Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Ładowarka sieciowa GoPro Black + Time Lapse


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 lisoon

lisoon

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 3 postów

    Napisano 12 marzec 2013 - 08:13

    Witam, przeglądając forum nie znalazłem odpowiedzi na moją bolączkę - kolejną, bo widzę, że Hero 3 obdarowuje każdego indywidualnie. Zakupiłem ładowarkę sieciową oryginalną na 2 USB 1A po to aby móc nagrywać w ust.time-lapse, nie martwiąc się, że bateria mi się rozładuje. Instrukcja wyjaśnia, że jest możliwość nagrywania i jednoczesnego ładowania baterii, jednak z tym ładowaniem jest inaczej, bo odpalona kamera z podłączoną ładowarką, która sygnalizuje proces ładowania, po około 3 godzinach się wyłącza a bateria jest rozładowana i zaczyna się na nowo proces ładowania. Normalny proces ładowania przebiega normalnie bateria trzyma ok 1 godziny. Wiadome jest, że podczas pracy kamery, kiedy podłączona jest pod ładowarkę czas ładowania jej się wydłuża ale nie, że ładowanie nie jest na tyle wydajne i bateria się rozładowuje po tych 3 godzinach. Automatyczne wyłączanie mam na MANUAL, zresztą takich długich czasów wyłączania nie można ustawić. Testy już robiłem z włączonym wi-fi i podgląd na ipadzie i bez wi-fi i zawsze kamera podobnie się wyłączała. Dziś na noc ponowny test start o 22:00 i o 1:00 kamera przestała nagrywać, wykonała 174 po 4 mb jedno. Kartę mam Sandiska 32GB z formatowaną na FAT'a, upgrade kamerki z 15 grudnia. Ktoś może podobne rozterki przeżywa? Ktoś jakąś radą zarzuci? :-)

    #2 Doman81

    Doman81

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 9 postów

      Napisano 18 marzec 2013 - 14:04

      Zrób próbę i podepnij kamerę w trakcie cykania fotek pod time laps'a do kompa lub tableta jak masz taką możliwość...
      U mnie z asusem T300 kamera cykała całą noc fotki...

      Może coś z ładowarką jest nie tak....

      Pozdrawiam

      #3 Boogie

      Boogie

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 44 postów

        Napisano 18 marzec 2013 - 18:59

        Cześć Lisoon,
        ja mam ten sam problem. Używam GPH3 Black w samochodzie i po kilkunastu próbach nie udało mi się nagrać wiecej, niż 3h filmu pomimo, że nagrywanie zaczynałem na pełnej baterii i podłączonej ładowarce (nie fabryczna, ale 2A). To samo na ładowarce sieciowej w domu. Poza tym kamera nagrzewa się bardzo intensywnie a po wyłączeniu i ponownym włączeniu zawiesza się i bez wyjęcia baterii nie wstaje. Kamerę kupiłem w pierwszym dniu po wejściu na polski rynek. Tydzień temu odesłałem do Freeway i czekam, aż odeslą nową. Jestem baardzo niezadowolony, ale póki co nie widzę alternatywy.
        GoPro Hero3 Black, LCD Touch BacPac, Battery BacPac, Wi-Fi Remote, SanDisk 64GB Class 10.

        #4 lisoon

        lisoon

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 3 postów

          Napisano 18 marzec 2013 - 20:30

          Cześć Panowie, Doman81: robiłem już próby z kompem i to samo, dlatego kupiłem ładowarkę bo myślałem, że problem się rozwiąże, ale niestety. Dziś podłączyłem kamerę z włączonym time-lapse z ładowarką od iphona, która ma te same wartości 5V - 1A, ale będą jaja jak kamera będzie chodzić rano ;-)
          Boogie: daj znać co Ci tam wyślą z Freeway'a bo ja też się zastanawiam nad odesłaniem tylko boję się czy znowu nie dostane "gorszego" kota w worku. Też moja się zawieszała jak się w nocy rozładowała/rozłączyła/przestała nagrywać (już nie wiem co jej dolega) to czasem ładowarka dobiła baterie do końca a czasem była rozładowana i ta sama procedura z wyjmowaniem baterii, żeby ją uruchomić. To że się grzeje to ponoć normalne, mam nadzieje, że to nie ten czujnik przed przegrzewaniem się jej nie rozłącza.

          #5 Boogie

          Boogie

            Specjalista

          • Użytkownik
          • PipPip
          • 44 postów

            Napisano 22 marzec 2013 - 19:50

            Hej, wczoraj odebrałem nową kamerkę z reklamacji. Po pierwszym podłączeniu pod zasilanie (ładowarka z iPada 2.1A) i uruchomieniu kamery od razu się zawiesiła - konieczne było wyjęciu baterii. Problem powtórzył się jeszcze 2x w ciągu 3h.

            Kolejna próba to włączenie nagrywania na podłączonym zasilaniu przy w pełni naładowanej baterii. Po 20 min kamera nagrzała się do temperatury uniemożliwiającej trzymanie jej w ręce. Dla bezpieczeństwa wyłączyłem po 30 min.

            Następnie zaryzykowalem zostawiając podłączoną do zasilania kamerę na noc bez kontrolowania temperatury (1080/60kl). Rano karta była zapełniają (4.30 min) a kamera wyświetlała memory full, czyli ok. Bateria była pełna a kamera zimna. Nie chce myśleć, jaką temperaturę osiągnęła w międzyczasie podczas nagrywania.

            Wnioski:
            Nowa kamera nie rozwiązała problemu przegrzewania się a problem z wyłączeniem się po 1,5h nie wystąpił, choć wykonałem tylko jedną próbę. Podejrzewam, że dostałem taki sam shit, jaki reklamowałem. Gdy zrobię więcej testów, dam znać.

            Ps.
            Aktualizacji softu nie robiłem.
            GoPro Hero3 Black, LCD Touch BacPac, Battery BacPac, Wi-Fi Remote, SanDisk 64GB Class 10.

            #6 lisoon

            lisoon

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 3 postów

              Napisano 22 marzec 2013 - 20:03

              Dzięki Boogie za raport :-). To że kamera rozgrzewa Ci się do takich temperatur może być spowodowane, że używasz ładowarki z 2.1A a dedykowane są 1A
              Ja zrobiłem testy z ładowarką od iphona która ma takie same wartości jak ta gopro no i pozytywnie, kamera nie rozłączyła mi się ani razu a bateria była naładowana. Dzisiaj miałem brak prądu ok 1.5 godziny no i kamera się wyłączyła i mam nadzieje że było to tym spowodowane, choć musiałem wyciągnąć baterie żeby ją uruchomić ponownie, tak więc testy trwają nadal. Wychodzi na to, że też te ładowarki nie spełniają założeń producenta, który mówi, że kamera może jednocześnie nagrywać i ładować się, jakoś tak nie jest.

              #7 Boogie

              Boogie

                Specjalista

              • Użytkownik
              • PipPip
              • 44 postów

                Napisano 23 marzec 2013 - 21:38

                Testowałem również na ładowarce z iPhone'a i jest to samo, nadal się grzeje. Co gorsze, przed chwilą włączyłem ją z podłączonym Batery Packiem (bez ładowarki) i po 20 min była naprawdę gorąca a po 25 min sama się wyłączyła. Nagrywałem 1080/60kl. Przypominam, że to nówka sztuka po gwarancji. Nie mam już pomysłu, co z tym dalej zrobić.
                GoPro Hero3 Black, LCD Touch BacPac, Battery BacPac, Wi-Fi Remote, SanDisk 64GB Class 10.


                Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →