Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoPro - lista życzeń :)


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 02 maj 2013 - 12:06

Co bym chciał (realnie) w mojej GoPro Hero Black

GoPro Hero Black

- full HD / HD - bit rate 20 Mbit / 10 Mbit
- 1280x960 wide, medium, narrow
- 850x480 (16:9) wide, medium, narrow / 25p, 50p, 100p ; bit rate 10 Mbit/5Mbit
- 850x640 (4:3) wide, medium, narrow / 25p, 50p, 100p ; bit rate 10 Mbit/5Mbit
- zdjęcia w trybie RAW
- pionowe mocowania kamery i tryb filmu w prawo lub w lewo o 90 stopni (tryb ten można wymusić w programie w czasie obróbki, gorzej z mocowaniem)
- stabilizacja cyfrowa
- obudowa z wbudowanymi mikrofonami pojemnościowymi

#2 Freud

Freud

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 211 postów

    Napisano 02 maj 2013 - 13:14

    Co bym chciał (realnie) w mojej GoPro Hero Black
    - stabilizacja cyfrowa

    Jakie ograniczenia techniczne istnieją ze względu na brak stabilizacji cyfrowej? Czy jest to wielkość urządzenia czy coś innego?

    #3 Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPipPip
    • 2037 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera:
      Hero 3 Silver
    • Karta pamięci:
      SanDisk Ultra 16GB (10)

    Napisano 02 maj 2013 - 13:25

    Twoje realne black będzie nosiło nazwę gopro 4 - a na poważnie raw przydałby się tym bardziej że to kwestia oprogramowania. Co więcej ja postulowałbym jakąś aktualizację całego oprogramowania ale stworzoną przez użytkowników tak jak ma to miejsce w przypadku Canona! Swoją stroną GoPro wypłynęło dzięki temu co mają inni a nie wykorzystują :)
    Rejestruj nie filmy lecz emocje

    #4 Guest__*

    Guest__*
    • Guests

    Napisano 02 maj 2013 - 14:06

    GoPro 4 - nie wiem czy mi będzie potrzebne, tryb HD i 100 fps to już dla mnie wypas. Raczej chciałbym czegoś w dół, a nie w górę, by wykorzystać czasem GoPro do zwykłego filmowania, no i niezawodność. Nie chcę następnej niedopracowanej kamery na granicy upakowania jak najwięcej elektroniki w jak najmniejszym pudełku.

    Ciekawe czy GoPro 4 będzie miało już wentylatory do chłodzenia lub będzie użebrowane jak silnik w motorze :)

    Wolę by wypuszczali nowe kamerki co np. 1,5 roku i dopracowane niż co rok i z problemami. Jeśli "czwórka" też będzie problemowa, to nie wiem czy się zdecyduję na następne GoPro.

    Sądzę, że sukces "jedynki" i "dwójki" zmniejszył czujność producenta i w pośpiechu, bez licznych testów wypuścili GoPro Hero 3 Black by zdążyć przed gwiazdką. Teraz ludzie muszą się męczyć.

    #5 Freud

    Freud

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 211 postów

      Napisano 02 maj 2013 - 14:39

      Mam podobne odczucia.
      Wolałbym, aby GP4 była kamerą mniej prądożerną, mniej grzejącą się.

      #6 Michal

      Michal

        I'm a Pro!

      • Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 2037 postów
      • Miejscowość:Polska
      • Kamera:
        Hero 3 Silver
      • Karta pamięci:
        SanDisk Ultra 16GB (10)

      Napisano 02 maj 2013 - 14:41

      Nie chcę następnej niedopracowanej kamery na granicy upakowania jak najwięcej elektroniki w jak najmniejszym pudełku.


      Sam nie ujął bym tego lepiej :D A czy oni w ogóle zdążyli na gwiazdkę ? Zdaje mi się że dostępność blacka była cholernie ograniczona. Fakt black wyszedł niedopracowany i nawet po tym co można wyczytać na forum widać że wiele w tym klapy! I tak dziwię się takiej popularności black'a pomimo tych mankamentów. Z 4'ką o ile wyjdzie powinni wrócić do korzeni. Ale jest jeszcze inna sprawa pytanie co na konkurencja. Sony mocne doprze po piętach. Ghost 2 też może namieszać. Szczerze mam poprawioną hero 2 czyli hero 3 silver - rzekomo dorzucono lepszą optykę i w tej chwili to chyba najlepsza kamerka na rynku. Owszem black jest bardziej wydajny zdjęcia podczas nagrywania itp fajnie ale jaka jest sama jakość filmu z black'a w porównaniu z silver! O dziwo nie najlepsza! Przed 4 będzie jeszcze większe wyzwania niż przed 3'ką która okazała się klapą (piszę o black'u). Ja osobiście skupiłbym się bardziej na produktach konkurencji. Choć o dziwo ta jest i tak zaskakująco daleko.
      Rejestruj nie filmy lecz emocje

      #7 Guest__*

      Guest__*
      • Guests

      Napisano 02 maj 2013 - 14:52

      Ja kupiłem Black'a właśnie ze względu na najlepszą jakość obrazu i szczerze mówię, gdy oglądam filmy oryginalne z kamery to jestem w szoku z powodu jakości obrazu. Nawet na krawędziach obraz jest super ostry i szczegółowy. Nie wiem skąd się wzięła informacja, że jakość z Blacka nie jest najlepsza.

      Kto ma Silver, to dla porównania mogę mu udostępnić na priv oryginalne nagrania z Black'a.

      #8 Freud

      Freud

        Wyjadacz

      • Użytkownik
      • PipPipPipPip
      • 211 postów

        Napisano 02 maj 2013 - 14:55

        Jest zdecydowanie daleko, ale kosztem tych wszystkich wad.
        Jest po prostu wyżyłowana do granic możliwości.
        Konkurencja nie wyżyłowana swoich produktów a nastawiła się na funkcjonalność oraz niezawodność, a to cenię sobie tak samo jak osiągi :)

        Jak na razie nie miałem problemów ze swoim Black'iem, ale już doskwiera mi prądożerność oraz b. wysoka cena za każdą pierdołę (dodatek), wykonaną z plastiku a kosztującą krocie :)

        #9 Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        Napisano 02 maj 2013 - 14:59

        w tym video



        w 4:15 dokładnie widać różnicę miedzy Silver i Black.

        #10 Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        Napisano 02 maj 2013 - 15:10

        Ja też nie mam Black'a i jak na razie nie mam problemów.

        Kamery sportowe to pewna nowość na świecie, dlatego są drogie, mam nadzieję, że za kilka lat ceny kamer i akcesoriów będą kilka razy mniejsze.

        #11 Michal

        Michal

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 2037 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera:
          Hero 3 Silver
        • Karta pamięci:
          SanDisk Ultra 16GB (10)

        Napisano 02 maj 2013 - 15:14

        Prawda jest taka że jak na razie nie ma nic lepszego w całości jako GP! Funkcjonalność osiągi wykonanie itp tutaj jest to naprawdę na najwyższym poziomie. W zasadzie życzyłbym sobie jeszcze lepszej jakości obrazu. Gdyby konkurencja podeszła do tematu kompleksowo wyciskając przy okazji ostatnie soki to mielibyśmy i konkurencję i ciekawsze kamery! Ciekawi mnie cholernie co pokaże w tym roku konkurencja! Oczywiści o ile będzie :D A chyba najgorszą cechą 3'ek jest prądożerność!
        Rejestruj nie filmy lecz emocje

        #12 Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        Napisano 02 maj 2013 - 15:18

        Coś za coś - mocne procesory potrzebują dużo jedzenia :) , a bateria tez nie może być przesadnie duża do takiej małej kamery.

        #13 Michal

        Michal

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 2037 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera:
          Hero 3 Silver
        • Karta pamięci:
          SanDisk Ultra 16GB (10)

        Napisano 02 maj 2013 - 17:47

        Wracając do listy życzeń:

        - mniejszej ceny
        - lepszej baterii
        - GPS
        - a może tak pilota z LCD dla podglądu?
        - darmowego egzemplarza dla mojej osoby - albo chociaż na testy :D
        Rejestruj nie filmy lecz emocje

        #14 Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        Napisano 03 maj 2013 - 05:51

        Pewnie w wersja 4 Silver będzie mieć to co chcesz. Elektronika będzie w technologi o większym skupieniu układów, będzie przez to pożerać mniej prądu przy większej mocy obliczeniowej. W tym momencie bateria wytrzyma więcej, kamera nie będzie tez się tak grzać, GPS i super obiektyw będzie pewnie jednak tylko w 4 Black.

        Pewnie jak zwykle pożądanie będzie budzić najlepsza wersja, a już nikt nie będzie pamiętał, że 4 Silver jest lepsza od 3 Black.

        #15 addict

        addict

          Wyjadacz

        • Moderator
        • PipPipPipPip
        • 334 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera:
          Hero2 + Hero960
        • Karta pamięci:
          GoodRAM 32GB Class 10

        Napisano 03 maj 2013 - 06:16

        Moje nierealne życzenie to niech wyprodukują jeszcze kilka sztuk hero2 i żebym mógł ją kupić za 150$. Będę przeszczęśliwy bo to w tej chwili jedyna rozsądna opcja.

        4 sztachety i parapet | | |


        #16 Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        Napisano 03 maj 2013 - 06:44

        Pewnie by mogli, ale w biznesie nie ma sentymentów. Po co mają coś produkować i sprzedawać za 150 $ z marżą 50 $ jak mogą za 300 $ z marżą 100 $, rachunek jest prosty.

        #17 Michal

        Michal

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 2037 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera:
          Hero 3 Silver
        • Karta pamięci:
          SanDisk Ultra 16GB (10)

        Napisano 03 maj 2013 - 10:07

        Moje nierealne życzenie to niech wyprodukują jeszcze kilka sztuk hero2 i żebym mógł ją kupić za 150$. Będę przeszczęśliwy bo to w tej chwili jedyna rozsądna opcja.


        Z lukałem właśnie amazon i ebay i cena dość gruba stoi po 230$ :(

        Nie bądźmy takimi czarnowidzami w stosunku do Hero 4 silver i black :D

        A jeszcze z takich hiper dodatków mogli by dodać licznik przeciążeniowy - Gobandit ma choć nie wiem kto w Polsce ma ten sprzęt?
        Rejestruj nie filmy lecz emocje

        #18 skrzynia

        skrzynia

          Specjalista

        • Użytkownik
        • PipPip
        • 37 postów

          Napisano 03 maj 2013 - 10:51

          jak dla mnie nie musieliby nic więcej dodawać tylko żeby bateria wytrzymywała co najmniej 2x więcej bo na seryjnej jest bardzo kiepsko zarówno w Hero2 jak i Hero3 :( Gdyby nie battery pack to chyba szukałbym czegoś innego ale to też nie jest rozwiązanie bez wad (waga - nie wiem jak to zniesie mocowanie na kasku motocyklowym) :|

          #19 mistrzCK

          mistrzCK

            I'm a Pro!

          • Użytkownik
          • PipPipPipPipPip
          • 505 postów
          • Miejscowość:Kielce
          • Kamera:
            Hero2
          • Karta pamięci:
            Lexar 32 (10)

          Napisano 02 lipiec 2013 - 13:04

          Jak dla mnie Gopro 4 powinna mieć dwukrotnie lepsze osiągi od Hero3 Black.
          Inne diodowanie, aby nie było widać migania na niektórych nagraniach, aczkolwiek było widoczne dla użytkownika - w przyciskach?
          Przydała by się opcja z autorotacją obrazu 180st z opcją wł/wył. Jeśli kręcimy do góry nogami kamera sama to rozpoznaje.
          Lcd nie potrzebne jeśli jest wifi byle by miało mniejsze opóźnienia. No i oczywiście taka bateria żeby ze 12 godzin trzymała ;)
          Opcje super slow i nawet to WGA ale z ilością klatek rzędu 300/sec

          #20 Barthas

          Barthas

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 158 postów

            Napisano 03 sierpień 2013 - 14:49

            Nie wiem co komu przeszkadza to opoznienie w wifi, wg mnie to opcja do podgladu to co widzi kamerka a nie do ogladania przez nia swiata.


            Wróć do Porady, triki, ulepszenia - wszystkie modele · Następny nieczytany temat →