Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Świeżak potrzebuje pomocy

pomoc tutorial porady

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lusek

Lusek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: 16GB

Napisano 13 czerwiec 2014 - 23:11

Witam,

jestem nowym posiadaczem kamery GoPro Hero 3 Silver. Nie będę ukrywać, że nie jestem super montażysą filmików ani nie jestem mega obcykany w programach do obróbki. Kamerę chcę wykorzystywać do filmowania wypadów typu  wakacyjne wycieczki. Mniej więcej chciałbym stworzyć taki filmik:

 

 

Czy muszę zmieniać rozdzielczośc kamery w danym momencie który chce później przerobić na slow motion? Czy może istnieje w miarę najlepsze opymalne ustawienie którym mogę się posługiwać cały czas? Prosiłbym też o podpowiedź jakiego programu uzywać do edycji ( nie bardzo skomplikowanego abym mógł się połapać).

 

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)



#2 Priders

Priders

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 400 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: 4x Sandisc, Extreme i Ultra

Napisano 14 czerwiec 2014 - 07:25

Nagrywaj w 1080p w 60fps'ach, do małego slow-motion wystarczy, do takiego jak na filmie, oczywiście.

Programów do obróbki jest mnóstwo, ja korzystam z Camtasia Studio 8, niezbyt skomplikowany, mi wystarcza.


Kanał:  Subskrybuj 

 

Kontakt: [email protected]


#3 Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Napisano 14 czerwiec 2014 - 09:10

Im więcej FPS ustawisz tym lepsze Slow będziesz mógł wykonać. W większości wystarczy 60.

Co do programu zacznij od podstaw czyli GoPro Studio . Produkt tego samego producenta co kupiłeś kamerę.


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


#4 Lusek

Lusek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: 16GB

Napisano 14 czerwiec 2014 - 11:45

Z tym, że moja kamera przy 1080 ma maksymalnie 25fps. Przy 960p posiadam 50fps. Więc jeśli wybiorę tą pierwszą opcje to będzie ok? :) Jezeli chodzi o program o faktycznie zaczne od podstaw w poźniej przerzucę sięna coś trudniejszego :)



#5 Lusek

Lusek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: 16GB

Napisano 14 czerwiec 2014 - 22:42

Ok to teraz mam pytanie odnośnie GoPro Studio. Jak mam konwertować filmiki aby nie traciły na jakości? I czy są jakieś przejścia w tym programie które mogę uzyć? Nie ukrywam, że ten efekt w fiomiku który podałem bardzo mi się podoba ( takie jakby wypalanie). Czy ktoś jest w stanie mi pomóc w tej kwestii? :)



#6 Priders

Priders

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 400 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: 4x Sandisc, Extreme i Ultra

Napisano 15 czerwiec 2014 - 07:42

Niestety, GoProStudio posiada tylko 1 przejście (albo ja nie odkryłem) i zastosowałem je w tym filmie:  (mniej Więcej 20 sekunda)  ;)

Studio samo wybierze jakość i ilość fps'ów, ale jak chcesz się pobawić, to przy "step 1" masz pod filmem w lewym dolnym rogu przycisk i tam się możesz pobawić w ustawieniech.


Kanał:  Subskrybuj 

 

Kontakt: [email protected]


#7 Lusek

Lusek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 10 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • Kamera: GoPro Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: 16GB

Napisano 15 czerwiec 2014 - 08:18

Ok dzięki :) A jeśli chciałbym się pobawić w innym programie do edytowania? Mam Camtasie 8 lecz za każdym razem kiedy renderuję filmik, ten traci mocno na jakości. Ty Priders masz ten program więc mógłbyś mnie poinstruować :) I ostatnie pytanie jak w końcu najlepiej filmiki nagrywac. 1080 25fps czy 960p 50fps? Tak zebym mógł przykładowo na wakacjach nagrywać jednym ustawieniem (slow motion, time laps). Bo znowu jak zaczne nagrywać kilkoma rozdzielczościami to przy edytowaniu filmiku nie będę wiedział jak wszystko ustawić by filmik był dobry jakosciowo.



#8 Priders

Priders

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 400 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: 4x Sandisc, Extreme i Ultra

Napisano 15 czerwiec 2014 - 10:12

Z camtasią też miałem taki problem, tutaj masz film jak zrobić i wyrenderować film w 1080p : 

Mi pomogło.

Co do rozdzielczości, w 25fps'ach raczej slow'a nie zrobisz ;) Z kolei filmy w 960p nie będą tak ostre... Ja na twoim miejscu nagrywałbym  w 1080p A jak chcesz zrobić slow-motion to dawaj 960p. Film w tym miejscu będzie gorszy jakościowo, ale prawie nikt ego nie zauważy ( Ty to zobazysz, bo będziesz o tym wiedział ) w ustawieniach camtasii cały film rób w 1080p, a ten slow po prostu rozciągnij ;)

A jakość filmu i tak nie wpłynie na time-lapse, bo to robisz zupełnie gdzie indziej ;)


Kanał:  Subskrybuj 

 

Kontakt: [email protected]



Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pomoc, tutorial, porady