Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GPro Hero 2 coś "stuka" w kamerce


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 speedy

speedy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • Kamera: GoPro Hero 2
  • Karta pamięci: LX SERIES 16GB CLASS 10

Napisano 30 kwiecień 2014 - 06:58

Witam.Od niedawna jestem posiadaczem GoPro Hero 2.

Zauwazyłem że podczas nagrań gdzie kamera jest w ruchu, np na kasku rowerzysty, w tle nagrania słychac stuki.

Trzymając sama kamerke w dłoni i potrząsając nią, takze słysze że coś w środu jakyb luźne było.

Czy ktoś już się z takim czyms spotkał?Co to moze być?Chętnie rozkręciłbnym kamerę, ale jeszcze nie znalazłem manuala jak to zrobić, aby niczego nie uszkodzic (kamera po gwarancji)

Oto film z tej kamery:



#2 mistrzCK

mistrzCK

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 639 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: Hero2; 3+ Silver
  • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

Napisano 30 kwiecień 2014 - 18:47

Dobra. 

Powiem ci tak. Parę razy rozbierałem kamerę i nie mam pojęcia co tam może lużno latać. Chyba że komuś została śrubka i nie wiedział co z nią zrobić.

Tu masz tutka 

Oczywiście soczewki nie wyciągaj bo możesz mieć problem ze złapaniem ponownie ostrości. Ściągając taśmę z kodem tracisz gwarancję, ale zakładam, że już i tak minęła.

Użyj dobrych śrubokrętów (dopasowanych) bo śrubki są dość miękkie i możesz pozjeżdżać krzyżaki. Rozłóż zobacz co jest grane i tyle.

Sprawa druga. Czy dźwięk będzie ci naprawdę potrzebny? Jeśli będziesz nagrywał w obudowie wodoszczelnej dźwięk jest taki sobie. Ja zazwyczaj i tak podkładałem do muzyki (snowboard, freebord).

Później używałem bez obudowy a nawet nieraz z dodatkowym mikrofonem do laptopa. Ale nie ekstremalnie (nagrania rodzinne), więc tak nie trzęsło.

Pozdrawiam 


  • speedy przyznał pochwałę

#3 speedy

speedy

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • Kamera: GoPro Hero 2
  • Karta pamięci: LX SERIES 16GB CLASS 10

Napisano 04 maj 2014 - 19:08

Dzięki.

Winowajcami stuków, okazały się gumki przycisków kamery.

Obydwa ,miały lekki luz.

Miejsce styku przycisków z obudową, pokryłem lakierem bezbarwnym, aby zmniejszyć luz.

Teraz już nic nie stuka :)




Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →