Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Uchywt magnetyczny


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawlusiek3

Pawlusiek3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Biłgoraj
  • Kamera:
    GoPro HD 3 Black+
  • Karta pamięci:
    Samsung 32gb(10)

Napisano 23 luty 2014 - 09:45

Witajcie.

Mam taki dylemat, ponieważ posiadam GoPro, przylepki są jednorazowe, a ich koszt jest zbyt duży. Dlatego szukam alternatywy w postaci magnesu. Oryginalne są zbyt drogie, więc szukam zamienników. Są 2 rodzaje magnesów- neodymowe i ferrytowe. Szukając odpowiedzi, natknąłem się na , poszukałem w necie i znalazłem ten sam magnes

jaka jest różnica między ferrytowym, a neodymowym? Czy te magnesy nie szukodzą kamery? Który jest lepszy? Nie będą jakoś negatywnie wpływać na kamerkę? Bo szkoda uszkodzić taki sprzęt za tyle kasy..

 

Może wy macie jakieś pomysły na uchwyt magnetyczny? Prosze o pomocy i rady.



#2 kociu8422

kociu8422

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera:
    GoPro Hero 3+ black
  • Karta pamięci:
    San Disk extre,e 16GB

Napisano 23 luty 2014 - 14:01

Abezpieczniej będzie chyba jednak przylepiec. Ja bym nie zaryzykował. Zresztą przylepiec można reaktywować dokupić taśmę 3m i za pomocą suszarki odkleić stary i przykleić nowy

#3 Pawlusiek3

Pawlusiek3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Biłgoraj
  • Kamera:
    GoPro HD 3 Black+
  • Karta pamięci:
    Samsung 32gb(10)

Napisano 23 luty 2014 - 14:06

No niby prawda, ale trochę dużo roboty z tym naklejaniem tej taśmy. Robię filmiki na YT i jeśli mam te np 5-8 przylepców to mi to nie wystarczy a przykładowo w polu nie będę bawił się z taśma. Magnes jest najlepszym rozwiązaniem. A Jak to jest z tymi oryginalnymi magnesami? One w ogóle nie szkodzą kamerce, a takie zwykłe mają szkodzić? Torchę to takie dziwacz



#4 kociu8422

kociu8422

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Miejscowość:szczecin
  • Kamera:
    GoPro Hero 3+ black
  • Karta pamięci:
    San Disk extre,e 16GB

Napisano 23 luty 2014 - 14:25

A czy w polu będziesz miał metalowe płaskie elementy do mocowania? Zwykły magnes ferytowy wydaje się że nie powinien mieć wpływu na kamerę bo nie ma ruchomych elementów ani magnetycznego sposobu zapisu danych. Pozostaje kwestia jak na pole magnetyczne zareaguje matryca. Magnes neodymowy jest dużo silniejszy i raczej bym się nie odważył go zbliżać do kamerki. Chyba że ktoś już to testował i wie że to jest bezpieczne.

#5 Pawlusiek3

Pawlusiek3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Biłgoraj
  • Kamera:
    GoPro HD 3 Black+
  • Karta pamięci:
    Samsung 32gb(10)

Napisano 23 luty 2014 - 14:49

Oczywiście, że będą miał ( Tematyka Rolnicza). No, ale w pierwszym poście podałem link do samoróbki i tam jest pokazane jak do magnesu czepia gopro, ma 3 takie filmiki w kazdym inne mocowanie kamerki DO magnesu. no i oczywiście potem testuje to. Na klipach nie widać żadnych zniekształceń nic z tych rzeczy. Jeśli te magnesy szkodziłyby, to zapewne on ich by nie uzywał. Czy nie tak?

Wg mnie ten powinien pasować.



#6 Ro83rt

Ro83rt

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów
  • Miejscowość:TM
  • Kamera:
    GoPro Hero3 White
  • Karta pamięci:
    Sandisk 32GB (10)

Napisano 23 luty 2014 - 21:36

Magnes nie szkodzi kamerze. Była o tym mowa i ktoś to fajnie wytłumaczył. Mam mocny neodymowy magnes( udźwig ponad 100kg). Przyczepilem do niego telefon i zadzwoniłem. Działał bez problemu...

#7 Pawlusiek3

Pawlusiek3

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Biłgoraj
  • Kamera:
    GoPro HD 3 Black+
  • Karta pamięci:
    Samsung 32gb(10)

Napisano 24 luty 2014 - 10:02

Czyli jakikolwiek magnes, czy ferrytowy, czy neodymowy nie szkodzą kamerce? Ja chce mieć 100% pewność, bo wiecie zapewne jak się sprawa przedstawia.




Wróć do DIY - Do It Yourself · Następny nieczytany temat →