Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro mocowane na motocyklu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#1

Tequila

Tequila

    Newbie

  • Użytkownik
  • 5 postów
    Witajcie. Jak pisałem w powitalni kamerkę mam od kilku dni i będę ją używał głównie na motocyklu. Na razie przymocowałem uchwyt do kasku motocyklowego. Chciałbym także "oblepić" uchwytami mój motocykl i stąd prośba do osób, które mają GoPro i używają na motocyklach o poradę, z którego miejsca na motocyklu są ciekawe ujęcia.

    #2

    Nav

    Nav

      Newbie

    • Użytkownik
    • 14 postów
      Mi się bardzo podoba miejsce przy podnóżku. Mocowałem też na dziobie i średnio mi się podobało, lepiej jak widać jakąś część motocykla albo kierowcy :) jak kto woli.

      Problem jest za to taki, że kamerką strasznie telepie, musi być bardzo sztywny i solidny uchwyt by nie wpadał w drgania. Jak przyczepiasz kamerkę do siebie to jest lepiej bo ciało niweluje zdecydowaną większość drgań od silnika i od nierównej drogi.
      Niewielkie drgania można później w obróbce filmu usunąć. Te wielkie podobno też :P

      Inna sprawa: trzeba uważać z temperaturą przy odklejaniu uchwytów, u mnie widać lekkie ślady na lakierze po takim eksperymencie. Na szczęście trochę tylko.

      #3

      Tequila

      Tequila

        Newbie

      • Użytkownik
      • 5 postów
        A zamocowanie gdzieś w rejonie bocznej owiewki? Powiedzmy na wysokości kolana? Chodzi mi o ujęcie tego typu:
        Dołączona grafika
        Dołączona grafika

        #4

        Krzysq

        Krzysq

          Newbie

        • Użytkownik
        • 48 postów
          Na bocznej owiewce uzywa sie uchwytu z przyssawka.
          Tutaj masz moje nagranie z kilku ujec. Moze ktores ci sie spodoba.


          #5

          skrzynia

          skrzynia

            Newbie

          • Użytkownik
          • 41 postów
            Ja preferuje chest mount, po prostu najbardziej podoba mi się taki widok. Oprócz tego mam jeszcze przyklejane uchwyty na baku oraz na szybie, to drugie jak mam gopro skierowane w swoją stronę - widziałem takie zdjęcia w sieci i fajne ujęcia z tego są :) Na bok dopiero mam w planach jakieś uchwyty.

            z mocowania z przodu: (później powrzucam jakieś inne widoki jak coś zrobię, niestety nie mam nic archiwalnego :( )




            #6

            matis

            matis

              Newbie

            • Użytkownik
            • 2 postów
              Witam, jestem posiadaczem gopro 3 be. Mam zamiar używać jej głownie do jazdy na motocyklu, stąd tez pytanie jakich akcesoriów używacie? Czy oprócz standardowych będę potrzebował czegoś dodatkowego. Pozdrawiam !

              #7

              Konio

              Konio

                Użytkownik

              • Użytkownik
              • 114 postów
              • Miejscowość:Zielona Góra
              • Kamera: 3BE
              • Karta pamięci: 32
              Właśnie świeżo wróciłem z krótkiego objazdu.
              Najczęściej montuję kamerkę na kasku. Dzisiaj wypróbowałem Suction Cup II.
              Kamera była ustawiana na 'oko', bez podglądu także, szczególnie z boku szału wybitnego nie robi. Do tego nie zabrałem dodatkowych ramion.
              Tak to przykładowo wygląda:
              Kask - przyklejony uchwyt
              Dołączona grafika
              Tył - przyssawka na końcu zadupka
              Dołączona grafika
              Bak - bok baku, przyciemniana szyba, więc drogę średnio widać. Dlatego tak z boku, ponieważ z przodu bak ma kilka ostrych krawędzi, przyssawka się nie trzyma. Z przodu przykleję uchwyt.
              Dołączona grafika
              Bok zadupka - muszę zastosować dodatkowe ramie, aby była widoczna droga.
              Dołączona grafika

              Przyssawkę oraz kamerkę miałem zabezpieczoną dodatkowo smyczą, która przypinałem jak była na zadupku - pod siedzenie pasażera, na kasku - do paska w kasku, na baku - do wlewu paliwa.
              Następnym razem pokombinuję jeszcze parę innych kombinacji. Przede wszystkim z widokiem na facjatę ;)
              W przyszłości na pewno zainwestuję w Chest Mount.
              • ksz przyznał pochwałę

