Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Nagrania nie sposób oglądać, pomocy


8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nie-bieki

Nie-bieki

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 2 postów

    Napisano 14 maj 2013 - 07:22

    Witam wszystkich

    Posiadam GP Hero 3

    Nagrałem próbne wideo. Podłaczyłem przez USB do laptopa (biały apple). Odtworzyłem wideo i.......
    Rwanie takie że nie idzie oglądać. Z wideo 1 minutowego dwie sekundy plynne, reszta w klatkach mimo ze suwak nagrania jest w ruchu.
    Postanowilem podlaczyc do TV Philipsa, tez niedawno kupiony TV za pare kafli i co? I mam dźwięk a obrazu zero. Postanowilem zrzucic wideo do laptopa i wtedy obejrzec.....to samo, rwanie. Zrestartowalem lapka zeby zwolnic RAM ale nic nie pomoglo. Nagralem inne wideo z 24 klatkami, nic....dalej to samo.

    Sprzet mam za tyle kafli a ogladac nie mozna. Prosze was o pomoc

    Ps. Przepraszam was za brak polskich liter, na tablecie ciezko.

    Pps. Rozumiem ze komp za slaby ale ktos ma jakis pomysl co do TV?

    #2 addict

    addict

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 336 postów
    • Miejscowość:Warszawa
    • Kamera:
      Hero2 + Hero960
    • Karta pamięci:
      GoodRAM 32GB Class 10

    Napisano 14 maj 2013 - 07:35

    stawiam na karte. na forum mozna poczytac o problemach z sandiskami. sproboj inna.

    4 sztachety i parapet | | |


    #3 Guest__*

    Guest__*
    • Guests

    Napisano 14 maj 2013 - 07:56

    Jeśli po zrzuceniu na kompa jest to samo, to nie wina karty pamięci.

    Podłącz sobie GoPro bezpośrednio do telewizora za pomocą HDMI, wtedy powinno wszystko być dobrze.

    Co do kompa, to spróbuj różne programy do odtwarzania wideo.

    Przerób swój MP4 na nisko skompresowany AVI za pomocą CineForm Studio (Free) i wtedy też powinno być ok.

    #4 Nie-bieki

    Nie-bieki

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 2 postów

      Napisano 14 maj 2013 - 08:06

      Nie no, wyslalem na YT a on kompresuje i wszystko jest ok, teraz nagralem w 960 i prawie jest dobrze aczkolwiek dopiero jak zrzuce do kompa.

      Co do TV, czy to bedzie sprawa oprogramowania tv?

      Podpowiedzcie, jak nazywa sie wejscie HD w GoPro? To jakies minihdmi?

      #5 Guest__*

      Guest__*
      • Guests

      Napisano 14 maj 2013 - 08:14

      Potrzebujesz przejściówki microHDMI lub kabla z taką końcówką w wersji 1.4 .

      Dołączona grafika



      #6 MIRO

      MIRO

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 85 postów
      • Miejscowość:ZG
      • Kamera:
        GoPro 3 black
      • Karta pamięci:
        Sandisk 32 GB (10)

      Napisano 16 maj 2013 - 12:58

      Co do telewizorow,
      to niestety nawet najnowsze moga nie dawac rady z "najgrubszymi" plikami.
      Dzieje sie wlasnie np. tak, ze chodza wszystkie rozdziali z roznym klatkowaniem, ale oprocz nagran "kinowych"
      TV ma stosunkowo slaby procek i dlatego tego moze bez obrobki nie dzwigac.

      Dlatego konieczne jest podlaczenie przez MicroHDMI.
      Na stosunkowo swiezym Samsungu wersje kinowe tez nie poszly.

      Co do kompa to zasadniczy problem jest w procesorze.
      Wymagania black to 3,2GHz.
      No i oczywiscie stopien zasmiecenia rejestrow.

      Jak chcesz sprawdzic czy pojdzie lepiej to stworz nowe konto
      z samymi programami do obrobki i odtwarzania video (konieczne wyczyszczenie rejestrow).
      I takiego konta uzywaj tylko pod GoPro.
      Nie jest to lekarstwo na wszystko, ale potrafi znacznie przyspieszyc.
      Zaraza sa programy uruchomione w tle zzerajace zasoby.

      U mnie komp ze slabszym dwurdzeniowym prockiem z krotszymi plikami w miare sobie radzi.
      W dluzszych plikach zaczyna sie rozjezdzac glos z obrazem
      (tzn. glos idzie normalnie zgodnie z paskiem, a obraz konczy sie kilka lub nawet kilkanascie sekund pozniej)
      Tego juz sam u siebie nie potrafie na ta chwile zwalczyc, chyba ze ktos cos podpowie.
      pozdr

      #7 Boogie

      Boogie

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 44 postów

        Napisano 22 maj 2013 - 21:28

        Hej, ja na stosunkowo nowym telewizorze sony kdl-46hx850 za kilka kawałków mam ten sam problem. Płynnie odtwarza do 1080/30 a 1080/60 tnie. Przy wyższych rozdzielczosciach w ogóle nie odtwarza - ciemność. Podłączałem zarówno bezp. kamerę przez HDMI jak i przez pendrive'a - efekt ten sam.

        Próbowałem też przez odtwarzacz Sony Blu-Ray S790 - efekt ten sam a jest to jedyny model Sony obsługujący 4k - oddałem szajs do sklepu.

        Na kopie Dell Latitude odtwarzam płynnie do 1080/60 a powyżej, np 2.7k lub 4k nie idzie. Zanim kupię jakiś nowy sprzęt, pójdę do sklepu z próbami filmów i sprawdzę, czy pociągnie.

        Czy ktoś odtwarza na jakimś telewizorze lub kopie płynnie 4k?
        GoPro Hero3 Black, LCD Touch BacPac, Battery BacPac, Wi-Fi Remote, SanDisk 64GB Class 10.

        #8 Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        Napisano 23 maj 2013 - 06:19

        Hej, ja na stosunkowo nowym telewizorze sony kdl-46hx850 za kilka kawałków mam ten sam problem. Płynnie odtwarza do 1080/30 a 1080/60 tnie. Przy wyższych rozdzielczosciach w ogóle nie odtwarza - ciemność. Podłączałem zarówno bezp. kamerę przez HDMI jak i przez pendrive'a - efekt ten sam.

        Próbowałem też przez odtwarzacz Sony Blu-Ray S790 - efekt ten sam a jest to jedyny model Sony obsługujący 4k - oddałem szajs do sklepu.

        Na kopie Dell Latitude odtwarzam płynnie do 1080/60 a powyżej, np 2.7k lub 4k nie idzie. Zanim kupię jakiś nowy sprzęt, pójdę do sklepu z próbami filmów i sprawdzę, czy pociągnie.

        Czy ktoś odtwarza na jakimś telewizorze lub kopie płynnie 4k?


        W specyfikacji telewizora jest napisane, że powinien pociągnąć 1080p60 przez HDMI



        Może masz słabej jakości przewód HDMI, bo kamera powinna spokojnie dać radę odtwarzać 1080p60 przez HDMI.

        Ja na plazmie Pioneer'a 50 cali full HD z przed kilku lat przez HDMI z kompa odtwarzam płynnie 1080p50. Spróbuj jeszcze materiał 1080p50 zamiast 1080p60.

        To co powyżej 1080p60 to jest naprawdę nowość technologiczna i żaden sprzęt obecnie nie jest przystosowany do odtwarzania takiego materiału z wyjątkiem bardzo mocnych komputerów.

        #9 Sernik

        Sernik

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 3 postów

          Napisano 25 maj 2013 - 04:37

          Witam wszystkich

          Posiadam GP Hero 3

          Nagrałem próbne wideo. Podłaczyłem przez USB do laptopa (biały apple). Odtworzyłem wideo i.......
          Rwanie takie że nie idzie oglądać. Z wideo 1 minutowego dwie sekundy plynne, reszta w klatkach mimo ze suwak nagrania jest w ruchu.
          Postanowilem podlaczyc do TV Philipsa, tez niedawno kupiony TV za pare kafli i co? I mam dźwięk a obrazu zero. Postanowilem zrzucic wideo do laptopa i wtedy obejrzec.....to samo, rwanie. Zrestartowalem lapka zeby zwolnic RAM ale nic nie pomoglo. Nagralem inne wideo z 24 klatkami, nic....dalej to samo.

          Sprzet mam za tyle kafli a ogladac nie mozna. Prosze was o pomoc

          Ps. Przepraszam was za brak polskich liter, na tablecie ciezko.

          Pps. Rozumiem ze komp za slaby ale ktos ma jakis pomysl co do TV?


          A jak zaimportujesz film do FCPX albo iMovie dalej Ci szarpie? Założę się, że nie. Mam podobnie na moim macbooku pro - przy odtwarzaniu skompresowanego pliku szarpie, po wrzuceniu do FCPX bez problemu działa, po obrobieniu i wyeksportowaniu gotowego filmu wszystko jest ok.


          Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →