Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Action Sport Cam SJ4000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1

Darro

Darro

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 230 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 2 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Nie wiem czy już było...

 

 

Cena niska...



#2

Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2412 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

O dziwo jeszcze nie :)



#3

grinch

grinch

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:LDZ
  • Kamera: różne
  • Karta pamięci: 32GB (10)

Ja też trafiłem na ten produkt. Zamierzam taki kupić - będę więc testował.

A może ktoś z Was ma już taki model i może coś o nim powiedzieć?



#4

Darro

Darro

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 230 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 2 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Ja już kupiłem (czekam na przesyłkę z Malezji), ma robić jako rejestrator jazdy... zobaczymy.

 

Koszt około 100 $



#5

grinch

grinch

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:LDZ
  • Kamera: różne
  • Karta pamięci: 32GB (10)

Ja już kupiłem (czekam na przesyłkę z Malezji), ma robić jako rejestrator jazdy... zobaczymy.

 

 

Ja znalazłem firmę w PL sprzedająca te produkty. Dają gwarancję. W tej chwili mają dwa modele. Jeden wygląda jak Hero, a drugi jak ActionCam od Sony, ciekawe. Zastanawiam się który kupić.
Filmiki na YouTubie są obiecujące :)



#6

Darro

Darro

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 230 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 2 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Ja znalazłem firmę w PL   :)

Jakie ceny?

Podaj www...



#7

bszpyt

bszpyt

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Markowa
  • Kamera: szukam
  • Karta pamięci: szukam

Ja już kupiłem (czekam na przesyłkę z Malezji), ma robić jako rejestrator jazdy... zobaczymy.

 

Koszt około 100 $

Jak możesz podeślij link.

Ja znalazłem w Polsce: 



#8

grinch

grinch

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:LDZ
  • Kamera: różne
  • Karta pamięci: 32GB (10)

"Czas dostawy 10 do 25 dni. Przesyłki wysyłane z zagranicy"

To ja chyba podziękuje. Szkoda ryzykować kasy.



#9

bszpyt

bszpyt

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Markowa
  • Kamera: szukam
  • Karta pamięci: szukam

Kupując przez allegro masz możliwość odzyskania kasy



#10

grinch

grinch

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:LDZ
  • Kamera: różne
  • Karta pamięci: 32GB (10)

Sprzedawca na Allegro pisze ze ma 40 sztuk. Do tego ma 3 produkty i każdego po 40 sztuk. No to szacun za takie zatowarowanie.

Mam nadzieje, że wystawia faktury, a przynajmniej paragony. Czyli ma zgłoszoną działalność gospodarczą. Nie chcę rzucać fałszywych oszczerstw ale pewnie okaże się, że paragonu / faktury nie będzie a przesyłka ponad 25 dni i jeszcze z innego kontynentu. A potem użeraj się z gwarancją.

:(



#11

Darro

Darro

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 230 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 2 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Dlatego lepiej wydać 100 $ i poczekać 3 tygodnie...

- były ale się skończyły...

 

- tu jeszcze jest.



#12

bszpyt

bszpyt

    Newbie

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Miejscowość:Markowa
  • Kamera: szukam
  • Karta pamięci: szukam

Dlatego lepiej wydać 100 $ i poczekać 3 tygodnie...

- były ale się skończyły...

 

- tu jeszcze jest.

Dzięki, jak już będziesz miał to wrzuć jakieś materiały i opisz jak będziesz mógł. Dość ciekawa się wydaje i się zastanawiam nad nią.



#13

Shady

Shady

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Leszno
  • Kamera: -
  • Karta pamięci: -

Jak możesz podeślij link.

Ja znalazłem w Polsce: 

Nie ma sensu kupować w Polsce przez taką firmę bo płaci się im ponad 100zł za pośredniczenie w zamówieniu z chin.

Lepiej samemu wejść na www.aliexpress.com i zamówić bezpośrednio od chińczyka za 93-98$, przy odrobinie szczęścia da się uniknąć VATu w urzędzie celnym i kamerka nas wyjdzie 290zł zamiast 500zł czy 650zł.



#14

grinch

grinch

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:LDZ
  • Kamera: różne
  • Karta pamięci: 32GB (10)

Nie ma sensu kupować w Polsce przez taką firmę bo płaci się im ponad 100zł za pośredniczenie w zamówieniu z chin.

Lepiej samemu wejść na www.aliexpress.com i zamówić bezpośrednio od chińczyka za 93-98$, przy odrobinie szczęścia da się uniknąć VATu w urzędzie celnym i kamerka nas wyjdzie 290zł zamiast 500zł czy 650zł.

 

plus 30 - 40$ transport bo inaczej to strach, że paczka zginie ... a w PL mam gwarancje i pomoc posprzedażną. Przy produkcie w pudełku, o jednak sporych rozmiarach (bo to nie paczka fajek) zapewne wpadnie w celnym na VAT, więc + 23%

 

Kupując w Polce możesz przyjechać, zobaczyć, pomacać, wybrać inny model, podjąć decyzję.

A co jeśli chińczyk przyśle Ci jakiś wadliwy egzemplarz? Przecież to się zdarza, przecież są przypadku zakupy drogiej GoPro za 1500 zł z wadą fabryczną. To tylko technika, może być wadliwa.

I co? Odeślesz do chin? Pojedziesz tam? Z kim tam będziesz rozmawiał? Przecież tam siedzi tyko sztab sprzedawców i nikt więcej.

Kiedyś myślałem tak jak Ty, spoko rzeczy ściagałem z chin. Niestety często zdarzało się, że paczki przyjeżdżały mocno zniszczone, a lub nie docierały wcale. Dwa razy zginęły mi przesyłki. 



#15

Darro

Darro

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 230 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 2 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Ja kupiłem za 100 $ razem z kosztami wysyłki. I to są całe moje koszty.

W PL nie opłaca się kupować...



#16

grinch

grinch

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:LDZ
  • Kamera: różne
  • Karta pamięci: 32GB (10)

Ja kupiłem za 100 $ razem z kosztami wysyłki. I to są całe moje koszty.

W PL nie opłaca się kupować...

 

Ok, cieszę się razem z Tobą.

W ten sposób nigdy polska gospodarka nie zacznie normalnie funkcjonować :(


  • moss przyznał pochwałę

#17

Darro

Darro

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 230 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 2 x Sandisk Ultra 64GB (10)

Dokładanie po 100 $ za obsługę kupna w Chinach nazywasz polską gospodarką?



#18

Darro

Darro

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 230 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero 3 Black, Drift Ghost
  • Karta pamięci: 2 x Sandisk Ultra 64GB (10)

plus 30 - 40$ transport bo inaczej to strach, że paczka zginie ... a w PL mam gwarancje i pomoc posprzedażną. Przy produkcie w pudełku, o jednak sporych rozmiarach (bo to nie paczka fajek) zapewne wpadnie w celnym na VAT, więc + 23%

 

Kupując w Polce możesz przyjechać, zobaczyć, pomacać, wybrać inny model, podjąć decyzję.

A co jeśli chińczyk przyśle Ci jakiś wadliwy egzemplarz? Przecież to się zdarza, przecież są przypadku zakupy drogiej GoPro za 1500 zł z wadą fabryczną. To tylko technika, może być wadliwa.

I co? Odeślesz do chin? Pojedziesz tam? Z kim tam będziesz rozmawiał? Przecież tam siedzi tyko sztab sprzedawców i nikt więcej.

Kiedyś myślałem tak jak Ty, spoko rzeczy ściagałem z chin. Niestety często zdarzało się, że paczki przyjeżdżały mocno zniszczone, a lub nie docierały wcale. Dwa razy zginęły mi przesyłki. 

O tego nie widziałem....

 

Zdziwiłbyś się jaka jest obsługa posprzedażna, odsyłałem już dwa razy towar, fakt musiałem ponieść koszty wysyłki (kilkadziesiąt złotych) ale dostałem za to rabaty lub gratisy...

Życzę wszystkim firmom handlującym w Polsce takiego podejścia do kupującego jak jest np w Honkongu.



#19

Shady

Shady

    Newbie

  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Miejscowość:Leszno
  • Kamera: -
  • Karta pamięci: -

plus 30 - 40$ transport bo inaczej to strach, że paczka zginie ... a w PL mam gwarancje i pomoc posprzedażną. Przy produkcie w pudełku, o jednak sporych rozmiarach (bo to nie paczka fajek) zapewne wpadnie w celnym na VAT, więc + 23%

 

Kupując w Polce możesz przyjechać, zobaczyć, pomacać, wybrać inny model, podjąć decyzję.

A co jeśli chińczyk przyśle Ci jakiś wadliwy egzemplarz? Przecież to się zdarza, przecież są przypadku zakupy drogiej GoPro za 1500 zł z wadą fabryczną. To tylko technika, może być wadliwa.

I co? Odeślesz do chin? Pojedziesz tam? Z kim tam będziesz rozmawiał? Przecież tam siedzi tyko sztab sprzedawców i nikt więcej.

Kiedyś myślałem tak jak Ty, spoko rzeczy ściagałem z chin. Niestety często zdarzało się, że paczki przyjeżdżały mocno zniszczone, a lub nie docierały wcale. Dwa razy zginęły mi przesyłki. 

Nie ma żadnych kosztów za transport, kupujesz u sprzedawcy z darmową wysyłką (oraz możliwie największą ilością pozytywnych komentarzy - jak na allegro) np. Singapore Post. Dostajesz normalnie numer listu przewozowego i możesz sprawdzać gdzie jest przesyłka. Nie wiem dlaczego miałaby zaginąć, prawdopodobieństwo takie samo jak przy każdej innej przesyłce.

A nawet jeśli to sprzedawca dostaje kasę od aliexpress (nie przelewasz kasy bezpośrednio jemu) dopiero po tym jak wystawisz pozytywny komentarz, w innym wypadku zakładany jest spór i kasę zwrócą Tobie.

Nie muszę tego macać i oglądać, przy tego typu towarach i tak przy wyborze kieruję się recenzjami i ocenami w necie co jest możliwie najlepsze przy określonym przedziale cenowym.



#20

moss

moss

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:PL
  • Kamera: Canon
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Extreme

Panowie co innego polska firma sprzedająca oficjalnie chińskie kamery na fakturę i z gwarancją realizowaną na miejscu, a co innego zwykły oszust wystawiający na allegro produkt, którego nie ma u siebie, nie odprowadzający żadnych podatków, nie płacący VAT-u itd.

Taki oszust w momencie jak ktoś u Niego kupi to najnormalniej w świecie zamawia dopiero produkt przez alexpress czy inne iOffer z Chin podając od razu dane końcowego odbiorcy. Kiedyś przez przypadek zamówiłem tek pokrowiec do HTC i się okazało, że przyszedł jak gdyby nigdy nic z chin bo pan tak właśnie robi ze wszystkimi swoimi wystawionymi produktami. A miał ich sporo i po kilkadziesiąt sztuk. Zapytałem go później czy może mi fakturę VAT wystawić to odpisał, że on firmy nie ma ale jak bym chciał koniecznie fakturę to "cośtam załatwi od kolegi z firmy"...  Żenada...

I taki oszust psuje rynek legalnie działającym polskim przedsiębiorcom. Ja mając firmę i sprzedając produkt za cenę brutto musze odprowadzić 23% podatku VAT i potem jeszcze 19% dochodowego(jestem na liniowym), a taki szczur sobie "dorabia" i robi to co robi.

Ktoś powie, że gość jest kreatywny i zaradny? Nic bardziej mylnego - to zwykłe oszustwo. Jak ktoś ma wystawionych np 30-40 sztuk to ma obowiązek zarejestrować działalność i płacic podatki... Każdemy, kto by chciał bronić pana oszusta polecam spróbować w tym kraju poprowadzić swoją działalność uczciciwe...
 

Ufff.

trochę z tematu zszedłem.

Ale wracając do sprawy ja np wolę kupić na fakturę w PL. Wiadomo, cena musi być w miarę rozsądna, tak żeby po odliczeniu VAT-u i dochodowego była zbliżona do tej "chińskiej" bo przepłacać to mało kto lubi. Miałem u siebie w firmie podobną sytuacją z radiotelefonami, które na aliexpress były po 35-40$, a firma w PL sprzedaje je za 169zł brutto. Oczywiście kupiłem w Polsce, dostałem dwa lata gwarancji i bez problemu wrzuciłem je w koszta w firmie.




Wróć do Pozostałe · Następny nieczytany temat →