Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Oddzielenie dźwięku od filmu


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukas24gopro

lukas24gopro

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:GDAŃSK
  • Kamera: GoPro 3+ Silver Edition
  • Karta pamięci: 64gb

Napisano 17 czerwiec 2014 - 10:56

Witam,

korzystam z gopro studio i ostatnio przeglądając kanał gopro na youtube, zauważyłem że często jest scena w filmie gdzie ktoś coś mówi i nagle zmienia się scena w filmie a on dalej mówi...  

 

wyjasnie na podstawie przykładu :

 

 

od momentu 5:08 widać o co mi chodzi.

 

Pozdrawiam 



#2 MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Napisano 17 czerwiec 2014 - 11:17

Ten programik jest zbyt ubogi do tworzenia normalnych filmów. Przykro mi, w nim nie oddzielisz video od dźwięku, ani nie znajdziesz masy innych wydawałoby się podstawowych funkcji. Porzuć tą parodię i znadź dla siebie coś solidniejszego.

#3 lukas24gopro

lukas24gopro

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:GDAŃSK
  • Kamera: GoPro 3+ Silver Edition
  • Karta pamięci: 64gb

Napisano 17 czerwiec 2014 - 14:58

Ten programik jest zbyt ubogi do tworzenia normalnych filmów. Przykro mi, w nim nie oddzielisz video od dźwięku, ani nie znajdziesz masy innych wydawałoby się podstawowych funkcji. Porzuć tą parodię i znadź dla siebie coś solidniejszego.

 

 

Jakieś propozycje ? ogólnie siedzę na systemie OSX więc bawię się też programem imovie. 



#4 MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Napisano 17 czerwiec 2014 - 20:25

Oo witaj w klubie. Ja pracuję na Final Cut Pro, ale to płatne jest. Ale Final Cut zwykły chyba jest darmowy, a fajny całkiem.



#5 Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64

Napisano 18 czerwiec 2014 - 19:14

FCP i masz wszystko co potrzebujesz do końca świata. Dużo tańszy od Adobe a funkcjonalność identyczna

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


#6 MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Napisano 18 czerwiec 2014 - 19:34

Hmm, robiłem też troszkę w After Effects. Raczej używałem tego do dodania efektów specjalnych niż zwykłej obróbki weekendowego nagrania. Cóż Final jest o niebo wygodniejszy i przejrzystszy od AE. Jenak to AE daje większe możliwości jeśli chodzi o FX, ale ta przewaga pojawia się dopiero wysoooko ponad poziomem nawet ogarniętego użytkownika. Więc Final Cut to idealna maszynka dla zielonych, bo prosty, jak również dla zaawansowanych, bo można wydostać z niego masę hardkorowych narzędzi.



#7 lukas24gopro

lukas24gopro

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Miejscowość:GDAŃSK
  • Kamera: GoPro 3+ Silver Edition
  • Karta pamięci: 64gb

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:39

z tego ci widzę final cut pro kosztuję około 1000zł ....  jak na zabawę na początki filmowania wydaje mi się to zupełnie zbędny wydatek... 



#8 Bartq

Bartq

    Administrator

  • Admin
  • 350 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: GoPro Hero 3 Black, Drift Ghost-S
  • Karta pamięci: 2x Samsung SDXC 64GB

Napisano 24 czerwiec 2014 - 17:35

Albo możesz trochę pokombinować i darmowym Audacity wyciągnąć ścieżkę z video i wrzucić do GP Studio ;).


FORUM | |    |


#9 MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Napisano 24 czerwiec 2014 - 18:48

Niby można, tylko później przychodzi czas na edycję audio w GPstudio. Cierpienie! Wszystko na oko, brak jakichkolwiek punktów odniesienia, 1mm w tą, 2mm w tamtą, i liczmy na to że zgra się z obrazem. Już lepiej korzystaj z iMovie, dużo bardziej dopracowany program niż GPs, które zostało wydane dla ciemniaków lecących na markę, żeby się nie zniechęcili tym że nie potrafią obrobić kompletnie nic i podtrzymać ich zapał do czasu wydania kolejnego produktu na który dadzą się naciągnąć. Taka jest prawda, Gopro zrobi wszystko dla pieniędzy. Wydało całkowicie zubożały w funkcje program, żeby poprawić sprzedaż wśród debili nie radzących sobie z niczym innym ('Murica!)
Jeśli nie uważasz się za debila, poświęć weekend na podszkolenie się w obsłudze iMovie na Youtube, a odkryjesz sporo ciekawych funkcji. Sam program może nie jest super intuicyjny i mega szybki, ale GPstudio w porównaniu z nim to kupa na podeszwie tego domyślnego programiku dostarczanego w pakiecie z OS X.


Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →