Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Blurfix3 SO naked


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Freud

Freud

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 211 postów

    Napisano 11 kwiecień 2013 - 03:24

    Widział ktoś może Blurfix3 SO naked w Polsce?
    A może widzieliście jakieś fajne rozwiązania adaptera na różne soczewki do H3?

    Wygląda to tak:
    Dołączona grafika

    Myślę jak tu ew. wyprodukować samemu.
    Już nawet myslałem, żeby kupić adapter coking 55mm:
    Dołączona grafika

    A później zamocować toto jakoś na kamerce - np. na jakieś dodatkowej ramce.
    Może mniej więcej na takiej ramce:
    Dołączona grafika

    W sumie już sam nie wiem jak zrobić to najlepiej.
    Możnaby sprowadzić Blurfix3 Naked, ale jego cena wcale nie jest wesoła.

    Macie jakieś pomysły?

    #2 pyokyo

    pyokyo

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 100 postów

      Napisano 11 kwiecień 2013 - 07:45

      no cena jest mocna 35euro czyli ok. 150zł, więc jak się pojawi w polsce to będzie kosztowało pewnie 200zł.

      #3 Freud

      Freud

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 211 postów

        Napisano 11 kwiecień 2013 - 13:52

        Mam na to pomysł - jak wykonam to dam znać.
        Bardzo dobrze to się zapowiada pod kątem wyglądu, estetyki i ceny.
        Nie zdradzam na razie :) Jak się uda to dam znać.

        [EDIT]
        Koncepcja poniżej - powiedzcie jeśli coś byście zmodyfikowali.
        Mam faceta, który mi to wykona za 10-20 zł (taką ramkę).
        Później otwór na śrubkę, adapter cokin, dokleić i gotowe.

        Projekt:


        Grubość ramki 7mm.

        #4 Freud

        Freud

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 211 postów

          Napisano 16 kwiecień 2013 - 16:59

          Od projektu odszedłem z powodu braku czasu.
          Jak kiedyś się czas pojawi to dalej będę się bawił. Aktualnie mam praktycznie dopracowany projekt i rozpoznany rynek z czego można byłoby to wykonać i w jaki sposób.
          Kwestia dopracowania i zrobienia prototypu :)
          Szacowany koszt:
          - max 15 zł cokin
          - koszt filtra polaryzacyjnego
          - ramka od 5 do 50 zł w zależności od materiału i firmy

          Łącznie od 50 zł do 120 zł

          Dolna granica zakładałaby gorszy filtr polaryzacyjny.
          Samo mocowanie mogłoby być uniwersalne i wydaje mi się, że również nadawać mogłoby się pod wodę.

          #5 plorenc

          plorenc

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 2 postów

            Napisano 24 kwiecień 2013 - 06:15

            Cześć freud,
            Nie wiem czy dobrze zinterpretowałem Twój rysunek ... ale jeśli tak to czy nie zasłaniasz w ten sposób przycisku włączenia kamerki?
            Wydaje się że średnica filtra 55mm jest dla GoPro3 idealna - tj. nie powinna w niczym przeszkadzać. Jeśli ta przejściówka do filtrów miałaby się zanurzać pod wodę to rozumiem że trzeba byłoby zapewnić uszczelkę na styku z obudową GoPro, co musiałoby jakoś nie wchodzić w paradę z zaciskiem (a raczej przerwą w obejmie tej przejściówki/nasadki). Dodatkowo dobrze byłoby też przewidzieć miejsce na kulki silikonowe pochłaniające wilgoć ...
            Kolejna sprawa to raczej nie widzę w tej konstrukcji adapterów Cokin P ... tu trzeba się zdecydować na stałą wartość średnicy zewnętrznej (najlepiej ciut większej niż ta która jest granicą winietowania - tak aby można było skorzystać z 2 filtrów jednocześnie) ... a jako element "bazowy" konstrukcji widziałbym chyba bardziej jakąś tulejkę makro (używaną w aparatach do odsunięcia obiektywu dalej od kliszy, co pozwalało na przesunięcie zakresu jego ostrzenia bliżej obiektywu, co z kolei dawało możliwość robienia zdjęć z bardzo bliska ... czyli makro).
            Generalnie ten pomysł bardzo mi się podoba i trzymam mocno kciuki za powodzenie (niestety sam nie mam nikogo w okolicy kto by mógł pomóc w wykonaniu czy obróbce jakichś elementów).
            Sam jestem zainteresowany produktem wynikowym :) chciałbym móc zamontować soczewki makro i np. filtry efektowe ...

            #6 Freud

            Freud

              Wyjadacz

            • Użytkownik
            • PipPipPipPip
            • 211 postów

              Napisano 24 kwiecień 2013 - 12:53

              Cześć freud,
              Nie wiem czy dobrze zinterpretowałem Twój rysunek ... ale jeśli tak to czy nie zasłaniasz w ten sposób przycisku włączenia kamerki?
              Wydaje się że średnica filtra 55mm jest dla GoPro3 idealna - tj. nie powinna w niczym przeszkadzać.

              Wg. tego projektu nie powinno, ale zawsze można później delikatnie podpiłować.
              Mam już nowszy projekt który przewiduje wgłębienie w tamtym miejscu.
              Nie mam tylko czasu się tym zająć.
              Jeśli chcesz to mogę Ci ten projekt podesłać i jeśli wykonasz to może skuszę się ;)

              Jeśli ta przejściówka do filtrów miałaby się zanurzać pod wodę to rozumiem że trzeba byłoby zapewnić uszczelkę na styku z obudową GoPro, co musiałoby jakoś nie wchodzić w paradę z zaciskiem (a raczej przerwą w obejmie tej przejściówki/nasadki). Dodatkowo dobrze byłoby też przewidzieć miejsce na kulki silikonowe pochłaniające wilgoć ...
              Kolejna sprawa to raczej nie widzę w tej konstrukcji adapterów Cokin P ... tu trzeba się zdecydować na stałą wartość średnicy zewnętrznej (najlepiej ciut większej niż ta która jest granicą winietowania - tak aby można było skorzystać z 2 filtrów jednocześnie) ... a jako element "bazowy" konstrukcji widziałbym chyba bardziej jakąś tulejkę makro (używaną w aparatach do odsunięcia obiektywu dalej od kliszy, co pozwalało na przesunięcie zakresu jego ostrzenia bliżej obiektywu, co z kolei dawało możliwość robienia zdjęć z bardzo bliska ... czyli makro).

              Pod wodę nie planowałem używać tego zestawu.
              Tutaj jeśli miałoby to być pod wodę to wolałbym aby nie było to szczelne a miało dziurki przez które woda wlatywałaby i problem z głowy.
              Co do Coking to znalazłem już odpowiedni oring - pasowąłby idealnie - to CHYBA był oring redukujący z 62 do 55 mm.
              Myślałem też aby od wewnętrznej strony nakleić warstewkę czegoś miękkiego (takie niby uszczelnienie) co powodowałoby że po zaciśnięciu ramki trzymała by się lepiej na obudowie.

              Generalnie ten pomysł bardzo mi się podoba i trzymam mocno kciuki za powodzenie (niestety sam nie mam nikogo w okolicy kto by mógł pomóc w wykonaniu czy obróbce jakichś elementów).
              Sam jestem zainteresowany produktem wynikowym :) chciałbym móc zamontować soczewki makro i np. filtry efektowe ...

              Hehe. Taki był mój cel. Jak będę miał więcej czasu to się zabawię.
              Niestety obawiam się, że czas ten będę miał na jesień.
              Jeśli do tej pory pojawią się jakieś chińskie odpowiedniki Blurfix3 SO naked to pewnie projekt zamknę. Jeśli nie to zrealizuję ;)

              Ciesze się, że się podoba. Koszt wyprodukowania niewielki i duża uniwersalność.

              Pozdrowienia
              Freud

              #7 plorenc

              plorenc

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 2 postów

                Napisano 24 maj 2013 - 17:18

                Cześć,
                właśnie skorzystałem z pomysłu zamieszczonego tutaj:



                moje uwagi:

                [*:3qbtdx89] zdecydowanie polecam adapter 55 mm -> 58 mm (większa średnica zewnętrzna ma tu znaczenie z uwagi na winietowanie przy szerokim kącie) (autor filmiku mówi że po prostu zastosował taki bo miał już filtry o takiej średnicy ... a ja uważam że to wręcz "twarde wymaganie")
                [*:3qbtdx89] można zastosować dowolną szeroką gumkę / uszczelkę, która nie jest zbyt gruba (różnica pomiędzy przekątną obudowy a średnicą adaptera to raptem 1-2 mm)
                [*:3qbtdx89] nie testowałem jeszcze rozwiązania w zanurzeniu pod wodą ...
                [*:3qbtdx89] koszt rozwiązania to ok 3 zł [uszczelka stożkowa na ok. 50 mm średnicy kupiona w zestawie w Praktikerze] + 10 zł [adapter - można kupić też taniej]
                [*:3qbtdx89] przy dokręceniu przejściówki i holdera do sytemu COKIN P spore winietowanie przy trybie "Wide"

                #8 Freud

                Freud

                  Wyjadacz

                • Użytkownik
                • PipPipPipPip
                • 211 postów

                  Napisano 24 maj 2013 - 21:42

                  Genialne!

                  #9 olobo

                  olobo

                    Member

                  • Użytkownik
                  • Pip
                  • 11 postów

                    Napisano 25 czerwiec 2013 - 07:40

                    Cześć,
                    właśnie skorzystałem z pomysłu zamieszczonego tutaj:

                    Potwierdzam, to działa :D

                    [*:oczepztb] Użyłem adaptera 55-58 z ebaya (pare zł) a jako gumkę, użyłem dziurawą, ale (jeszcze) dobrą jakościowo dętkę z koła od roweru. Uciąłem 5mm pasek i nałożyłem ją jak czerwoną gumkę na filmie z vimeo.
                    [*:oczepztb] Na adapter dokręciłem filtr polaryzacyjny 58mm (z zapasów foto, normalnie cena od kilkadziesięciu do kilkuset zł w zależności od marki) i... rewelacja.
                    [*:oczepztb] Nie spadnie samo. Trzyma mocno.
                    [*:oczepztb] Zero winiety, nawet przy Wide w trybie VIDEO 16:9 (czyli np 1080p). Mała winieta jest przy fotkach (12MP) czy trybach video 4:3 (choćby 960p). Być może przejściówka 55-67 lub 55-58 + 58-67 załatwiłaby sprawę. Sprawdzę....
                    [*:oczepztb] Zanurzyłem to też we wodzie. Hmmm. niby trzyma się dobrze, ale, przed 1. poważniejszym nurkowaniem raczej wolałbym jednak jakoś zabezpieczyć filtr przed przypadkowym odpłynięciem.
                    Update:
                    przejściówki 55-67 nie da się założyć, przeszkadza przedni guzik. Użycie 55-58 + 58-67 nic nie poprawia, a nawet jest gorzej. Pozostaje tylko 55-58 i życie z winietą w trybach 4:3

                    #10 Freud

                    Freud

                      Wyjadacz

                    • Użytkownik
                    • PipPipPipPip
                    • 211 postów

                      Napisano 29 czerwiec 2013 - 00:21

                      Takie rozwiązanie i tak jest super.
                      Właśnie wróciłem z wyprawy rowerowej i oryginalny filtr polaryzacyjny mam już porysowany i połamany.
                      Nierealne, aby w ciągu 20 dni w różnych warunkach pogodowych nie uszkodzić tego małego plasticzku za 150 zł :P
                      Jest po prostu zajechany. Deszcz, kurz, błoto, piasek + jedno drobne upuszczenie kamery na asfalt spowodowały, że filtr pękł ale się trzyma.

                      Rozwiązanie z wciskaniem na gumkę daje możliwość zakupu filtra za o wiele niższą cenę co mniej boli w przypadku uszkodzenia.
                      Filtr podobnej klasy można zakupić już za 30-40 zł (jakaś Hama itp.)


                      Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →