Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Przyssawka Oryginał vs Zamiennik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2533 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Słuchajcie ten temat był poruszany już na forum. Ale ciekawi mnie taka sprawa czy ktoś was porównywał zamiennik przyssawki z oryginałem. Chodzi mi oto że są dwa czy trzy modele dostępnych zamienników na rynku. Jeden z nich jest łudząco podobny do oryginału. Czy ktoś może się powiedzieć na temat jego jakości itp w porównaniu z oryginałem?

 

Zaciekawił mnie po prostu opis znaleziony na jednej z aukcji że tak to określę :D

 

Oryginalna przyssawka GoPro  do szyby, karoserii itp......solidna i wytrzymala, bez porownania z tanimi ,slabymi zamiennikami.



#2

Huberto203

Huberto203

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 337 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera: Hero 3+BE
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

Miałem do czynienia i z taką i z taką. Z pewnością w zamiennikach "ramie" jest dużo cieńsze co powoduję utratę stabilności ale po dobrym skręceniu całkiem spoko się to trzyma porównując ceny na prawdę nie można narzekać. Z wykonaniem też nie jest źle, ale na zewnątrz auta bym tego nie zamontował chyba, że kamerka była by dobrze zabezpieczona dodatkową linką. Jeśli chodzi o nagranie to już wiadomo zależy jak i gdzie zamocujemy ale mam porównanie

 

Oryginalna Przyssawka GoPro zamocowana na przodzie skutera mniej więcej od 8:00 

 

 

Zamiennik kupiony na dx za około 5$ Z początku filmiku jest zamocowana na szybie

 

 

Oczywiście duże znaczenie ma też to jaką ilość przegubów dołączymy albo coś, nie pamiętam ale na 1 filmiku była chyba tylko sama przyssawka zamocowana a w 2 przyssawka + 2 przeguby GoPro więc wiadomo im dłuższe ramie tym mniej stabilne.


Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


#3

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2533 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Dołączona grafika


Konkretnie chodzi mi o ten model :)


Swego czasu podlinkowałem na forum tanią przyssawkę tańszą niż na dx.com tylko na nie jest już dostępna.

#4

stoodent1

stoodent1

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Pulki
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 64GB (1)

Kupiłem to coś i powiem że kasa wywalona w błoto bardzo słabo trzyma...
Może w samochodzie na szybie utrzyma się ale na motocyklu na owiewce w przeciwieństwie do oryginału odpada.



#5

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2533 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Poważnie bo ja właśnie się do niej przymierzam?



#6

Huberto203

Huberto203

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 337 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera: Hero 3+BE
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB 10

Ja bałbym się taką ruchomą głowicę, prawdopodobnie zaraz się to wyrobi i będzie latać na wszystkie strony. Kupiłem taką 


Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


#7

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1100 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB
Już gdzieś o tym pisałem no ale cóż :)
Ją odradzam. Ciężko unieruchomić tripod na gwincie. Nie da się w niektórych przypadkach wypoziomować bo uchwyt ma za krótkie ramię i zawadza kamera o docisk. Głowica ma tylko w 1 miejscu możliwość ustawienia kąta prostego. Ja używałem już z 5 zamienników i w końcu kupiłem oryginał. Jest zdecydowanie najlepszy. Jednak teraz częściej używam mocowania RAM producenta mocowań. Jakoś mi bardziej poręczenie, szybciej ustawić i niweluje drgania. Ssawka utrzymuje 100 kg - sprawdzane ;)
Pozdrawiam

Ps. Tu przykładowy link
Jakby ktoś miał dalsze pytania to służę pomocą

Wysłane z mojego LT30p przy użyciu Tapatalka



#8

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2533 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Powiem tak czy warto? Przy jakich prędkościach odpada? Ja właśnie bałem się kupić tej na korzyść przedstawionej przeze mnie powyżej. Masz może jakieś porównanie pomiędzy dwoma zamiennikami?



#9

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1298 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Michał nie kupuj podróby.Nie warto, nawet nie mówiąc o prędkość u mnie oryginał na metalowej ścianie w basenie trzyma się całe 45 min a to co planujesz kupisz ledwo kilka minut.

Po co się denerwować czy jest czy jej nie ma, dołóż kilka zł. Naprawdę warto.


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#10

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2533 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Dzięki za info a co powiesz o tym: http://kamerypov.pl/...otopro-rm-110s/ Poszukuje w zasadzie bardziej tego gdyż wydaje mi się o wiele bardziej stabilne i spełniające swoje zadanie.



#11

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1100 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB

Dzięki za info a co powiesz o tym: http://kamerypov.pl/...otopro-rm-110s/ Poszukuje w zasadzie bardziej tego gdyż wydaje mi się o wiele bardziej stabilne i spełniające swoje zadanie.

Poszukaj czegoś co ci pasuje tu. Mocowania naprawdę chwalone. Są fora na ich temat z czego można się dużo dowiedzieć. Ceny wysokie ale warto.

Korzysta z nich też Mic Bergsma - w sumie ja się dowiedziałem o tym systemie z jego filmów. Bardzo uniwersalne. Mam ssawkę do którego dałem linka wyżej. I ma fenomenalny system docisku (odsysania powietrza). Widać różnicę między markowym produktem, a takim od chińczyka czy dx. Jakbym od razu o tym wiedział to zamiast 5 załączników kupiłbym taki i od razu miał spokój.

Pozdrawiam



#12

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2533 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

A co powiedziałbyś o tym Tripodzie za 200zł?



#13

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1100 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB

Patrze na produkt czysto technicznie.

- Po co trzy przyssawki skoro jedna daje radę podczas mocowania do skrzydła samolotu.

- Rozumiem że jeśli nogi zbudowane są na zasadzie mocowania RAM. Po odpowiednim ustawieniu powinno się zablokować wszystkie ruchome przeguby aby zapobiec ruchowi kulek (panewek) - sztuk 12 z tego co policzyłem. Czy nie będzie to zbyt czasochłonne?

- W górnej części śruba zapewne fotograficzna 1/4'. Nie wiadomo jak z długością. Myślę, że górną podstawką blokuje się wysięg. Złożona jest z 2 części z czego pewnie jedna się obraca. Myślę, że jest to jakoś sensowne rozwiązane, ale czy na pewno?

- Producent deklaruje, że waga urządzenia które może być przeniesione przez mocowanie to 1kg. Ja wychodzę trochę z innego założenia. Kupuję mocowania na większy kaliber. Bo skoro ma przenieść ciężar dobrej lustrzanki z obiektywem, to na temat GoPro czy innej małej kamerki nawet nie ma co gdybać. Tu się pojawiają kolejne pytania.

No chyba tyle. Ja poluję teraz na to: 

Patrz jednym zatrzaskiem masz praktycznie dowolność ustawienia poprzez zastosowanie 2 kul. W tym z 3 nogami ten sam patent tylko że tych kul 24 i 12 połączeń do zablokowania. Tu 2 kule i jedno połączenie.

Drugą zaletą jest to że całość jest demontowalna i do podmiany. Możesz zamiast przyssawki zastosować łączenie na śruby lub rurki:

Natomiast na drugi koniec możesz wsadzić końcówkę na gopro lub 1/4 etc.

Mocowanie dedykowane dla lustrzanek i laptopów. Deklarowana nośność przez producenta z tego co pamiętam to 7kg.

To że są uchwyty dla kamer pov to odpowiedź firmy na zapotrzebowanie rynku. Generalnie to właśnie cięższy kaliber.

Ale teraz obczaj sprawę.

Kupuje mocowanie za 150 zł, do tego uchwyt na rurkę i na śruby i de facto nie jest mi potrzebne nic więcej. Za 200 zł łapiesz się gdzie chcesz i jak chcesz.

Tu mały bonus: 

Pozdrawiam 



#14

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2533 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Dzięki wygląda solidnie! Cena ta sama jak za poszukiwany przezemnie docelowo zamiennik oryginału.



#15

zaki

zaki

    Newbie

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: SU 16GB (10), GR 64GB (10)

Kupiłem na szybko przyssawkę Redleaf. Mówicie, że to jest dziadostwo i trzeba uważać? Odpadnie przy spokojnej jeździe 60-80 km/h??



#16

Michal

Michal

    Alpha i Omega

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2533 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Trzeba spróbować :) Ważne żeby była stabilna i nie drgała!



#17

Priders

Priders

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1537 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra

Michał

Tą przyssawkę którą ty proponowałeś posiadam. Na szybie od samochodu, oraz nadkola, była testowana na "w miarę" równej drodze przy prędkości ok 60-70 km/h, nie opadła  ;)

Ogółem wszystko w niej jest OK, przy ramieniu nie drga. 

A co do głowicy, jeszcze się nie wyrobiła i chyba nie zamierza ;)


Pozdrawiam,

 

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#18

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Często moje GoPro robi za wideo rejestrator, więc sprawiłem sobie zamiennik Suction Cup z allegro za parę groszy. Na początku sprawował się świetnie, do czasu gdzie nastąpiło wyrobienie/zniszczenie elementu trzymającego głowicę kulową, pokazanego na załączniku nr 1, na początku mocniej skręcałem i znów było git, aż doszedłem do takiego oporu gdzie nie można było już nic z nim zrobić, a głowica kulowa bez większych problemów latała w uchwycie. Chciałem go przerabiać, próbowałem modzić, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że najprostsze rozwiązania są najlepsze i tak odo moje GoPro jeździ na szybie czołowej, załącznik nr 2,3, plus 4 widok z kamerki. Mocowanie samoprzylepne płaskie plus szybkozłączka.  Małe, dyskretne, a co najważniejsze praktycznie nie widoczne dla kierowcy podczas kierowania.

 

f4164e6450edce89.jpg

 

626bd98ec7b00a5d.jpg

 

c7bac41c7765f615.jpg

 

1896e7d16dc86ec4.jpg


  • Żwirek przyznał pochwałę

GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#19

Palio

Palio

    Newbie

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • Miejscowość:ZS
  • Kamera: SAC
  • Karta pamięci: SanDisk 32 GB
Masakra. Ta opisywana przyssawka jest sprzedawana przez JVC do swojej kamery Adixxion. Przyssawka ma oznaczenie MT-SP001.

#20

Poczwar

Poczwar

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • Kamera: Gopro Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32GB

Odkopie trochę temat.

Testował ktoś takie cudo ?

 

albo




Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →