Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Zacinanie się Trimmer i Preview w Sony Vegas

trimmer preview sony vegas

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszs7

lukaszs7

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Krotoszyn
  • Kamera: Gopro Hero3+ Black
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64gb

Napisano 21 luty 2014 - 00:15

Witam,
Działając w Sony Vegas strasznie denerwuje mnie zacinanie się w Trimmer (kiedy chce obciąć filmik) i w Preview. Wiem, że w Preview u góry jest zmiana rozdzielczości wyświetlania i to faktycznie pomoga choć czasami i tak występują ścięcia. Jednak w Trimmerze nie widzę opcji zmiany rozdzielczości filmiku i tam to już w ogóle ścina...
Nie wiem czy to wina komputera czy ustawień. Co prawda filmiki są w dużej rozdzielczości, bo FHD z gopro, ale np. w GoPro studio nie było tego problemu.
Parametry komputera:
Lenovo Y580
i5 - 3230m
GTX660M
8gb ramu
Matryca FHD
Jakieś rady ?



#2 lukaszs7

lukaszs7

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Krotoszyn
  • Kamera: Gopro Hero3+ Black
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64gb

Napisano 21 luty 2014 - 11:10

Poczytałem trochę w necie i chyba problem w tym, że to pliki .mp4
Więc musiałbym obcinać w Gopro studio i konwertować do .avi (tylko, że już trochę pracy włożyłem w obcinanie filmików w Sony Vegas) i moje pytanie:
Czy jeśli tworze podfilmiki (subclips) w SV to czy one zapisują się jako nowy plik na komputerze ? (przypuszczam, że nie). Dlatego wpadłem na pomysł, żeby z wszystkich subclips'ów które stworzyłem zrobić jeden filmik i go zrenderować do .avi i potem z tego filmu powycinać mniejsze filmy. Tylko u mnie jak renderuje w defaultowych ustawieniach (HD-1080-60i YUV) to mam sam dzwiek bez obrazu. Zmieniłem z (opcja Video format w renderingu) Sony YUV Codec na Microsoft Video 1. Teraz jest i audio i video, ale nie wiem czy po tych wszystkich zabiegach nie stracę na jakości lub czymkolwiek. Co sądzicie ? Jaki jest najlepszy Video Format ? 



#3 Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 258 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Napisano 21 luty 2014 - 11:17

lukaszs7  mam podobną konfiguracje jak Ty, ale korzystam z programu, który wykorzystuje przyśpieszenie sprzętowe i nie mam problemu z zacinaniem się programów, a mowa tu o MAGIX Video Pro X5.


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#4 lukaszs7

lukaszs7

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Krotoszyn
  • Kamera: Gopro Hero3+ Black
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64gb

Napisano 22 luty 2014 - 13:15

No ja już programu nie chce zmieniać ;P
A wypowie się ktoś jeszcze jakiego kodeka najlepiej użyć ?



#5 Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 258 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Napisano 22 luty 2014 - 21:55

Zainstaluj najnowszego K-lite powinno pomóc


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#6 lukaszs7

lukaszs7

    Newbie

  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Miejscowość:Krotoszyn
  • Kamera: Gopro Hero3+ Black
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64gb

Napisano 22 luty 2014 - 22:02

A jakiego kodeka wy używacie ?? Zrenderowałem przed chwilą 11 minut suchego filmu(po prostu wklejone filmiki jeden za drugim) kodekiem Microsoft Video 1 na high detalach i plik .avi waży 43 gb ! Nie wiem skąd ten rozmiar.
A jak będę potem chciał wrzucić na YT filmik to będzie problem. Jest jakaś opcja w Sony Vegas, żeby sformatowało do wersji na YT (jak w Gopro studio) ?




Wróć do Sony Vegas · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trimmer, preview, sony vegas