              #8

              matis

              matis

                Newbie

              • Użytkownik
              • 2 postów
                Przy dużych prędkościach nie przeszkadza na kasku? Nie boisz się ze spadnie? Którego uchwytu uzywasz na kask a który z boku motocykla? Pytam bo jestem za granicą pojutrze wracam a mam możliwość kupienia akcesoriów za dolary więc nieco taniej niż w pl, a chyba podstawowe nie wystarczą. Pozdrawiami

                Ps. Chest wrap czy jak to tam się zwie w pochylonej pozycji chyba nie spełni swojego zadania

                #9

                Konio

                Konio

                  Użytkownik

                • Użytkownik
                • 114 postów
                • Miejscowość:Zielona Góra
                • Kamera: 3BE
                • Karta pamięci: 32
                Co do Chest Mount'u, nie miałem nawet tego w ręku, ale jest możliwość ustawienia kąta kamery. Pewnie przy mocnym złożeniu na moto to i tak nic nie da, ale przy turystycznej jeździe powinno być ok.
                Co do mocowań na moich zdjęciach wszystkie oprócz mocowania na kasku to Suction Cup II czyli przyssawka. Choć na owiewce bałem się montować, ze względu na jej miękkość oraz dosyć duża temperaturę.
                Na kasku mam samoprzylepne mocowanie wygięte (Curved Mount), co ciekawe wytrzymało bez problemu prędkość ok 240km/h. Choć przy prędkości powyżej ok 120km/h jest dosyć mocno odczuwalna (nie wspominając już o ponad 200km/h :D ). Dosłownie wykręca łeb. Dodatkowo tak jak wspominałem kamerkę mam zabezpieczoną smyczą przyczepioną do pasku w kasku.

                #10

                Sebastian

                Sebastian

                  Wyjadacz

                • Moderator
                • PipPipPip
                • 1300 postów
                • Miejscowość:Poznań
                • Kamera: 3BE/3BE+
                • Karta pamięci: 16/32/64
                Nie jestem motocyklistą ale ostatnio jeździłem na Gokartach i miałem problem. Ponieważ wszystko z włókna szklanego było - obudowa i suction cup na niczym nie chciał się trzymać.
                Macie jakieś porady gdzie najlepiej montować uchwyt ?

                Pozdrawiam

                Sebastian

                MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

                 

                Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


                #11

                mbx

                mbx

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 16 postów

                  Na kasku mam samoprzylepne mocowanie wygięte (Curved Mount), co ciekawe wytrzymało bez problemu prędkość ok 240km/h.

                  Korzystalem ostatnio ze standardowego mocowania GoPro przyklejonego do statecznika samolotu cessna 206 caravan. Nie urwalo kamery choc moze predkosc nie byla naddzwiekowa ale zawsze to ciut szybciej i dluzej niz na ziemii.
                  Nie bylo zabezpieczenia :) kamera jest ciagle w moim posiadaniu.

                  Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

                  #12

                  ksz

                  ksz

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 40 postów
                  • Miejscowość:Strumień
                  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
                  • Karta pamięci: Toshiba 32 ( U )

                  I tego właśnie szukałem , dzięki panowie - już zamawiam mocowanie do mojej R6 :)))))



                  #13

                  ClearWater

                  ClearWater

                    Użytkownik

                  • Użytkownik
                  • 101 postów
                  • Miejscowość:Łódź
                  • Kamera: GoPro Hero 3+ SE
                  • Karta pamięci: SanDisk 64GB 10

                  U mnie w tym filmku masz ujęcie z podnożka, mozna  w dwie storny, osobiście mi się bardzo podoba. 


                                   


                  #14

                  ksz

                  ksz

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 40 postów
                  • Miejscowość:Strumień
                  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
                  • Karta pamięci: Toshiba 32 ( U )

                  no kolego trochę przegiąłeś jeśli chodzi o prędkość w terenie zabudowanym (żartuje - też nie jestem święty) ale ujęcia na prawdę godne pochwały z tym że kask u mnie odpada bo prędkosći przekraczają czasami 200km/h (czasami=też żart) tak więc szkoda mi kasku na uchwyty do GOPRO i dwa - nie chcę głowy sgubić po drodze.

