Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

obróbka w camtasia


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotrek25

Piotrek25

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Białystok
  • Kamera: gopro 3+ black
  • Karta pamięci: MICRO SDHC 64 GB

Napisano 10 lipiec 2014 - 13:17

Witam,

 

Mam kilka pytań na temat obróbki filmów w programie camtasia studio. Ogólnie to filmiki kręcę kamerą GoPro hero 3+ w rozdzielczości 1080/60.

 

A teraz pytanie: czy można zrobić slow motion większe niż 50% pierwotnego filmiku?

 

Jak nagrać narrację do jakiegoś filmiku? U mnie wyświetla się takie coś, ale niestety ta opcja "start recording" jest jakby niedostnępna:

 

2vdshfc.png

 

I jeszcze takie dodatkowe pytanie, mianowicie jakie time laps proponujecie do robienia zdjęć z jazdy samochodu, tak żeby wyglądało to płynnie, ale było przyspieszone? czy może nie bawić się w time laps, a po prostu nagrywać i potem przy obróbce przyspieszyć??



#2 Priders

Priders

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 400 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: 4x Sandisc, Extreme i Ultra

Napisano 10 lipiec 2014 - 16:11

1.W złym dziale to umieściłeś ;)

2. Nie, niestety nie da się zrobić większego niż 50%. No chyba że kilka razy byś spowalniał, renderował, spowalniał, renderował, itd.

3.Musisz mieć albo nie podłączony mikrofon, albo nie włączony, albo czegoś nie masz ( jakiegoś pliku )

4. według mnie 2 sec powinny być ok. Nie radzę nagrywać bo potem wyjdzie ci tyle materiału, że ci się odechce ;)


Kanał:  Subskrybuj 

 

Kontakt: [email protected]


#3 Piotrek25

Piotrek25

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Miejscowość:Białystok
  • Kamera: gopro 3+ black
  • Karta pamięci: MICRO SDHC 64 GB

Napisano 10 lipiec 2014 - 19:37

A to sorki, jakby ktoś mógł to przenieść do odpowiedniego to dzięki!

 

A może w jakimś innym programie można bardziej spowolnić film?

 

Jak wygląda takie wklejanie tych zdjęć z time lapsa do camtasi? to samo domyślnie się ustawi, że będzie wyglądało jak filmik?

 

pozdrówki!



#4 Priders

Priders

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 400 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: 4x Sandisc, Extreme i Ultra

Napisano 11 lipiec 2014 - 10:09

Ja jeżeli chcę mieć potężne slow-motion, plik wrzucam do GoproStudio (darmowy) tam wszystko ustawiam, spowalniam. Potem dany plik wrzucam do Camtasii, tam daję muzykę, ustawiam klipy na timeline i renderuje.

Co do time-lapse, też robię w GoproStudio, w Camtasii nie próbowałem ;)

Wysyłane z mojego iPhone za pomocą Tapatalk 2


Kanał:  Subskrybuj 

 

Kontakt: [email protected]


#5 Lukasz

Lukasz

    Newbie

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • Miejscowość:k.Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 64GB

Napisano 11 lipiec 2014 - 21:25

Tak jak wyżej, time lapse polecam robić w GoPro Studio, jest  bardzo łatwo. Na YT znajdziesz wiele filmów, na których jest pokazane jak to zrobić. :) Co do samych zdjęć to ja zazwyczaj robię co sekundę, później zawsze można zrobić szybki film lub go wydłużyć.




Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →