                                • Użytkownik
                                • PipPipPip
                                • 84 postów

                                  Napisano 16 styczeń 2013 - 11:08

                                  Jak to, nie rozumiem. Dopóki jest słońce to jest jasno i jest ok. Chodzi Ci, że przy zachodzie też jest ok czy jak? Jak zapadnie zmrok to wszędzie będzie sztuczne oświetlenie czy to w pokoju czy na ulicy

                                  #19 Bolsik

                                  Bolsik

                                    Ekspert

                                  • Użytkownik
                                  • PipPipPip
                                  • 55 postów

                                    Napisano 16 styczeń 2013 - 12:28

                                    - jakie to by nie było światło dzienne (pochmurno bez chmurno deszczowo itd) szumu nie ma
                                    - sztuczne światło typu oświetlenie uliczne, pokojowe itp szum jest
                                    - profesjonalne oświetlenie jest jedynym rozwiązaniem po zachodzie słońca


                                    Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →