Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

sony vegas 12- piksele po wyrenderowaniu...


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 macix

macix

    Newbie

  • Użytkownik
  • 43 postów

    Napisano 16 luty 2014 - 12:09

    no, może nie tyle po wyrenderowaniu co po wrzuceniu na YT. a więc po krótce opiszę tak: renderuję film (na dole wrzucę screeny ustawień), na pc po wyrenderowaniu jest ok, na yt pojawiają się piksele, ziarna jak na filmie (wrzucony niepublicznie)

    wiem, że było milion takich pytań, tematów, oglądałem setki filmów pt. render settings (zresztą te ustawienia są zaczerpnięte z takowego). Więc jeśli macie jakieś swoje ustawienia, po których film na yt wygląda świetnie, proszę, podzielcie się, będę bardzo wdzięczny, zależy mi na czasie.

     

    Pozdrawiam!

     

     

    v4tix5.jpg
    20ab6rk.jpgaddizs.jpg



    #2 Ro83rt

    Ro83rt

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 237 postów
    • Miejscowość:TM
    • Kamera: GoPro Hero3 White
    • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)

    Napisano 16 luty 2014 - 12:30

    To nie wina vegasa, a youtuba, który niestety psuje jakość filmów. możesz wrzucić na vimeo tam masz dozwolone większe bitrate.



    #3 macix

    macix

      Newbie

    • Użytkownik
    • 43 postów

      Napisano 16 luty 2014 - 12:56

      jednak te problemy występują też na pc, po wyrenderowaniu filmu, czyli to jest wina vegasa, tylko jak to naprawić? wcześniej nie zauważyłem tego na innych filmach odtwarzanych na komputerze, ale na tym już tak, czyli coś nie tak z ustawieniami, jakieś rady?

       

      co do vimeo to wiem, że lepsze, ale póki co wolę znaleźć jakieś rozwiązanie by filmy nie były z pikselami/ziarnami.



      #4 Tworek

      Tworek

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 258 postów
      • Miejscowość:Głogów
      • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
      • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

      Napisano 16 luty 2014 - 13:15

      Zobacz jaki masz bitrate we właściwościach pliku wyjściowego.


      GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


      #5 macix

      macix

        Newbie

      • Użytkownik
      • 43 postów

        Napisano 16 luty 2014 - 13:26

        teraz na innych ustawieniach jest jeszcze gorzej, więc tak...

         

        dane dot. wrzuconego wyżej filmu, tak to wygląda po wyrenderowaniu

        2dhbnly.jpg



        #6 Ro83rt

        Ro83rt

          Specjalista

        • Użytkownik
        • Pip
        • 237 postów
        • Miejscowość:TM
        • Kamera: GoPro Hero3 White
        • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)

        Napisano 16 luty 2014 - 14:10

          na pc po wyrenderowaniu jest ok, na yt pojawiają się piksele, ziarna jak na filmie (wrzucony niepublicznie)

         

        Stąd wywnioskowałem, że to wina vegasa, no ale skoro mówisz, że na PC też źle to wina renderingu.

        Na pewno za małe bitrate dałeś. Daj 20k bps i spróbuj może w 30 fpsach w finalnej wersji. 



        #7 macix

        macix

          Newbie

        • Użytkownik
        • 43 postów

          Napisano 16 luty 2014 - 16:05

          no ale nie po to nagrywam w 60, by renderować w 30, trochę bez sensu

          bitrate dałem taki, jak było w filmie dot. ustawień, no i u typa wygląda git, a u mnie... ale popróbuję, z tym, że to drastycznie zwiększy długość renderu i wagę pliku

           

          edit: po zwiększeniu bitrate'u film się tnie nieco... kiedyś tak nie było nawet przy bitrate 50 000 000

           

          serio nie ma nikt dobrych ustawień do vegasa? ew. pomysłu jak rozwiązać ten problem?



          #8 macix

          macix

            Newbie

          • Użytkownik
          • 43 postów

            Napisano 21 luty 2014 - 21:23

            podbiję temat, jutro wyjeżdżam i potrzebuję jakichś ustawień, na których film będzie jakoś wyglądał... :-(



            #9 Fiveo

            Fiveo

              Newbie

            • Użytkownik
            • 42 postów
            • Miejscowość:Limanowa
            • Kamera: GHOST-S
            • Karta pamięci: SAMSUNG PRO 64GB microSDXC

            Napisano 23 luty 2014 - 17:57

            no ale nie po to nagrywam w 60, by renderować w 30, trochę bez sensu

            bitrate dałem taki, jak było w filmie dot. ustawień, no i u typa wygląda git, a u mnie... ale popróbuję, z tym, że to drastycznie zwiększy długość renderu i wagę pliku

             

            edit: po zwiększeniu bitrate'u film się tnie nieco... kiedyś tak nie było nawet przy bitrate 50 000 000

             

            serio nie ma nikt dobrych ustawień do vegasa? ew. pomysłu jak rozwiązać ten problem?

            Co z tego że nagrywasz w 60, jeśli Youtube i tak skonwertuje do 30 ;) 60 się przyda ale do postprodukcji i zwolnien, na YT niestety juz nie 


             



            Wróć do Dyskusje ogólne o postprodukcji · Następny nieczytany temat →