Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

SteadiCam dedykowany dla GoPro !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1

Filonnet

Filonnet

    Administrator

  • Admin
  • 558 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
  • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
To będzie prawdziwy HIT dla kamer GoPro

Dedykowany SteadiCam !

Info w linku poniżej



 


#2

patraj

patraj

    Newbie

  • Użytkownik
  • 22 postów
    Jego najwieksza zaleta moze stac sie wada - raczka jest naprawde mala. Co nie zmienia faktu, iz moze stac sie hitem! Moze byc steadicamem i gripem jednoczesnie, maly, a cena ma oscylowac w granicach 100$ - co nie jest jakas MEGA ZAPOROWA CENA.

    #3

    LeoDogg

    LeoDogg

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPip
    • 1018 postów
    • Miejscowość:Ciechanów
    • Kamera: GoPro 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
    tylko ciekawe jak to będzie stabilizować...No ciekawy jestem co z tego wyjdzie !

    Ja i cała ta moja twórczość ;)

     




     


    #4

    gynnek

    gynnek

      Newbie

    • Użytkownik
    • 31 postów
      f**c. nie mogli o tym 2 dni wczesniej powiedziec? dokladnie w srode kupiłem steadicama formy sevenoak (albo jakoś tak) nie testowałem jej jakoś strasznie np biegając ;] ale z takich pierwszych wrazen to jest chyba ok. korzysta ktos z tego? jak to sie ma np do tego steadicama za 800 PLN?



      #5

      leciutki

      leciutki

        Newbie

      • Użytkownik
      • 10 postów
        Ja osobiście mam takie swoje powątpiewania co do jakości stabilizacji jakie może dać taki dość mały stabilizator, czy możecie wrzucić jakikolwiek przykładowy filmik z GoPro na pokładzie takiego stabilizatora? Od jakiegoś czasu próbuje zrobić samemu coś podobnego i czym dłużej próbuje tym bardziej się przekonuję jednak do zakupu czegoś profesjonalnego...
        Ten sevenoak wygląda mi bardzo przyzwoicie, cena jakoś nie odstrasza tylko najbardziej mnie zastanawia jak dobrze uda się wyważyć na tym GoPro no i nagrywać później płynne video.
        Dlatego będę wdzięczny za wszystkie testy tego sprzętu w akcji :)

        #6

        gynnek

        gynnek

          Newbie

        • Użytkownik
        • 31 postów
          ja w weekend sie pobawie to wrzuce w niedziele filmy.

          à propos wiecie coś o wyważaniu steadicamów? te sevenaoki i inne genesisy są robione raczej pod lustrzanki (do 1 kg sprzętu) a nie pod go pro. ktoś się bawił może w wyważanie steadicama z go pro?

          #7

          LeoDogg

          LeoDogg

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 1018 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera: GoPro 3 Black
          • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
          Wyważenie jest ważne oczywiście, ale równie ważna jest umiejętność posługiwania się steady camem, trEba umiec z tego korzystac po prostu.
          Ja mam swojego wyważonego pod GoPro ale i tak jesli za mocno balast pojdzie na bok to cslosc wpada w kolysanie... Trzeba po prostu nauczyc sie tym poslugiwac.

          Ja i cała ta moja twórczość ;)

           




           


          #8

          pepik

          pepik

            Specjalista

          • Użytkownik
          • Pip
          • 276 postów
          • Miejscowość:Przemyśl- Warszawa
          • Kamera: GoPro Hero 3 Black x2
          • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32GB
          I ja dołożę swoje 5 groszy. Sam sobie zrobiłem jakiś czas temu steadicam i jestem mega zadowolony (gdzieś na forum śą zdjęcia i filmik ze stabilizacji. Co prawda nie jest to oryginał ale swoje robi. O i znalazłem .
          No to co do wyważania z GoPro to radzę dodać kilka podkładek cięższych pod kamerę (nie na ramie). Przy dobrym wyważeniu steadicam stabilizuje się od kąta 90o do 0o w 2-2.5 sekundy.
          Be a HERO.

          #9

          LeoDogg

          LeoDogg

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 1018 postów
          • Miejscowość:Ciechanów
          • Kamera: GoPro 3 Black
          • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
          Jak bedzie pogoda to nagram porownanie - moj steady , x grip i bez.

          Ja i cała ta moja twórczość ;)

           




           


          #10

          gynnek

          gynnek

            Newbie

          • Użytkownik
          • 31 postów
            nie moge go wywazyc zeby byl taki efekt...



            pomocy. potrafi ktos? jak z tymi obciazeniami do go pro?

            #11

            Filonnet

            Filonnet

              Administrator

            • Admin
            • 558 postów
            • Miejscowość:Poznań
            • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
            • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)

            Ja osobiście mam takie swoje powątpiewania co do jakości stabilizacji jakie może dać taki dość mały stabilizator, czy możecie wrzucić jakikolwiek przykładowy filmik z GoPro na pokładzie takiego stabilizatora?


            Tego konkretnego jeszcze nie ma w sprzedaży,ale patrząc na ich wcześniejszy produkt,jestem spokojny o jakość stabilizacji.

            http://www.youtube.com/watch?v=EmYdd6TzSGk


             


            #12

            leciutki

            leciutki

              Newbie

            • Użytkownik
            • 10 postów
              No tutaj jest pięknie :)
              Tylko powala ta cena :( Wersja która da się kupić kosztuje ok 900pln, zastanawiam się, czy mają jakiś dodatkowy patent na tą stabilizacje oprócz 1 łożyska, 1 przegubu Traxissa i odpowiedniego wyważenia całości...

              #13

              Filonnet

              Filonnet

                Administrator

              • Admin
              • 558 postów
              • Miejscowość:Poznań
              • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
              • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)
              Dlatego teraz wypuszcza steadicam dla GoPro - będzie dużo tańszy i jestem przekonany, że stabilizacja będzie na tak samo wysokim poziomie.


               


              #14

              olobo

              olobo

                Newbie

              • Użytkownik
              • 11 postów

                nie moge go wywazyc zeby byl taki efekt...



                pomocy. potrafi ktos? jak z tymi obciazeniami do go pro?


                Tak jak na napisał autor video: Najważniejsze są proporcje, między wagą sprzętu u góry, a obciążeniem u dołu. (na oko 4:1, nie wykluczam, że może to zależeć od modelu steadycam)
                Jeśli masz za małe obciążenie u dołu w stosunku do góry - sprzęt leci na boki, nie da się go sensownie zbalansować.
                Jeśli za dużo, owszem statycznie (bez ruchu) kamera stoi prosto, ale wszelkie machnięcia powodują bujanie.
                Jeśli idealnie, możesz machać nim, podskoczyć i będzie stał.
                Mnie się udało kamerę HD (nie gopro) wyważyć na szkolne 6, z gopro ciut gorzej tak na 5-.
                Poglądowe fotki (sevenoak sk-w02):
                [attachment=1]20130612_111510sh.jpg[/attachment]
                [attachment=0]20130612_113842sh.jpg[/attachment]

                Nie probowałem jeszcze samego GoPro.
                Jak widać przy GoPro (z mikrofonem) musiałem jeszcze dociążyć górę. Żeby było idealnie potrzebuje jeszcze dodać z 10-20 gram na górze i wtedy będę mogł z gopro skakać, biegać bez bujania itd. Póki co mam małe bujanie po podskokach... Dalsze eksperymenty chwilowo muszę odłożyć.

                Załączone pliki

                • Załączony plik  20130612_111510sh.jpg   75,8 KB   113 Ilość pobrań
                • Załączony plik  20130612_113842sh.jpg   80,43 KB   112 Ilość pobrań
                • Załączony plik  20130612_111510sh.jpg   75,8 KB   112 Ilość pobrań
                • Załączony plik  20130612_113842sh.jpg   80,43 KB   112 Ilość pobrań


                #15

                pepik

                pepik

                  Specjalista

                • Użytkownik
                • Pip
                • 276 postów
                • Miejscowość:Przemyśl- Warszawa
                • Kamera: GoPro Hero 3 Black x2
                • Karta pamięci: SanDisk Extreme 32GB
                A spróbuj zdjąć obciążenie dolne i wyważyć tylko tym dolnym ruchomym ramieniem. Powinno być dobrze z samym GoPro.


                Wysłane z mojego iPhone za pomocą Tapatalk 2
                Be a HERO.

                #16

                Kuman

                Kuman

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 40 postów
                • Miejscowość:Castlebar
                • Kamera: GoPro Hero 3 Black
                • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB
                Hi
                Kolego olobo czy ten stabilizator na Twoich zdjeciach to jest ten:


                wygladaja bardzo podobnie. Jakbys mogl wrzuc jakis filmik pogladowy czy to i jak dziala, bo cena naprawde bardzo kuszaca w porownaniu z innymi stabilizatorami. Pozdrawiam


                Rybka lubi plywac! C&R

                #17

                gynnek

                gynnek

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 31 postów
                  panowie z freeway wiecie cos o terminie pojawienia sie na rynku tego steadicama?

                  #18

                  Sebastian

                  Sebastian

                    Wyjadacz

                  • Moderator
                  • PipPipPip
                  • 1151 postów
                  • Miejscowość:Poznań
                  • Kamera: 3BE/3BE+
                  • Karta pamięci: 16/32/64

                  Freeway napisał że na początku przyszłego roku będa mieć w swojej ofercie ten stabilizator.

                  Ja nie mogłem czekać na to cudo i kupiłem u samego producenta przy tym nie płacąc za przesyłkę jesli zamówisz w pre-orderze,

                  Tak kupiłem miesiąc temu to cudo i dostałem wtedy termin że 28 listopada powinienem otrzymać zamówiony towar.

                  5 dni temu dostałem informację że zaczynają wysyłać i pobrali właśnie z mojego konta 99$. 

                  Jak tylko go otrzymam podzielę się z Wami opinią.

                   

                   

                    57.png 89.jpg
                  BIG News, it's about to ship!

                   

                  The Worlds Most Versatile Camera™ is about to get its very own wings! For those of you who were quick off the mark to place a pre-order online we have exciting news. We are stoked to announce that the warehouse are preparing the shipment of your very ownSteadicam® Curve™!
                   
                  As we take great pride in the Steadicam® brand, its no surprise that we will be hand checking each and every one of the pre-orders before they leave to ensure everything is 100% tip top but rest assured, they are on the way!
                   
                  We sincerely hope you enjoy using the Steadicam Curve and can't wait to see the footage online. keep a watchful eye on   as we will be creating a video page for customers to upload they're very own clips to share with other users.
                   
                  Payment

                   

                  Customers that have pre-ordered with a credit or debit card will now be charged the full amount and should appear on your bank statement as "USA TIFFEN ACQUISIT" If you have any questions or concerns, please feel free to contact  and we will endeavour to answer all questions as soon as possible. 
                   
                  Social gathering

                  If you are a social butterfly, like us, we'd love you to join us on our  page. Come and share your current GoPro® experiences and share with us where you take yours. We'd also like to know how the Steadicam® Curve™ will be used in your GoPro® excursions. 

                  Pozdrawiam

                  Sebastian

                  MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB

                   

                  Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 


                  #19

                  Filonnet

                  Filonnet

                    Administrator

                  • Admin
                  • 558 postów
                  • Miejscowość:Poznań
                  • Kamera: GoPro Hero3 Black Edition
                  • Karta pamięci: Sandisk, 64GB, (10)

                  Jestem bardzo ciekawy jak to będzie działało. Czekamy na recenzje i poglądowy film.



                   


                  #20

                  LeoDogg

                  LeoDogg

                    Wyjadacz

                  • Użytkownik
                  • PipPipPip
                  • 1018 postów
                  • Miejscowość:Ciechanów
                  • Kamera: GoPro 3 Black
                  • Karta pamięci: Sandisk Extreme 32 GB
                  Czekamy, czekamy !

                  Ja i cała ta moja twórczość ;)

                   




                   



                  Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →