Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

Początkujący prosi o rady :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • Przejdź do pierwszego nieczytanego posta
95 odpowiedzi w tym temacie

#41

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 555 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32
Do normalnego odtwarzania oba warianty 30/60 fps mają swoje plusy i minusy:
Pomijam odczucie płynności...
- z 60f łatwiej wyciągnąć ostrą klatkę z filmu. Czyt: zdjęcie
- 30f oszczedzisz sporo miejsca na karcie
- 30f na troszke dłużej starczy baterii
- 60f masz w przypadku czegoś niespodziewanego możliwość zrobić słów mo
-30f na slabszych kompach odtwarza a już 60f może ciąć... Choć to jest idywidualna ocena posiadanego sprzętu
Może jeszcze ktoś coś dopisze

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka


  • miet55 przyznał pochwałę

#42

miet55

miet55

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Kamera: GOPRO Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung Pro UHS-I 32GB

...-30f na slabszych kompach odtwarza a już 60f może ciąć... Choć to jest idywidualna ocena posiadanego sprzętu
 

Bardzo słuszne spostrzeżenie, wczoraj nagrywałem w 720 i 120fps i niestety cieło mi na PC i TV. Komp nie pierwszej młodości ( GF8600GT, 4GB RAM'u, Pentium Dual -Core 2,5GHz).  TV  (Philips 42PFL6007K Full HD) powinien sobie radzić a jednak też miał opory.  Trochę to wszystko dziwne bo czasem mi nawet przytnie na 1080 i 30fps. Dziś testów ciąg dalszy i zobaczę czy ten sam materiał co przytnie na TV lub PC, będzie mieć również problemy na tablecie (Galaxy Tab4 SM-T530). 



#43

n4t4l4

n4t4l4

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Kamera: GoPro Hero4 Silver

Cześć all.

 

Mam do Was pytanie, odnośnie funkcji photo w GP4 Silver. Jako, że jest to moja pierwsza kamerka sportowa (nigdy wcześniej nie miałam doczynienia z takim sprzętem), chciałabym zapytać jak/gdzie ustawić czas migawki? Funkcję filmowania udało mi się mniej lub bardziej okiełznać ale problem mam ze zdjęciami, a mianowcie przy naciśnięciu spustu migawki, zdjęcie jest od razu robione więc wykonywanie ich na uchwycie teleskopowym jest awykonalne (zbyt szybko wykonuje się zdjęcie by zdążyć z zabraniem ręki), a pilota wifi jak narazie nie posiadam. Od razu przepraszam jeżeli powieliłam temat, chociaż na prawdę przeszukałam wszystkie działy i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie.

Przepraszam i z góry dziękuję Wam za odpowiedź.



#44

mcdavid

mcdavid

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 144 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

najlepiej jak ustawisz sobie timelapse co 0,5 sek i wtedy możesz wybrać sobie najlepsze zdjęcie z kilu (nastu).


  • n4t4l4 przyznał pochwałę

#45

jacqu1916

jacqu1916

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero3+ Black Hero4 Black
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB

może to pomoże, jeżeli nie to sciągnij sobie gopro app na telefon z google play i to zastępuje pilota :)

 


  • Lukasz i n4t4l4 przyznali pochwałę

 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png


#46

n4t4l4

n4t4l4

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Kamera: GoPro Hero4 Silver

Dziękuję! (: - muszę przyznać, że GP to super zabawka, a filmy jakie można z niej wyciągać są świetne, aczkolwiek chciałabym już mieć taką wiedzę i umiejętności wyciągania z kamery 100% jej możliwości jak Wy.

 

Dziękuję! (:



#47

Sebastian

Sebastian

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1290 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: 3BE/3BE+
  • Karta pamięci: 16/32/64
Najpierw włącz myślenie że to nie zabawka a profesjonalna kamera :)

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk 2


Pozdrawiam

Sebastian

MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

 

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


#48

n4t4l4

n4t4l4

    Newbie

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Kamera: GoPro Hero4 Silver

Najpierw włącz myślenie że to nie zabawka a profesjonalna kamera :)

Sent from my HTC One dual sim using Tapatalk 2

Akurat słowo "zabawka" było użyte w przenośni więc kupując tego rodzaju sprzęt miałam świadomość, że nie jest to rodzaj aparaciku do selfie [: Ale tak jak wspominałam w poście, jest to moja pierwsza kamera sportowa dlatego mam przeróżne, mniej lub bardziej "profesjonalne" pytania.



#49

mcdavid

mcdavid

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 144 postów
  • Miejscowość:Wrocław
  • Kamera: Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Sandisk 32GB

Spokojnie, chyba każdy na początku przygody z  kamerami sportowymi miał takie wątpliwości. Najważniejsza jest praktyka no i oczywiście czytanie forum ;)


  • n4t4l4 przyznał pochwałę

#50

Lukasz

Lukasz

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Miejscowość:k.Kraków
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme 64GB

Na forum był już przerobiony prawie każdy temat odnośnie kamer POV. Wystarczy, że będziesz je przeglądać, a możesz się naprawdę dużo nauczyć. ;)
Co do montowania filmów, to to po prostu przychodzi z czasem i doświadczeniem. :)


  • n4t4l4 przyznał pochwałę

#51

miet55

miet55

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Kamera: GOPRO Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung Pro UHS-I 32GB

Skoro materiał był nagrany w 60 fps'ach, to w ilu klatkach zapisywać po obróbce?



#52

Priders

Priders

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1501 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra
Tyle samo ;)

Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 

 

 

 

 


#53

mistrzCK

mistrzCK

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1070 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera: H, H2, H3+S, H4B
  • Karta pamięci: Lexar, Adata, 4x 32 GB
Filmy oskarowe są w 24 klatkach. Ida tez ;)

#54

miet55

miet55

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Kamera: GOPRO Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung Pro UHS-I 32GB

Nie mogę sobie poradzić przy montażu. W ogóle to borykam sie z płynnością materiału. Nawet ten prosto z kamery nagrany w 1080p i 60 fps'ach, czasem delikatnie przycina  na kompie i rownież na TV. Nagrany z szybkością 30 klatek idzie juz lepiej. Kompa mam dwu rdzeniowego @2,5 GHz. Na tablecie 4 - rdzeniowym, idzie to lepiej. Cały problem jest w montażu. Próbowałem 3 programami i generalnie na każdym z nich mam zamrożenia. Na jednym mniejsze, na drugim i trzecim wieksze, ale zawsze coś jest. Najgorzej jak zwolnie obraz. Kiedy zapisuję w tej samej ilości klatek (60), dość mocno szarpie. Jak zapiszę w 30fps'ach, jest lepiej. Materiał najlepiej wychodzi z GoPro Studio. Jednak ten soft niewiele oferuje, na dodatek jest jakiś zakręcony. Na Vegas Pro 13 lub MAGIX Movie Edit Pro 2015 (triale) mam dość widoczny brak płynności. Jest nieznacznie lepiej kiedy zapiszę w 30 fps'ach, aczkolwiek kolega Priders doradzał żeby zapisywać w takiej samej ilości klatek. Najgorzej to wygląda jak zastosuję efekt Slow Motion. Do ilu klatek koledzy zwalniają mat. 1080/60? Czy moc komp ma znaczenie (nie licząc czasu obróbki) na mat. wyjściowy? W sieci widzę takie fajnie zrobione Slow Motion, więc dlaczego ja mam z tym problem? 

 

Edit: Przed chwilą nagrałem w 720/60 i zwolniłem do 0,4 czyli 24fps. Zapisałem w 720/60 - szału nie ma ale jakoś idzie.



#55

KilereQ

KilereQ

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 68 postów
  • Miejscowość:Łuków
  • Kamera: GoPro HERO 2014
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32Gb (10) 48mb/s
To że przycina to wina kompa

#56

miet55

miet55

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Kamera: GOPRO Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung Pro UHS-I 32GB

To że przycina to wina kompa

Moje pytania były dość jasno sprecyzowane i w dalszym ciągu nie wiem czy słaby komp źle renderuje czy tylko problem pojawia się przy odtwarzaniu.



#57

mbiela

mbiela

    Newbie

  • Użytkownik
  • 35 postów
  • Miejscowość:Warszawa
Wejdź na notebookcheck.pl i tam masz rankingi procesorów, wpisz w szukajkę model jaki masz i poszukaj wydajności w kompresji h264 itd. Kompresja to nie problem, po prostu dłużej potrwa, natomiast w odtwarzaniu może być problem, gdy mocy braknie, to płynności obrazu nie będzie. A sam zegar nic nie mówi, co innego c2d 2,5ghz a co innego i7 z takim samym zegarem.

Wytapa... Wypata.. napisane Tapatalkiem.



#58

ratystast

ratystast

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 99 postów
  • Miejscowość:Nysa
  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
  • Karta pamięci: Hama 32 GB
Popróbuj też odtwarzania w różnych programach - ja na przykład tak miałem, że w VLC przy 60 fps się cięło, a już w Quick Time Player już nie.

#59

miet55

miet55

    Newbie

  • Użytkownik
  • 33 postów
  • Kamera: GOPRO Hero 4 Silver
  • Karta pamięci: Samsung Pro UHS-I 32GB

Wejdź na notebookcheck.pl i tam masz rankingi procesorów, wpisz w szukajkę model jaki masz i poszukaj wydajności w kompresji h264 itd. 

Nie odnajduje mojego ale i tak bym za wiele nie wiedział z tych cyferek. W każdym bądź razie jest to tylko Pentuim ® Dual - Core E5200 @ 2,50 GHz. 



#60

jacqu1916

jacqu1916

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • Miejscowość:Warszawa
  • Kamera: Hero3+ Black Hero4 Black
  • Karta pamięci: Samsung Pro 64GB

no to zdaje się że masz odpowiedź 


 facebook_icon30x30.jpg

 

  social-instagram-30x30.png

 

  youtube-icon-30x30.png



Wróć do GoPro Hero4 · Następny nieczytany temat →