Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Sony Vegas automatyczne dopasowanie/zaznaczanie


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Napisano 17 kwiecień 2014 - 12:19

Panowie mam taki problem, przeinstalowałem Sony Vegas Pro 10 i chodzi o to, że zapomniałem gdzie się wyłącza automatyczne docinanie/przycinanie/skracanie/wydłużanie (nie wiem do końca jak to nazwać). Chodzi o to, że chce powiedzmy przyciąć filmik w danym momęcie (na osi czasu), a tam kursor nie jest w tym miejscu dokładnie co chce tylko doskakuje do krawędzi nabliższej klatki(?). Chciałbym to wyłączyć i ciąć gdzie chce. Mam nadzieje, że rozumiecie o co mi chodzi, szukałem w googlach, ale chyba źle szukam bo nie mogę tego znaleść. Wrzucę jpg'a żeby zobrazować o co chodzi jakby ktoś nie zrozumiał bo troche zamotałem pewnie :)

 

x28kxw.jpg

 

Tam gdzie jest czerwona krokpa chce dokonać cięcia, ale jak widać suwak stoji na kreseczce, po lewej stronie czerwonej kropki jest kolejna kreseczka na której mógłbym ciąć, ale ja chce ciąć między nimy, luźno i swobodnie i temu chciałbym wyłączyć te auto 'dopasowanie", że tak to nazwę.

 

edit:

 

edytowałem jpg'a dodając jeszcze cyferkę 1 - to domyślny kursor, który mamy wybrany w Vegasie i używając go nie mogę ciąć gdzie chce, jeżeli zmienię na kursor nr. 2 to wtedy mogę, ale nie mogę wtedy skracać video, przyśpieszać/spowalniać (łapiąc na osi czasu plik wideo z prawej strony i np wydłużać albo skracać, rozumiecie) itp, jeżeli chciałbym to muszę znów wrócić do kursora nr. 1. Chyba, że mam chwilowy zanik pamięci i tylko to jest sposób na cięcie gdzie się chce i nie da się wyłączyć tej automatyki "dopasowywującej"? :huh:



#2 addict

addict

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 343 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero2 + Hero960
  • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10

Napisano 17 kwiecień 2014 - 16:50

F8


4 sztachety i parapet | | |


#3 arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Napisano 17 kwiecień 2014 - 16:56

Czy mam włączoną tą opcje z F8 (ikonka kursora jakby z gwiazdką na górze) czy nie mam jest to samo... Pomyślałem, że może za bardzo powiększam na osi czasu film/muzykę i po prostu się nie da ciąc z taką dokładnością, ale to by było chyba bez sensu w takim programie jak Vegas...

 

edit:

 

Sprezyję troche o co mi chodzi bo można to odbierać na dwa sposoby. Ta opcja z F8 odpowiada za automatyczne dopasowanie np muzyki do filmu jak jest za długa, tzn chodzi o to, że skracając muzykę dochodzi nam np równo do końca filmu, jak się wyłączy F8 to wtedy nie, tutaj ta opcja działa.

Mi chodzi o to, że nie mogę nastawić suwaka między dwoma przerywanymi kreseczkami (zaznaczone na czerwono na screen'ie).

 

29o5254.jpg

 

Chce zwyczajnie kliknąć na dany fragment filmu (odpowiednio powiększony żeby mieć większą dokładność) i kliknąć S (cięcie/przecięcie filmu/muzyki). No i tutaj jest problem bo przy większym powiększeniu się nie da, da się kliknąć S albo przy prawej kresce albo przy lewej. Ale może faktycznie nie da się tak dokładnie ciąć.

 

Piszę tego posta jednocześnie bawiąc się i faktycznie, zobaczyłem, że da się ciąć co klatkę, Frame 456 jest na lewej kresce i na prawej już 457 czyli jakby między tymi obszarami nie da się ciąć, ale proszę ewentualnie to potwierdzić to dam sobie spokój z kombinowaniem, chyba, że się mylę i jest jednak na to jakiś patent :)



#4 Davvid

Davvid

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 68 postów
  • Miejscowość:Cz-Dz
  • Kamera: GoPro Hero3+ Silver Edition
  • Karta pamięci: 32GB Samsung PRO

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:40

Hej, u mnie w SV 12 też tak jest, wydaje mi się, że tak małego obszaru już się nie da podzielić na jeszcze mniejszy, to jest już jakby najmniejsza jednostka (jedna klatka).
Poza tym kręcąc np 30 klatek na sekunde, nie dasz rady wybrać odpowiedniego momentu z tej jedej sekundy skoro przypada na nią 30 klatek? albo więcej jeśli zwiększysz tą liczbę  ;)
Wydaje mi się, że 30 czy 60 klatek przypadające na jedną sekundę to wystarczająco dużo, żeby przyciać film w odpowiednim miejscu ;)



#5 arecki

arecki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 64 postów
  • Miejscowość:NE
  • Kamera: GoProHero3+Silver
  • Karta pamięci: SD32GB+SD16GB

Napisano 17 kwiecień 2014 - 19:59

Tak właśnie i mi się wydaje ,no i w sumie to logiczne, troche mnie wcześniej chyba poniosło :lol: Póki co lecę w 60FPS bo czasami lubię zwolnić, ale zapis jest już w 30. Problem uważam za rozwiązany.




Wróć do Sony Vegas · Następny nieczytany temat →