Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Karta graficzna Asus Geforce GTX 650


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 01 czerwiec 2013 - 07:14

Kupiłem Kartę grafiki Asus Geforce GTX 650 do mojego kompa Pentium D 3 GHz, 3 GB RAM. Do tej pory jedynie 720p50 mogłem płynnie ogladać na moim kompie, reszta filmów z GoPro Hero 3 Black mi rwało. Teraz oglądam bezproblemu 960p100, 1080p50. Mam jedynie problem z CUDA. Gdy chciałem wyeksportować film kodekiem mp4 z Magix Pro X5 z CUDA to niestety wywala się kodowanie. Muszę jeszcze nad tym pomyśleć, chyba, że ktoś z Was ma doswiadczenie w temiacie kodowanie sprzętowe CUDA i może mi coś podpowiedzieć.

#2 Krzysq

Krzysq

    Newbie

  • Użytkownik
  • 48 postów

    Napisano 04 czerwiec 2013 - 04:41

    Mialem podobna sytuacje u siebie w SV11. Jak korzystalem z Cuda to bardzo czesto wywalalo mi aplikacje w czasie renderowania. U mnie pomogl downgrade do SV10 i wszystkie problemy zniknely.

    #3 Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1055 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Napisano 04 czerwiec 2013 - 11:23

    Spróbuj przekonwertować film innym programem np Badaboom Media Converter z CUDA.
    Jeśli tu Ci pójdzie bez problemu będzie to świadczyć jedynie o błędzie w programie graficznym. A wtedy jedynie zgłosić się trzeba do producenta o poprawkę.

    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


    #4 Cyga

    Cyga

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 140 postów
    • Miejscowość:Częstochowa
    • Kamera: Hero 3 Black edition
    • Karta pamięci: Samsung 64GB (10) microSDXC

    Napisano 14 czerwiec 2013 - 19:10

    Mam takie pytanie odnośnie komputera. Czy na laptopie lenovo i5 II generacji, radeon 6370 4gb dd3 dam radę pooglądać filmiki z gopro3BE? i czy będę mógł w miarę swobodnie montować filmiki? a jak to wygląda na tv wrzucając na jakąś pamięć filmik będzie cięło np. 1080 60fps?

    #5 Guest__*

    Guest__*
    • Guests

    Napisano 17 czerwiec 2013 - 06:00

    Najlepiej weź od kogoś film, zobacz jak działa na TV, zainstaluj też triala na kompie i przetestuj.

    #6 Cyga

    Cyga

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 140 postów
    • Miejscowość:Częstochowa
    • Kamera: Hero 3 Black edition
    • Karta pamięci: Samsung 64GB (10) microSDXC

    Napisano 20 czerwiec 2013 - 18:41

    No właśnie z tym problem będzie bo raczej nikomu nie będzie chciało sie wysyłać filmiku z bo dużo waży a znajomi nie mają tej kamerki. Może jednak mógłbym prosić kogoś z forum żeby wysłał mi jakiś filmik? z góry dzięki. Jak coś to mój @

    #7 Guest__*

    Guest__*
    • Guests

    Napisano 20 czerwiec 2013 - 20:25

    mógłbym prosić kogoś z forum żeby wysłał mi jakiś filmik?


    Wysłałem Ci na priv.

    #8 Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1055 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Napisano 21 czerwiec 2013 - 16:19

    Jak aktualne moge ci udostepnic pliki tskze?

    Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


    #9 Cyga

    Cyga

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 140 postów
    • Miejscowość:Częstochowa
    • Kamera: Hero 3 Black edition
    • Karta pamięci: Samsung 64GB (10) microSDXC

    Napisano 23 czerwiec 2013 - 10:41

    tomoa już mi na priv wysłał filmik więc nie potrzebuje ale dzięki za pomoc :)

    #10 Freud

    Freud

      Specjalista

    • Użytkownik
    • Pip
    • 219 postów

      Napisano 16 sierpień 2013 - 22:51

      Czy ktoś używa kart z serii GTX 6xx i posiada Sony Vegas Pro 12 lub Adobe Premiere?
      Pytanie: czy programy te pomyślnie kompresują (encoding) przy pomocy CUDA?
      Naczytałem się, że nie i nie chciałbym być zawiedziony wywalając kupę kasy na jeden z nich.

      Proszę o info czy działa wam kompresja przy pomocy CUDA.
      Mam GeForce GTX 650 TI.

      #11 Guest__*

      Guest__*
      • Guests

      Napisano 19 sierpień 2013 - 10:08

      Czy ktoś używa kart z serii GTX 6xx i posiada Sony Vegas Pro 12 lub Adobe Premiere?
      Pytanie: czy programy te pomyślnie kompresują (encoding) przy pomocy CUDA?
      Naczytałem się, że nie i nie chciałbym być zawiedziony wywalając kupę kasy na jeden z nich.

      Proszę o info czy działa wam kompresja przy pomocy CUDA.
      Mam GeForce GTX 650 TI.


      Nie działa w Adobe. Jeśli koniecznie chcesz Adobe, to kup sobie mocny procesor 4 - 8 rdzeni, wtedy będziesz zadowolony, myślę że w Sony Vegas jest podobnie.

      #12 Freud

      Freud

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 219 postów

        Napisano 19 sierpień 2013 - 14:17

        Mam AMD Phenom II 6 a mimo to wolałbym wsparcie karty graficznej, która często jest o wiele bardziej wyspecjalizowana pod tego typu operacji a w związku z tym i tak wydajniejsza.

        Trzeba żyć z tym co istnieje - trudno :)

        Dziękuję.

        #13 Freud

        Freud

          Specjalista

        • Użytkownik
        • Pip
        • 219 postów

          Napisano 07 wrzesień 2013 - 14:05

          Dziwi mnie trochę cała ta sytuacja z technologią, która nie jest wykorzystywana przez duże firmy typu Adobe.
          Sprawdziłem MediaEspresso Trial i świetnie radzi sobie z dekodowaniem i konwersją przy pomocy CUDA.
          Kompresja filmu jest 5-krotnie szybsza niż poprzez procesor (AMD Phenom II - 6 rdzeni).

          Technologia CUDA jest już od dawna znana - ma prawdę nie rozumiem, dlaczego programy typu Adobe Premiere jej nie wykorzystują do kompresji. Znacie odpowiedź na to pytanie?

          #14 Guest__*

          Guest__*
          • Guests

          Napisano 08 wrzesień 2013 - 11:02

          Odpowiedź jest taka, że Adobe wykorzystuje sprzęt profesjonalny typu Nvidia Tesla i Quadro, sprzęt amatorski nie ma wsparcia w profesjonalnych aplikacjach Adobe.



          #15 Freud

          Freud

            Specjalista

          • Użytkownik
          • Pip
          • 219 postów

            Napisano 08 wrzesień 2013 - 11:30

            Amatorski sprzęt, który daje kopa x5 - x6, to mimo wszystko dla mnie mocny argument, za którym powinni wspierać CUDA.
            Tym bardziej, że jednak "amatorskie" filmy video to spora część rynku. Nadal mnie to jednak dziwi.

            Dziękuję za link. Czytałem to wcześniej. :)

            #16 Freud

            Freud

              Specjalista

            • Użytkownik
            • Pip
            • 219 postów

              Napisano 08 wrzesień 2013 - 14:19

              Dość obszerny testy programów pod kątem wykorzystania CUDA:



              Wróć do Sprzęt komputerowy do montażu i efektów · Następny nieczytany temat →