Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Zapytanie dot. zdjęć i frame mount.


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 johnB.

johnB.

    Specjalista

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 43 postów

    Napisano 25 kwiecień 2013 - 11:57

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum,
    Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem GoPro Hero 3 Black Edition. Interesuję się sportami ekstremalnymi od dawna i jestem na bieżąco ze zdjęciami i filmami z xgames czy innych imprez sportów ekstremalnych. Najbardziej mi się podobają zdjęcia robione w ruchu i nie ukrywam, że chciałbym robić podobne.
    I tutaj właśnie mam do was jedno z moich pytań : Jak zrobić tak ostre zdjęcie w ruchu, w dodatku nie dotykając kamery? Czy oni używają burnst mode czy co ? Strasznie mnie to zastanawia, proszę o odpowiedź.
    Drugie pytanie dotyczy używania frame mount. Oglądając zdjęcia/filmy z Xgames zauważyłem, że sportowcy używają "ramek" zamiast obudowy dołączanej do zestawu GoPro. Czemu to służy ? Kamera przecież bardziej narażona jest na uszkodzenia. Czy to chodzi o ostrość i czystość obrazu ? Czy jest aż tak wielka różnica ?
    Proszę was o odpowiedzi,
    Pozdrawiam

    Chodzi mi o zdjęcia w tym stylu: Dołączona grafika

    #2 LeoDogg

    LeoDogg

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPipPip
    • 983 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera:
      GoPro 3 Black
    • Karta pamięci:
      Sandisk Extreme 32 GB

    Napisano 25 kwiecień 2013 - 12:07

    Jezeli chodzi o pierwsze pytanie to ja z powodzeniem uzywalem trybu zdjec w odstepach np. co 2 sekundy - docelowo uzywanego do timelapse - zdjecia wychodza ostre i kolory bardzo soczyste aczkolwiek warunki pogodowe musza byc dobre , duzo swiatla. Uzywajac tego trybu masz wolne rece tak jak chciales. W przypadku trybu zdjec seryjnych musialbys uzyc pilota z zestawu - minus jest taki ze pilota moze byc widac na zdjeciu. Ja pilota nie posiadam wiec robie fotki auto co 2 sekundy. Przykladowe zdjecie mam np. w swoim avatarze. Jest jeszcze patent na uzyskiwanie zdjec z nagrania wideo np. w programie Adobe After Effect, jakosc niestety bedzie gorsza.
    Na drugie pytanie odpowiem, ze moim zdaniem uzywaja tylko ramki bo po pierwsze zalezy om tez na czystym dzwieku a po drugie zmniejsza to wage kamerki. Mozliwosc uszkodzenia oczywiscie jest wieksza ale to chyba dla nich naimniejszy problem ;)

    Wrzucam przykladowe foto uzyskane z filmu w trybie 720 p/60 ks


    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #3 johnB.

    johnB.

      Specjalista

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 43 postów

      Napisano 25 kwiecień 2013 - 12:42

      Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :) W najbliższe słońce idę testować timelapse !

      #4 LeoDogg

      LeoDogg

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPipPip
      • 983 postów
      • Miejscowość:Ciechanów
      • Kamera:
        GoPro 3 Black
      • Karta pamięci:
        Sandisk Extreme 32 GB

      Napisano 25 kwiecień 2013 - 12:44

      Tylko wez pod uwage ze to moje patenty - a czy tak prosi robia to nie wiem :) Pozdro :)

      Ja i cała ta moja twórczość ;)

       




       


      #5 johnB.

      johnB.

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 43 postów

        Napisano 25 kwiecień 2013 - 12:53

        Wyczytałem też, że używają opcji kręcenia i zdjęć jednocześnie, to też może mieć sens.

        #6 LeoDogg

        LeoDogg

          I'm a Pro!

        • Użytkownik
        • PipPipPipPipPip
        • 983 postów
        • Miejscowość:Ciechanów
        • Kamera:
          GoPro 3 Black
        • Karta pamięci:
          Sandisk Extreme 32 GB

        Napisano 25 kwiecień 2013 - 13:02

        Zgadza sie ale to jest dostepne tylko w Twojej kamerce czyli GP 3 Black, ja u siebie tego nie mam niestety a to zajebista rzecz.

        Ja i cała ta moja twórczość ;)

         




         


        #7 addict

        addict

          Wyjadacz

        • Moderator
        • PipPipPipPip
        • 336 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera:
          Hero2 + Hero960
        • Karta pamięci:
          GoodRAM 32GB Class 10

        Napisano 25 kwiecień 2013 - 13:48

        a nie lepiej wylapac klatke z filmu jakims programem do edycji? wyjdzie na to samo...

        4 sztachety i parapet | | |


        #8 johnB.

        johnB.

          Specjalista

        • Użytkownik
        • PipPip
        • 43 postów

          Napisano 25 kwiecień 2013 - 14:01

          nie, nie wyjdzie na to samo. Jak już wspomniał LeoDogg, jakość będzie o wiele gorsza. Nie sądzę żeby ludzie z RedBull'a robili to w ten sposób.

          #9 addict

          addict

            Wyjadacz

          • Moderator
          • PipPipPipPip
          • 336 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera:
            Hero2 + Hero960
          • Karta pamięci:
            GoodRAM 32GB Class 10

          Napisano 25 kwiecień 2013 - 14:31

          dobra obrobka i wyjdzie na to samo. ta fota co zamiesciles na bank jest photoshopped.

          4 sztachety i parapet | | |


          #10 LeoDogg

          LeoDogg

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPipPip
          • 983 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera:
            GoPro 3 Black
          • Karta pamięci:
            Sandisk Extreme 32 GB

          Napisano 25 kwiecień 2013 - 15:22

          dobra obrobka i wyjdzie na to samo. ta fota co zamiesciles na bank jest photoshopped.



          Nie wyjdzie to samo - wystarczy porównać tryby kręcenia filmu i jego klatek i przełożyć je na rozmiar zdjęć i ich późniejsze Mpix. Z klatek wychodzą małe i nieszczegółowe fotki. No chyba żeby kręcić w tym trybie z Hero 3 4k to może by coś było z tego ale z uwagi na poziom płynności 15 klatek /sekunda ten film i tak by się do niczego nie nadawał więc IMO lepiej trzaskać fotki w trybie timelapse, nawet choćby dlatego , że mniej roboty potem jest. Co nie zmienia faktu, że czasem jakąś fajną fotkę można z filmu wyłuskać. Z filmu w 1080p/30 kl wychodzą fotki w rozmiarze 1920 x 1080 pixeli a to daje nam o ile się nie mylę zaledwie 2,5 Mpix realnego zdjęcia :/

          Ja i cała ta moja twórczość ;)

           




           


          #11 addict

          addict

            Wyjadacz

          • Moderator
          • PipPipPipPip
          • 336 postów
          • Miejscowość:Warszawa
          • Kamera:
            Hero2 + Hero960
          • Karta pamięci:
            GoodRAM 32GB Class 10

          Napisano 25 kwiecień 2013 - 20:09

          masz racje. jednak co fotka to fotka. szkoda ze hero2 nie ma opcji fotka w czasie filmu. to jest chyba jedyna opcja dla ktorej kupilbym hero3 be.

          Dołączona grafika

          4 sztachety i parapet | | |


          #12 LeoDogg

          LeoDogg

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPipPip
          • 983 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera:
            GoPro 3 Black
          • Karta pamięci:
            Sandisk Extreme 32 GB

          Napisano 25 kwiecień 2013 - 20:30

          No to plus 720 p w 120 kl/sek :) Juz bym miał gdyby nie to że full egzemplarzy się wiesza itp. Ja bym ze stanów ściągał więc za duże ryzyko w przypadku reklamacji itp. Poczekam na GoPro 4 :)

          Co do opcji fotki podczas filmu to wydaje mi się, że mogliby to w GoPro 2 w nowym sofcie dodać no ale wiadomo, że nie zrobią tego :)

          Wrzucam jeszcze przykładową fotkę z filmu 1080 p /30 kl.

          Ja i cała ta moja twórczość ;)

           




           


          #13 skrzynia

          skrzynia

            Specjalista

          • Użytkownik
          • PipPip
          • 37 postów

            Napisano 26 kwiecień 2013 - 18:46

            Wrzucam jeszcze przykładową fotkę z filmu 1080 p /30 kl.


            nawet nieźle jakościowo, jakim oprogramowaniem to robiłeś? Wymieniony wcześniej Adobe After Effect? Ja często np. na rowerze nie mogę się zdecydować na konkretny tryb właśnie przez to, że zdjęcia "wyciągane" z filmu są gorsze niż z trybu "time lapse", nawet po delikatnej edycji (kolory, kontrast itp). Najchętniej korzystałbym głównie z time lapse ale zdarzało mi się, że to co chciałem uwiecznić było akurat pomiędzy zdjęciami...

            #14 LeoDogg

            LeoDogg

              I'm a Pro!

            • Użytkownik
            • PipPipPipPipPip
            • 983 postów
            • Miejscowość:Ciechanów
            • Kamera:
              GoPro 3 Black
            • Karta pamięci:
              Sandisk Extreme 32 GB

            Napisano 27 kwiecień 2013 - 07:35


            Wrzucam jeszcze przykładową fotkę z filmu 1080 p /30 kl.


            nawet nieźle jakościowo, jakim oprogramowaniem to robiłeś? Wymieniony wcześniej Adobe After Effect? Ja często np. na rowerze nie mogę się zdecydować na konkretny tryb właśnie przez to, że zdjęcia "wyciągane" z filmu są gorsze niż z trybu "time lapse", nawet po delikatnej edycji (kolory, kontrast itp). Najchętniej korzystałbym głównie z time lapse ale zdarzało mi się, że to co chciałem uwiecznić było akurat pomiędzy zdjęciami...


            Tak, to zdjęcie wyciągnąłem programem Adobe AF, czyste z filmu bez żadnej korekty.

            Ja i cała ta moja twórczość ;)

             




             


            #15 johnB.

            johnB.

              Specjalista

            • Użytkownik
            • PipPip
            • 43 postów

              Napisano 27 kwiecień 2013 - 13:46

              Pisałem z i powiedział, że zdjęcie, które ma na profilowym zrobione jest w trybie continuous mode. Czy ktoś mi może powiedzieć coś więcej na temat tego trybu ?? Jak go wykorzystać ??
              Jeżeli chodzi o sposób z timelapsem to jest to powszechnie używany sposób między innymi przez .


              Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →