Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Temperatura pracy


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Barthas

Barthas

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 158 postów

    Napisano 15 kwiecień 2013 - 10:22

    Witam,

    Wie ktoś może jaka jest górna granica temperatury pracy kamerki ( w ilu stopniach można nią kręcić coby jej krzywdy nie zrobic ) ?

    #2 ruti

    ruti

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 308 postów
    • Miejscowość:Stalowa Wola
    • Kamera:
      GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci:
      64

    Napisano 15 kwiecień 2013 - 10:28

    instrukcja nic takiego nie pisze, kamera sama w sobie sie grzeje i wylacza sygnalizjac przegrzanie (chociaz po update jest o wiele wiele lepiej) wiec mysle ze tutaj dlugo nie pokrecisz :)
    "Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu. Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem" [Marco Pantani]

    #3 Jaco

    Jaco

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 63 postów

      Napisano 15 kwiecień 2013 - 10:59

      Tu masz dwa filmy pokazujące różnicę w temperaturze między Hero 2 a Hero 3. Jak widać różnica jest dość wyraźna na niekorzyść Hero 3, także jest to naturalne, że się tak grzeje.
      Krzywdy nie zrobisz bo kamera posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem. W pierwszej aktualizacji kamer górna granica czujnika została nawet podniesiona. Nie pamiętam teraz ile wynosiła a nie chciałbym Cie skłamać. Jeśli temp przekroczy dopuszczalną normę to na ekranie wyświetli Ci się znaczek termometru, wyłącz kamerę i odczekaj chwilę. Po paru minutach będziesz mógł ponownie kręcić filmy.
      Oczywiście może być tak, że Twój czujnik jest popsuty i wtedy komunikat ostrzegawczy się nie pojawi. Nie masz jednak się tym co martwić jeśli masz kamerę na gwarancji to po spaleniu wymienią Ci na nową.
      Jeśli tak jak w moim przypadku było,bateria trzyma Ci krótko i nieregularnie a kamera cały czas nagrzewa się (wręcz parzy) udaj się jak najszybciej do serwisu. Pierwsze modele Hero 3 (grudniowe/styczniowe) miały duże problemy z przegrzewaniem i takie egzemplarze zostały wymieniane.



      #4 Barthas

      Barthas

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 158 postów

        Napisano 15 kwiecień 2013 - 12:27

        Nie nie nie nie :) Nie tedy droga :) U mnie z kamerką wszystko ok. Bateria przy -15*C kreci ponad 1h15min filmu i nadal ma 1-2 kreski baterii także nie mam co narzekać. Nie zauważyłem jakiegoś większego nagrzewania. Pytam np czy jest możliwe kręcenie kamerką w pomieszczeniach w których panuje 50-80*C

        #5 Freud

        Freud

          Wyjadacz

        • Użytkownik
        • PipPipPipPip
        • 211 postów

          Napisano 15 kwiecień 2013 - 13:46

          A jak kamera Hero 3 sprawdza się w temp. otoczenia około 30*C, czyli w b. gorące lato?

          #6 Jaco

          Jaco

            Ekspert

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 63 postów

            Napisano 15 kwiecień 2013 - 16:18

            Co za różnica jaka temperatura jest w pomieszczeniu ? Jak będzie za ciepło to i kamera się szybciej nagrzeje - zadziała wtedy zabezpieczenie kamery przed przegrzaniem. Jeśli będą problemy wtedy można spróbować założyć otwarte drzwiczki. Dlatego też zapewne producent nie podaje tej max wartości temperatury pracy, bo musiałby podać ją w różnych wariantach: goła kamera, w obudowie zamkniętej, obudowie otwartej. Pamiętaj też że np kamera w ruchu może działać w większej temperaturze otoczenia, dlatego niema podanej sztywnej reguły. Jedynie co producent mógł podać to granice w której zadziała system zabezpieczający, jednak jak już wiesz ta wartość została zmieniona.
            Wiadomo że jak będzie 500 stopni to kamera się stopi i nie pojawi się nawet termometr, ale wiadomo, że w takich warunkach raczej nie będziesz kręcił.

            Jeśli chcesz mieć 100% pewności to napisz po prostu do producenta (nie do Feeway).

            ps: jak chcesz wiedzieć jaka granica jest dla ujemnych temperatur to myślę że na to pytanie odpowie Ci ten film :lol:

            Liquid Nitrogen = ciekły azot

            #7 Freud

            Freud

              Wyjadacz

            • Użytkownik
            • PipPipPipPip
            • 211 postów

              Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:01

              Ano właśnie taka różnica, że jak mi się zacznie wyłączać częściej to może być irytujące.

              #8 Jaco

              Jaco

                Ekspert

              • Użytkownik
              • PipPipPip
              • 63 postów

                Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:23

                no to wtedy będziesz miał odpowiedź czyli:
                temperatura przekracza dopuszczalny zakres.

                Nie oczekuj od kamery działania w ekstremalnie wysokiej temperaturze, no bez przesady to tylko kawałek plastiku.

                #9 Freud

                Freud

                  Wyjadacz

                • Użytkownik
                • PipPipPipPip
                • 211 postów

                  Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:31

                  Temp. 30*C nie nazwałbym ekstremum :)
                  Do tego jest to kamera do sportów ekstremalnych :P Od takich kamer powinno się oczekiwać, że będą działały w warunkach ekstremalnych.
                  Jak uprawiasz sport to wiesz, że warunki są b. różne.
                  Nie rozmawiamy tutaj o trzymaniu kamery przy ogniu czy w nadmiernie gorących pomieszczeniach.
                  Mówimy o tym, co może nas spotkać w lato w Polsce w najcieplejsze dni.
                  Tutaj ciekawi mnie jak kamera się sprawuje - jak często potrafi się wyłączyć.

                  Coś się mieszasz w tym co piszesz :D

                  #10 Jaco

                  Jaco

                    Ekspert

                  • Użytkownik
                  • PipPipPip
                  • 63 postów

                    Napisano 15 kwiecień 2013 - 17:36

                    ale się uparłeś tych 30 stopni.
                    Nie rozumiesz że wpływ na to ma kilka czynników wymienionych wyżej.
                    Chcesz znać moje zdanie?! Tak w temp 30 bez problemu możesz używać kamery, ale czy już na słońcu tego nie wiem. Jednym może działać nawet w 50 stopniach a u innych się wyłączy z przegrzania - rozumiesz.

                    #11 Freud

                    Freud

                      Wyjadacz

                    • Użytkownik
                    • PipPipPipPip
                    • 211 postów

                      Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:03

                      Tak - takie info to już dla mnie cenna rzecz. Teraz rozumiem.
                      Moim zdaniem warto wiedzieć czy taki sprzęt ma problemy z przegrzaniem się powyżej 50*C czy powyżej 30*C czy może inaczej.

                      To, że kamera mówi o przegrzaniu jest jasne. Granicznych temp. "urządzenia", przy których to mówi też nie znamy.

                      Jeśli przy 30*C nie miałeś problemu to już coś :)

                      Będę testował ją w czerwcu własnie w słońcu przy 25*C powietrza (więc tak jak wspomniałeś słońce nagrzeje ją jeszcze mocniej) i zobaczymy jak się sprawdzi.

                      #12 Jaco

                      Jaco

                        Ekspert

                      • Użytkownik
                      • PipPipPip
                      • 63 postów

                        Napisano 15 kwiecień 2013 - 19:36

                        Z jednym modelem Hero 3 miałem problemy z drugim nie. Wiem też od swoich kolegów, że każda kamera jest specyficzna i każda na swój sposób kapryśna.
                        Z Hero 3 od samego początku były problemy z przegrzewaniem i każda grzała się inaczej. Ciężko stwierdzić jak sobie poradzi w naszej strefie klimatycznej - to dopiero jej pierwszy letni okres od premiery.
                        Lepiej wypada Hero 2 bo ma niższe wydzielanie ciepła i zapewne sprawdzi się lepiej od Hero 3 w upalne dni.

                        #13 Freud

                        Freud

                          Wyjadacz

                        • Użytkownik
                        • PipPipPipPip
                        • 211 postów

                          Napisano 15 kwiecień 2013 - 20:42

                          Mam nadzieję, że nie będę żałował tego zakupu :D
                          Ja na razie tylko temp. w sezonie letnim może dyskryminować GPH3 :)

                          #14 Barthas

                          Barthas

                            Wyjadacz

                          • Użytkownik
                          • PipPipPipPip
                          • 158 postów

                            Napisano 16 kwiecień 2013 - 10:19

                            Teoretycznie na jutubie najdziemy filmy z wnetrza samochodu rajdowego w ktorym panuje temp nawet 60*C, także myślę że i w takich warunkach powinna kamerka dawać radę. Czytając te posty wyżej, niektórzy strasznie się irytują niektórymi pytaniami tutaj... po to jest to forum, co by się ludzie wypowiadali gdzie i jak sobie co kręcili i kiedy kamerka się im wyłączała a nuż widelec ktoś sobie nagrywał urywki z piekarnika/solarium/sauny czy innych miejsc :P i kamerka dawała wtedy rade :P

                            #15 Boogie

                            Boogie

                              Specjalista

                            • Użytkownik
                            • PipPip
                            • 44 postów

                              Napisano 16 kwiecień 2013 - 19:50

                              Ja testowałem trzy egzemplarze Hero3 BL i w każdym przy 1080/60 w temp pokojowej ok 21C, bez ruchu, występowało znaczące przegrzewanie. Po ok 20 min kamera była gorąca a po 40 min utrzymanie w ręce, szczególnie pod obiektywem, było niemożliwe. Każdy z egzemplarzy pochodził z różnego okresu (grudzień, luty, kwiecień). Ostatni, po aktualizacji, grzeje się najmniej, choć szału nie ma. Testy robiłem bez obudów. Największy problem był w aucie, przy doladowywaniu akumulatora (kam. w The Frame).

                              Nawiązując jednak do warunków pracy zauważyłem, ze wystarczy skierowanie na kamerę niewielkiego strumienia powietrza w temp ok 20C z wentylatora i grzanie ustępuje. Można zatem założyć, że na wolnym powietrzu, nawet w gorący dzień, przy niewielkim ruchu problemu nie będzie. Czas jednak pokaże.

                              Problem niewątpliwie jest, bo przy podłączonych Battery Pack'u, w mieszkaniu, kamera grzeje się cholernie szybko, aż szkoda katować ją do wyczerpania akumulatora.
                              GoPro Hero3 Black, LCD Touch BacPac, Battery BacPac, Wi-Fi Remote, SanDisk 64GB Class 10.

                              #16 Barthas

                              Barthas

                                Wyjadacz

                              • Użytkownik
                              • PipPipPipPip
                              • 158 postów

                                Napisano 17 kwiecień 2013 - 08:46

                                Dzis robilem taki test w mieszkaniu z moim GP3Silver i nie zauwazylem grzania takiego jak ty mowisz. Moze cos jest nie ziher z tymi BE.

                                #17 Freud

                                Freud

                                  Wyjadacz

                                • Użytkownik
                                • PipPipPipPip
                                • 211 postów

                                  Napisano 17 kwiecień 2013 - 09:11

                                  To proste: BE posiada mocniejszy procesor a co za tym idzie wyższe temp. pracy.
                                  Nic dodać nic ująć. Większa moc, większe obciążenie, więcej ciepła.

                                  #18 Boogie

                                  Boogie

                                    Specjalista

                                  • Użytkownik
                                  • PipPip
                                  • 44 postów

                                    Napisano 17 kwiecień 2013 - 20:04

                                    To prawda, moc BL pozwala, wiatr we włosach i te sprawy 8-) Jedno jest pewne, albo nagrasz świetny film, albo nie nagrasz go wcale. Dreszczyk emocji podczas odczytu zawartości karty to podstawa :lol:
                                    GoPro Hero3 Black, LCD Touch BacPac, Battery BacPac, Wi-Fi Remote, SanDisk 64GB Class 10.

                                    #19 LeoDogg

                                    LeoDogg

                                      I'm a Pro!

                                    • Użytkownik
                                    • PipPipPipPipPip
                                    • 983 postów
                                    • Miejscowość:Ciechanów
                                    • Kamera:
                                      GoPro 3 Black
                                    • Karta pamięci:
                                      Sandisk Extreme 32 GB

                                    Napisano 18 kwiecień 2013 - 06:44

                                    Hehe uśmiałem się :D

                                    Ja i cała ta moja twórczość ;)

                                     




                                     


                                    #20 maly_elk

                                    maly_elk

                                      Użytkownik

                                    • Użytkownik
                                    • 5 postów

                                      Napisano 12 maj 2013 - 07:31

                                      Hero3 Silver U mnie jest tak jadąc autkiem (kamera w obudowie obraz 720p 60fps) przy obecnej pogodzie w słońcu kamera wytrzymuje max 30min, bez słońca max 60min potem się przegrzewa. Nie sprawdzałem jeszcze wariantu bez obudowy i z nawiewem na nią.


                                      Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →