Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Jak nakręcić wschód słońca?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vegan

Vegan

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Miejscowość:Mikołów
  • Kamera:
    gopro hero3
  • Karta pamięci:
    64

Napisano 15 luty 2014 - 18:12

Cześć. Mam do Was pytanie, moglibyście mi doradzić jak nakręcić wschód słońca? Mam kamerę od niedawna, a za kilka dni jadę na Teneryfę i chciałbym zrobić filmik ze wschodem słońca. Nie mam już zbyt dużo czasu, żeby do tego samemu dochodzić. Może ktoś z Was podpowie jak to zrobić, jakich ustawień użyć itd. Chodzi mi o to żeby ten film był krótki, a fajnie było widać wschód. Wiem, że GoPro ma wiele możliwości, można nakręcić film, badź zrobić zdjęcia. Proszę o poradę. Dzięki :-)


  • MateuszGoPro przyznał pochwałę

#2 xamil

xamil

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 186 postów
  • Kamera:
    GoPro3 White
  • Karta pamięci:
    SanDisk 16GB c.10

Napisano 16 luty 2014 - 01:35

Technika nazywa sie timelapse, wybierasz interwenial czasowy 0.5; 1; 2; 5; 10sekund (proponuje 2), zostawić kamerke skierowaną w fajnej pozycji (im wiecej ruchu tym ciekawiej) i pilnuj żeby nikt nie poruszył kamerki, a potem wrzucasz np do GoPro studio, obrabiasz, ustawiasz FPS itd ;)



#3 ruti

ruti

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 308 postów
  • Miejscowość:Stalowa Wola
  • Kamera:
    GoPro Hero 3 Black
  • Karta pamięci:
    64

Napisano 16 luty 2014 - 08:01

zapomnieliscie o najwazniejszym
trzeba wstac rano przed wschodem :)


  • skiper83 przyznał pochwałę
"Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

#4 Vegan

Vegan

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Miejscowość:Mikołów
  • Kamera:
    gopro hero3
  • Karta pamięci:
    64

Napisano 17 luty 2014 - 16:03

Dzięki :-) Moglibyście proszę jeszcze podpowiedzieć,czy można zrobić GoPro 3, zdjęcia panoramiczne, żeby były takie szerokie jak np. podczas kręcenia filmu? Dopiero niedawno ją kupiłem, a jadę na urlop i nie mam za bardzo czasu na testowanie. Jak tylko wrócę to zacznę się uczyć właściwej obsługi.



#5 skiper83

skiper83

    Specjalista

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 46 postów
  • Miejscowość:Lubuskie
  • Kamera:
    GoPro 3 Silver + DJI PHANTOM
  • Karta pamięci:
    SanDisk 16GB (10)

Napisano 17 luty 2014 - 20:05

Dzięki :smile: Moglibyście proszę jeszcze podpowiedzieć,czy można zrobić GoPro 3, zdjęcia panoramiczne, żeby były takie szerokie jak np. podczas kręcenia filmu? Dopiero niedawno ją kupiłem, a jadę na urlop i nie mam za bardzo czasu na testowanie. Jak tylko wrócę to zacznę się uczyć właściwej obsługi.

Chodzi ci o jedno zdjęcie czy z kilku obszerną panoramę?? Można zrobić z kilku obszerną panoramę ale to musisz cyknąc np: 9 zdjęć czyli 3 rzędy po 3 zdjęcia i np skleić je w programie
 



#6 djwiocha

djwiocha

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

    Napisano 18 luty 2014 - 14:22

    Jeśli chodzi o robienie pojedynczych zdjęć w formacie 16:9 to z tego co mi wiadomo to się nie da. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby je przyciąć an komputerze. W razie czego możesz też odpowiednio wykadrować.


    - Blog rowerowy
    - Profil pinkbike
    - Kanał YT

    #7 ruti

    ruti

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 308 postów
    • Miejscowość:Stalowa Wola
    • Kamera:
      GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci:
      64

    Napisano 18 luty 2014 - 15:43

    podczas nagrywania filmu robi panoramiczne zdjecia :)


    "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

    #8 xamil

    xamil

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 186 postów
    • Kamera:
      GoPro3 White
    • Karta pamięci:
      SanDisk 16GB c.10

    Napisano 18 luty 2014 - 16:07

    Jeśli chodzi o robienie pojedynczych zdjęć w formacie 16:9 to z tego co mi wiadomo to się nie da. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby je przyciąć an komputerze. W razie czego możesz też odpowiednio wykadrować.

    Dokładnie, najlepiej jest robić zdjęcia w 4;3 czyli tak jak jest a potem w GoPro Studio nie ustawiać na początku 1080p tylko taka rozdzielczość jak ma być a podczas obrabiania dać suwak zoom w prawo do momentu kiedy z 4;3 zrobi sie 16;9 (ucinając góre i dół). Na poczatku nie należy wybierać formatu 16;9 jak masz zdjęcia 4;3 bo będzie rozciągniete i gorsza jakość bedzie :)




    Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →