Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Kolejna kamera do złomowania?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Cóż, już praktycznie na dzień dobry, po zakupie mega fajna kamera gopro poszła do piachu. Egzemplarz przysłany w ramach gwarancji do tej pory ciągle działał ok. Ostatnio zaczęły się problemy. Pierwsze co zauważyłem to powstawanie kafli na części obrazu. Doskonale widoczne na niebie i chmurach. Takie coś (wiem że to screen z Youtube, ale na dysku miałem to samo):

Pomyślałem ok, może to wina kodeka H.264. Jednak dzisiaj wracam z wypadu, podpinam kamerę do komputera i widzę to:

Tak, to 720p 120fps z mojej kamery. Totalnie surowe, prosto z karty. Gdyby ktoś zawal na kartę to od razu mówię, że dzieje się tak na Kingstonie 30mb/s, Kingstonie 45mb/s i Sandisku 95mb/s czyli wszystkim...

Jak dla mnie wada kwalifikująca do wymiany kamery. Jak Wy to oceniacie?



#2

Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2344 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera: Hero 3 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

Podeślij surowy plik?



#3

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 263 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Miałem podobnie, gdy zaczęły się uwidaczniać wady na matrycy. Kamera została wymieniona ze względu na widoczne wady.


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#4

MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
3 link to screen surowego materiału w oknie 1280x720, czyli idealnie 720p. Jak widać nie jest dobrze, ludzie jeszcze jako tako, ale spójrzcie na roślinność. Jakby była zbudowana z masy kwadratowych klocków lego...
Btw, co do reklamacji. Kamerę kupiłem w polskim sklepie partnerskim Freeway. Teraz gadać bezpośrednio z Freeway czy ze sklepem? Nie ukrywam że sezon w pełni, więc chcę wyjaśnić sprawę jak najszybciej.

#5

Paradise

Paradise

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 105 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro hero 3 silver+
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB Ultra Class 10
Gadaj z freeway. Teraz wakacje więc pewnie potrzebujesz kamerę. Freeway załatwi sprawę szybciej niż sklep.

#6

alvinek

alvinek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 134 postów
  • Miejscowość:Żagań
  • Kamera: Hero 3 White
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
A to nie jest dzięki kompresji? Podeślijcie jakiś zrzut ze sprawnej kamery, najlepiej zdjęcia drzewa bądź zieleni.

#7

MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
Nie, nie jest. Mocno zakodowany plik z kamery wygląda tak samo jak rozkodowany do Apple ProRes 422, więc kompresja nie ma tu znaczenia. Trochę ratowałem to efektem Blura i korekcją kolorów w Final Cut. Film również wyrenderowałem w ProResie, inne z powodu malutkiego dysku były szpecone przez H.264. W sumie koniec końców na Youtube wygląda to troszkę lepiej niż filmy w H.264, chociaż i tak nie przypomina to filmu nagranego GP tylko telefonem :/
Kurcze sam już nie wiem, nie jest przypadkiem tak, że przy 120 klatkach film zaczyna tracić na jakości? Dzisiaj jeszcze potestuję kamerę na balkonie :P Ponagrywam w 720p 120/60 i porównam, tak samo potestuję 1080p.

#8

alvinek

alvinek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 134 postów
  • Miejscowość:Żagań
  • Kamera: Hero 3 White
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Ja nic nie widzę, w sumie to nie wiem, chciałbym zobaczyć surowy plik 720p 120fps z twojej kamery i z sprawnej 100% kamery, ale niestety linki z surowymi plikami w jakimś temacie juz dawno powygasaly.

#9

MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy w moim labolatorium skłaniam się ku stwierdzeniu, że to nie awariia, tylko domyśla tandetna jakość jaką może zaoferować kamera. Czyżby te 120 klatek to pic na wodę, którym przyciąga się uwagę na produkt, a GoPro zapomniało wsponieć, że 120fps w 720p owszem... tyle że w tragicznej jakości?
Spójrzcie na to:

Po lewej 720p 60fps, po prawej 720p 120fps. Zwróćcie uwagę na żółty budynek szkoły za boiskiem oraz srebrny samochód mniejwięcej na środku zdjęcia, przy kontenerach na śmiecie. Różnicę widać też w roślinności, zwłaszcza tej na dalszym planie. Przy 120fps obraz jest dużo bardziej pikselowy i nienaturalny. Nie ogarniam czy tak ma być, bo w 720p nagrywam z przymusu, zawsze używałem 1080 i problemów nie było z żadnym klatkażem. Możecie to sprawdzić u siebie? Przypominam że problem pojawia się na 3 Black, a nie najnowszej wersji!

#10

alvinek

alvinek

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 134 postów
  • Miejscowość:Żagań
  • Kamera: Hero 3 White
  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
Ciekawe jak w 3+.. W sumie ciekawe jak taka mala kamerka radzi sobie z 720p (zaznaczam, p!) na 120 klatek. 120 pełnych zdjęć w ciągu sekundy w jakości 720. Po za tym nie dziwie się ze kamerka robi gorsze zdjęcia, być może korzysta z gorszego bitrate bądź z tego samego - nie wiem, nie mam jak sprawdzic. ;)

#11

Priders

Priders

    Ekspert

  • Moderator
  • PipPip
  • 456 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: 4x Sandisc, Extreme i Ultra
Oj, powiem ci że nie za dobrze.
Ostatnio też zrobiłem skromny test (nieświadomie), kazałem kuzynowi skoczyć. Chciałem zrobić slow-motion, ale po zagraniu pliku na laptopa okazało się, że film jest koszmarny.
Wszędzie widać pixele.
I po kolejnym filmie na YT ;)



Gopro Hero 3+ Black Edition + 2x Sandisc Extreme 32GB + 2x Sandisc Ultra 32GB

Canon EOS 500D 

Acer TravelMate P273-M 

Camtasia Studio 8 

Gotowy film 

 

Kanał: 

 

 


#12

MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery
Czyli Gopro sobie w kulki poleciało i jeśli ma się jakiekolwiek poczucie estetyki to ten tryb nie nadaje się do użytku? :D
Kurcze, dawno, dawno temu nagrywałem raz filmik promo ekipy (bieda taka, że już dawno nie ma go na YT), wtedy takiego problemu nie zauważyłem w jakości. Było to z Protune, jedyne co mi się wtedy wizualnie nie podobało to nieco kaszy na ekarnie, ale to wina kiepskiej pogody. Czyli albo kiedyś miałem baaardzo niskie wymagania co do kamery, albo coś się skiepściło... :(
Dzisiaj obadam jeszcze 120 z Protunem

#13

MrMCET

MrMCET

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 140 postów
  • Miejscowość:Świdnik
  • Kamera: Hero 3 BE
  • Karta pamięci: Zależy od ust. kamery

Protune trochę pomaga, jednak nadal nie wygląda to tak dobrze jak przy 60 klatkach. Na pewno drzewa nie wyglądają tak tragicznie, już nie są mozaiką pikseli.

Co dziwne, przy tym moim problemie, kiepszczą się elementy które są daleko od kamery. Jak widać na screenach, ludzie koło obiektywu są świetnej jakości, barierka balkonu tak samo. Dalszy plan wygląda jakby był zbudowany w Maincraftcie jakimś :D




Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →