Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Pare pytań przed zakupem kamery


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kris2682

kris2682

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera:
    Oregon
  • Karta pamięci:
    sandisk

Napisano 10 luty 2014 - 18:37

Witam

Jestem nowy na forum i mam do znawców tematu pare pytań bo ja jestem w te klocki zielony.

Mam zamiar kupic kamere Hero 3 Black. Chciałbym wypytać Was o parę szczegułów. Głównym zadaniem będzie nagrywanie moich wypraw motocyklowych. I tu mam pare dylematów i pytań:

1. Jak to wyglada z mocowaniem kamery na kasku. Najlepiej chyba zamocować kamerę na czubku? Problem mam taki, że jeżdze w kasku z daszkiem (Konkretnie Shoei hornet ds, który oprucz daszka posiada coś ale spoilerek z tyłu) wiec miejsca gładkiego nie ma tam wiele. Czy ktoś może mocował na takim modelu kamere lub może mi podac rozmiar tej stopki, którą jak rozumiem przykleja sie na kasku?

2. Czy warto kupic taka kamere w sklepie motocyklowym? Czy zestaw mocowań jest wiekszy (przeważnie dopisane jest do nazwy kamery motorsport czy coś w tym stylu) bo cena zazwyczaj jest wyższa?

3. Jak to jest z tą wytrzymałościa bateri w kamerze? Ile czasu można nagrać na jednej bateri/ jednej karcie? (jak pisalem jestem zielony w tych całych rozdzielczościach, chodzi o dobra jakość obrazu i nagrywanie krajobrazu odwiedzanych miejsc)

4. Jako, że jeżdze raczej zdala od głownych dróg i nocuje w namiocie na dziko nie mam możliwości tradycyjnego ładowania kamery, jak rozwiazać ten problem? Przy motocyklu mam gniazdo ładowarki na usb, którą ładuje np. telefon, zestaw słuchawkoy w kasku i takie tam, czy bede mógł przez to ładowac kamerę w czasie jazdy?

Sorki za może głupie pytania ale dla laika jakim jestem to czarna magia.

Pozdrawiam



#2 Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2077 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera:
    Hero 3 Silver
  • Karta pamięci:
    SanDisk Ultra 16GB (10)

Napisano 10 luty 2014 - 18:55

4. Tak
3. Przeszperaj forum
2. W przypadku Hero 2 była edycja motorsport. Teraz nie ma już takiej edycji. Gdzie nie kupisz zestaw będzie taki sam.
1. Poszukaj na yt - pewnie wiele osób mocuje jakoś kamerkę na tym kasku.

Pytania wyczerpały mnie całkowicie. SzczegÓły też. Popraw jeszcze ortografię na przyszłość.

Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

 

 

Blog


#3 Ro83rt

Ro83rt

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 229 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera:
    GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci:
    Sandisk 32GB (10)

Napisano 10 luty 2014 - 19:00

 Czy ktoś może mocował na takim modelu kamere lub może mi podac rozmiar tej stopki, którą jak rozumiem przykleja sie na kasku?

 

4x5 cm



#4 kris2682

kris2682

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera:
    Oregon
  • Karta pamięci:
    sandisk

Napisano 11 luty 2014 - 18:20

4. Tak
3. Przeszperaj forum
2. W przypadku Hero 2 była edycja motorsport. Teraz nie ma już takiej edycji. Gdzie nie kupisz zestaw będzie taki sam.
1. Poszukaj na yt - pewnie wiele osób mocuje jakoś kamerkę na tym kasku.

Pytania wyczerpały mnie całkowicie. SzczegÓły też. Popraw jeszcze ortografię na przyszłość.

Dzięki za odpowiedzi sorki za błędy ale pare lat siedziałem w Niemcach i odzwyczaiłem sie od pisania na kompie po polsku bo nawet w swoim nie mam polskiej czcionki wiec ęąż to problem
A mnie troche wyczerpuje odpowiedź nr 3, rozumiem chodzi o nie zaśmiecanie forum ale dla ojca dwujki małych dzieci i gościa pracujacego na dwa etaty przeszperanie forum może stanowic problem czasowy :wink:
Pozdrawiam

4x5 cm

To troszke kiepsko bo nie mam na tym kasku tyle płaskiej powieszchni, nie centralnie. Rozumiem, że mocowanie ma możliwość regulacji w różnych płaszczyznach? Jesli zamontuje je nie centralnie tylko lekko z boku to uda sie wypoziomować ja jakoś? Przy takim szerokim kącie nagrywania to mocowanie kamery całkowicie z boku na kasu mija sie chyba z celem. Widziałem kilka takich filmików na yt co to zamiast kraiobrazów na połowie ekranu jest kask kierowcy.
Pozdrawiam

#5 Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2077 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera:
    Hero 3 Silver
  • Karta pamięci:
    SanDisk Ultra 16GB (10)

Napisano 11 luty 2014 - 22:31

Spoko nie ma sprawy. Kris bardziej chodziło mi oto że mamy tutaj na forum ostatnio plagę z cyklu do czego służy "kierownica" itp. Tak więc spokojnie nie bierz tego do siebie. Druga sprawa to to że nie miałem na celu jakoś na Ciebie wskoczyć bo po pierwsze jesteś nowym userem forum i masz prawo do tego i owego itd.

Co do baterii w Blacku to jeden z największych braków w kamerce. Oczywiście im wyższa rozdzielczość i im więcej dodatków włączonych jest w trakcie nagrywania tym szybsze zużycie baterii. Wiesz co na szybko odpowiedzi na 3 pytanko poszukaj tutaj -> Generalnie chodzi nam o to że ten temat był już poruszany wiele razy.

A jeszcze zapytam tak czy zastanawiałeś się nad Blackiem+???


Rejestruj nie filmy lecz emocje / Nie oglądaj filmów, spróbuj zrobić to sam żyj, zacznij żyć!

 

 

Blog


#6 kris2682

kris2682

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera:
    Oregon
  • Karta pamięci:
    sandisk

Napisano 15 luty 2014 - 14:32


A jeszcze zapytam tak czy zastanawiałeś się nad Blackiem+???

Pewnie znowu sie naraze ale o co chodzi z tym "+" ?

To jakis inny model niz tylko Black edition?

Czym to sie rozni?



#7 Tworek

Tworek

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera:
    GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci:
    32GB SanDisk Extreme

Napisano 15 luty 2014 - 14:38

Wejdź na oficjalna stronę GoPro lub na FreeWay, wszystko jest napisane, czy mam Ci tu wkleić ?


GoPro Hero 3 Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#8 Sebastian

Sebastian

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 886 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera:
    3BE/3BE+
  • Karta pamięci:
    16/32/64

Napisano 15 luty 2014 - 16:34

Wszystko jest na forum ale się nie chce szukać po prostu

Best regards

Sebastian


Pozdrawiam

Sebastian


#9 kris2682

kris2682

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera:
    Oregon
  • Karta pamięci:
    sandisk

Napisano 21 luty 2014 - 21:18


A jeszcze zapytam tak czy zastanawiałeś się nad Blackiem+???

Jak pisałem wyżej dla mnie własnie ta wytrzymałość bateri jest dość ważna wiec jak najbardziej myśle o 3+ Black edition. Ale i tak sie chyba nie obejdzie bez dokupienia kilku bateri bo w dziczy w której lubie nocwac w namiocie cieżko o gniazdko elektryczne. Kamerke mam zamiar kupic najpóźniej do końca czerwca( w lipcu planuje wyskoczyc do Rumunii na transforgarska i tam potestowac kamere) wiec bede zerkał na jakieś promocje. Tylko czy tak nowy produkt bedzie gdzieś przeceniony to nie wiem. Jednak 1900 zł to spory wydatek.

Pozdrawiam i jak coś mi jeszcze do głowy przyjdzie to będę Was meczył pytaniami.




Wróć do GoPro Hero3+ · Następny nieczytany temat →