Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

GoPro - ładowanie bateri


26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Huberto203

Huberto203

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 311 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera:
    Hero 3+BE
  • Karta pamięci:
    Sandisk 32GB 10

Napisano 25 październik 2013 - 16:21

Bateria w nowym gopro 3 black trzyma mi dość krótko. Jest oryginalna, czy to przez to że ładuje ją przez USB i trwa to dość długo ? Mogę mieć za słabe usb czy coś ? Bo ładowanie kamerki od zera potrafi trwać ponad 5 godzin.

Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


#22 Michal

Michal

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 2061 postów
  • Miejscowość:Polska
  • Kamera:
    Hero 3 Silver
  • Karta pamięci:
    SanDisk Ultra 16GB (10)

Napisano 03 listopad 2013 - 00:02

Bateria w 3'kach to istna klapa. Była o tym mowa na forum 1000x razy. Poszukaj. Generalnie ładowanie przez kamerkę może ją uszkodzić. Ale nie oznacza to że tak musi być.

Rejestruj nie filmy lecz emocje

 

 

Blog


#23 Huberto203

Huberto203

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 311 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera:
    Hero 3+BE
  • Karta pamięci:
    Sandisk 32GB 10

Napisano 23 listopad 2013 - 15:26

W takim razie najlepszym rozwiązaniem będzie kupno zewnętrznej ładowarki i napełnianie akumulatorków poza kamerką prawda ?


Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


#24 LeoDogg

LeoDogg

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • Miejscowość:Ciechanów
  • Kamera:
    GoPro 3 Black
  • Karta pamięci:
    Sandisk Extreme 32 GB

Napisano 23 listopad 2013 - 18:56

Przez usb ladowanie trwa dluzej.

Ja i cała ta moja twórczość ;)

 




 


#25 Huberto203

Huberto203

    Wyjadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 311 postów
  • Miejscowość:Rzeszów
  • Kamera:
    Hero 3+BE
  • Karta pamięci:
    Sandisk 32GB 10

Napisano 24 listopad 2013 - 00:23

Ale jeśli można przez to uszkodzić kamerę to chyba lepiej będzie zaopatrzyć się w ładowarkę zewnętrzną np z allegro czy dx prawda ? Jeśli już o tym rozmawiamy to prosiłbym o link do jakiejś ładowarki sprawdzonej najlepiej z możliwością podpięcia pod gniazdo poprzez przewód a nie bezpośrednio. Wtedy można ładowarkę położyć np na szafce jeśli przeszkadza wisząc na ścianie czy coś. 


Zapraszam na mój kanał Youtube  Subskrypujcie i oglądajcie filmy :)


#26 cocokx

cocokx

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Miejscowość:okolice Krakowa
  • Kamera:
    GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci:
    Samsung PRO micro SDXC 64GB

Napisano 06 grudzień 2013 - 22:26

Witam ;)

 

Mam pytanie odnośnie ładowania gp 3+ black.

1. Mam ładowarkę od aparatu nikona 5V 0,5A. Czy moge używać jej do ładowania kamerki czy lepiej kupić jakąś 5V i 1A? Podobno jak ładuje się mniejszym prądem to bateria dłużej trzyma. Czy to prawda?

2. Planuje też zakupić ładowarkę USB samochodową. Czy taka będzie dobra? I czy jeśli np. do drugiego gniazda usb podłącze telefon, to czy to 1000mA podzieli się na 2 (500mA telefon i 500mA kamerka) czy będzie ładować prądem 1000mA na obydwa gniazda?

3. Czy ma to jakieś znaczenie jeśli będę ładował kamerkę poprzez kabel usb lub baterię osobno w przeznaczonej do tego ładowarce? Np. czy kamerka może się uszkodzić podczas ładowania usb prądem 1000mA?

 

Z góry dzięki za pomoc. ;)

 

#EDIT:

 

Co sądzicie o tej ładowarce?

Niby do gopro, ale ma 4.2V i 600mA. O ile natężenie prądu mnie nie martwi bo po prostu będzie się dłużej ładować, o tyle napięcie już budzi we mnie pewne podejrzenia. Co o tym sądzicie? Warto kupować czy poszukać coś innego? Tylko pojawia się pytanie co. Wszystkie ładowarki na allegro, do których oddzielnie wkładamy baterię i ją ładujemy (takiej potrzebuje) mają 4.2V i 600mA ;/



#27 Sebastian

Sebastian

    I'm a Pro!

  • Moderator
  • PipPipPipPipPip
  • 873 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera:
    3BE/3BE+
  • Karta pamięci:
    16/32/64

Napisano 08 grudzień 2013 - 21:13

odp 1 jeśli natężenie jest mniejsze to czas ładowania się wydłuża to fakt. Zawsze jest lepiej mieć taką jaką proponuję producent. Ale jedynie pilnować aby nie była wyższa od zalecanej.

odp 2 lepiej to pytanie zadaj sprzedawcy, ponieważ tak dokładnie jakie parametry ma każde z wyjść nie ma w aukcji.

odp 3 na forum temat był wałkowany, ja miałem taki przykład bo ładowałem zawsze baterie będące w kamerze. No i tak się stało że później kamera nie była wykrywana przez komputer. Kamera trafiła do serwisu gdzie wymienili mi na nową.

 

 

Szukaj z 1A pełno tego na allegro dla gopro, nawet z dodatkowymi bateriami.


Pozdrawiam

Sebastian



Wróć do Zasilanie · Następny nieczytany temat →