Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Karta pamięci.

karta drift ghost s ghost karta pamięci

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 michorn

michorn

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Resko
  • Kamera:
    Drift Ghost S
  • Karta pamięci:
    Sandisk 32 Extreme

Napisano 05 kwiecień 2014 - 19:10

Witam,

 

W trakcie zgłębiania wiedzy na temat kamerek Drift - zauważyłem, że wiele pojawiających się problemów spowodowanych jest kaprysami współdziałania kamery z kartami pamięci. Proponuję aby w tym temcie poruszyć osobno temat kart pamięci.

 

Z jakimi kartami najlepiej pracują kamery Drift?

Z jakmi kartami bywały problemy?

Jaka karta umożliwi wykorzystanie tego co oferuje Ghost S?

 

Wątki przewijały się wplątane w inne dyskusje, a sam temat byłby pomocny - gdyż sam po sobie wiem, że szybciej zdecydowałem się na zakup Drift Ghost S niż wybór karty - tej jeszcze nie wybrałem. :wink:

 

Zaczynając temat, po przeczytaniu kilku wątków w głowie zostaje:

 

Drift lubi SanDisk - i to nie byle jaki. Nie lubi Samsunga.

 

...

 

Zapraszam do podjęcia tematu.

 

Dziękuję.

 



#2 D2idek

D2idek

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 181 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera:
    Drift Ghost-S
  • Karta pamięci:
    SanDisk Extreme 64GB (10)

Napisano 05 kwiecień 2014 - 19:25

Lubi sandisk i to extreme bo z ultra też ktoś miał zdaje się problemy...

Sam używam na Extreme i raz miałem przypadek komunikatu LOW SPEED CARD, ale warunki używania były szczególne bo : kilka godzin używania na mrozie, świeżo po aktualizacji na nowy soft. Poza tym jednym incydentem wzorowo się spisuje.


207717-drift.jpg


#3 michorn

michorn

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:Resko
  • Kamera:
    Drift Ghost S
  • Karta pamięci:
    Sandisk 32 Extreme

Napisano 06 kwiecień 2014 - 14:23

A jaka wielkość karty najlepsza?

 

32GB czy lepiej w 64 inwestować?



#4 LeoDogg

LeoDogg

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1009 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera:
    GoPro 3 Black
  • Karta pamięci:
    Sandisk Extreme 32 GB

Napisano 06 kwiecień 2014 - 14:34

I tu i tu są plusy, większa karta wiadomo więcej zmieśći materiału :) Ja robię na dwóch 32 gb - wyszedłem z załozenia, że jak karta padnie to zawsze polowę materiału się uratuje.


Tapnięte z Ajfona

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#5 robur

robur

    Member

  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Miejscowość:-
  • Kamera:
    Drift Ghost-S
  • Karta pamięci:
    Kingston 64GB

Napisano 06 kwiecień 2014 - 14:36

Drift obsługuje do 64GB. 64 GB jest lepsza ;) Ja kupiłem kingston 64GB class 10 (10 MB/s) za okolo 130 zł.



#6 camerOOn

camerOOn

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Miejscowość:Jarosław
  • Kamera:
    drift hd ghost-s
  • Karta pamięci:
    sandisc, 32 GB extreme

Napisano 06 kwiecień 2014 - 16:31

Przychylam się do opinii kolegi LeoDogg. Na karcie 32 GB mieści się 3 godziny zapisu w dobrej jakości (a chyba o to nam chodzi). Mniej więcej, tyle czasu trzyma aku. Wniosek: po trzech godzinach wymieniamy kartę i baterię.



#7 Kropek

Kropek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:Szczecin
  • Kamera:
    Ghost S
  • Karta pamięci:
    Samsung 32 GB (10)

Napisano 07 kwiecień 2014 - 20:26

Ja mam Samsunga 32gb 10 klasa I i niestety 2/3 razy wywaliło mi błąd z powodu zbyt wolnej karty (może to wina warunków, z drugiej strony było lekko poniżej 0 więc mróz duży nie był).



#8 dama100

dama100

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • Kamera:
    Drift ghost S
  • Karta pamięci:
    SanDisk SDXC 64GB Class 10

Napisano 28 maj 2014 - 10:11

Ja mam kartę SanDisk 64 GB UHS-1 Class 10 do 30 MB/s, kosztowała 239 zł  ! (z adapterem) i ciągłe kłopoty z kamerą Drift Ghost HD S. Po paru minutach nagrywania kamera staje (blokuje się -ciągłe czerwone światło zamiast pulsacyjnego podczas nagrywania) a ostatnio pojawiły się błędy w plikach i nie można ich odtworzyć.  Po wgraniu nowego firmware do Drifta 1.00.00. rzadko pojawia się komunikat "Low speed card" (ale pojawia się czasami) ale bardzo czesto po ok. 3 minutach się blokuje i nie nagrywa dalej. Od samego poczatku kamera stwarza problemy, a to nie działał pilot a to właśnie wystepują te blokady . Nie wiem już co robić. Może ktoś ma pomysł. Karta za każdym razem formatowana po usunieciu z niej plików. Mam wrażenie, że karta jest nie do końca kompatybilna. Na stronach www. Drifta wyczytałam, że polecają firmy MaxFlash, Kingston, Verbatim. Nie ma słowa o Sandisk a z drugiej strony tamte firmy albo w ogóle niedostepne w Polsce albo koszt rzędu 400 zł za 32 MB. Jakich kart wy uzywacie. Jestem w stanie zakupić nawet nową kartę (przypuszczam, że to karta tak miesza), ale boję sie wydać kolejne 200 zł na coś co nie przyniesie poprawy. Co radzicie? Czy ktoś ma kartę Sandisk Extreme Pro 95 MB/s 32 GB? Wyczytałam, że Extreme pro i to bardzo szybka może zlikwidować wreszcie to blokowanie. Co sądzicie?



#9 D2idek

D2idek

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 181 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera:
    Drift Ghost-S
  • Karta pamięci:
    SanDisk Extreme 64GB (10)

Napisano 28 maj 2014 - 20:28

używam extreme 45 mb/s  i ,,LOW SPEED CARD" miałem raz czy dwa zaraz po aktualizacji... na dzień dzisiejszy wszystko spoko ;)

z tego co sam robiłem rozeznanie bo chciałem druga kartę kupić to z wolniejszymi niż extreme 45 są problemy ;/


207717-drift.jpg



Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: karta, drift, ghost s, ghost, karta pamięci