                  Ale zachęcam resztę fanów 2 kółek do umiesczania swoich filmików , sposobów montażu uchwytów oraz rad dla innych jak to robicie w swoich "perełkach"

                  Na pewno możemy sobie pomóc , ja jeśli chodzi o GP w moto , to jestem nowicjuszem i wszystkiego dowiaduje się dzięki Wam więc myśle że warto rozwinąć ten temat zwłaszcza że właśnie jesteśmy w trakcie trwania sezonu....

                  Pozdrawiam i LEWA W GÓRĘ :))



                  #15

                  marcin_730

                  marcin_730

                    Specjalista

                  • Użytkownik
                  • Pip
                  • 165 postów
                  • Kamera: Hero 3 Black Edytion

                  mogę podzielić się swoim filmem z moto, oceniajcie i krytukujcie. Aktualnie mam plany co do nowych mocowań kamery :)


                  • Priders przyznał pochwałę

                  #16

                  ksz

                  ksz

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 40 postów
                  • Miejscowość:Strumień
                  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
                  • Karta pamięci: Toshiba 32 ( U )

                  dobry filmik , ekipa też widać zgrana - dobrze jak jest z kim pośmigać . Jakie odczucia kolego przy kamerce na kasku ? Bo w sumie zamontować mogę ale coś czuję że w pewien sposób działałoby to na mnie jak ogranicznik prędkości :)



                  #17

                  marcin_730

                  marcin_730

                    Specjalista

                  • Użytkownik
                  • Pip
                  • 165 postów
                  • Kamera: Hero 3 Black Edytion

                  Powiem Ci ,że komfort jazdy traci się przy +90km/h zaczyna lekko wykręcać głowę, czuć opory. To jest minus tego mocowania. Jechałem 150km/h z głową na pełnym wietrze bez chowania się za owiewkę i trzyma się- Oryginalne mocowanie. Jednak wg. mnie jest to najbardziej efektywne ujęcie z motocykla :) 



                  #18

                  ksz

                  ksz

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 40 postów
                  • Miejscowość:Strumień
                  • Kamera: GoPro Hero 3+ BE
                  • Karta pamięci: Toshiba 32 ( U )

                  dlatego ja odpuszczam sobie montaż na kasku ale zdaje sobie sprawę że ujęcia są świetne z kasku. dzisiaj mi przyszedł Chest Mount i jestem mega zadowolony z wykonania jak i ilości miejsc gdzie bez problemu da sie zamontować na mojej maszynie. Niestety pogoda nie pozwala na próby :( ale podobno jutro już ma być powrót lata - więc będą testy i pierwsze wrażenia.  



                  #19

                  marcin_730

                  marcin_730

                    Specjalista

                  • Użytkownik
                  • Pip
                  • 165 postów
                  • Kamera: Hero 3 Black Edytion
                  Chest mount? Czy suction cup? :)

                  Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka


                  • ksz przyznał pochwałę

                  #20

                  Bimbak

                  Bimbak

                    Użytkownik

                  • Użytkownik
                  • 59 postów
                  • Miejscowość:Śrem
                  • Kamera: GoPro 3+ Black
                  • Karta pamięci: 16GB (10) Sandisk Ultra

                  Ja z kolei nie lubię używać chest mounta na motocyklu. Nawet jak go sobie podciągnę na maksa do góry to nie idzie ustawić kamery tak by przy dynamicznej jeździe filmować cały czas drogę. Albo filmuje drogę (kiedy siedzę wyprostowany) i zbiornik (kiedy się pochylam), albo niebo i drogę. Do tego przy dynamicznej jeździe ciągle się wiercę i nagrania z winklowania są po prostu irytujące w oglądaniu. Kamera przeszkadza mi też w pełnym pochyleniu i przy bardzo szybkim przekładaniu motocykla z jednego boku na drugi. Zabrałem raz na tor i już więcej nie mam zamiaru.

                  Za to doskonale spisuje się na rowerze.

                  Na motocyklu filmuję ostatnio dużo z lewego lusterka. Roll-bar mount tutaj jest nie zastąpiony. Planuję zrobić też mocowanie w otwór w główce ramy. GSX-R mazbyt nieregularne kształty i przyssawka nigdzie nie chce się trzymać ;( ale dużo używałem jej w poprzednim motocyklu. Mocowałem do przedniej szyby i właśnie na boku do owiewki. Nad półką w poprzednim motocyklu przechodził mi amortyzator skrętu który był wręcz idealny do mocowania kamery za pomocą roll-bar mounta. Generalnie ujęcia zza przedniej szyby uważam za najlepsze - warunek to nie kolorowa, najwyżej przyciemniana szyba.