Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Ciemne filmy na śniegu


27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzysiek27

Krzysiek27

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 84 postów

    Napisano 21 styczeń 2013 - 07:03

    Krecilem wczoraj filmiki na śniegu podczas pochmurnej pogody. Filmiki wyszły dużo za ciemne, natomiast po podkreceniu ekspozycji w cineform jest jaśniej ale wyglada źle. Co zrobic zeby kamerka dobrze ustawiają parametry i od razu było jasno? Czy zmienienie pomiaru światła na punktowy w środku kadru cos pomoże?

    #2 hacik

    hacik

      Member

    • Użytkownik
    • Pip
    • 16 postów

      Napisano 21 styczeń 2013 - 10:25

      Krecilem wczoraj filmiki na śniegu podczas pochmurnej pogody. Filmiki wyszły dużo za ciemne, natomiast po podkreceniu ekspozycji w cineform jest jaśniej ale wyglada źle. Co zrobic zeby kamerka dobrze ustawiają parametry i od razu było jasno? Czy zmienienie pomiaru światła na punktowy w środku kadru cos pomoże?


      To dziwne, ja ostatnio kręciłem spacer z psami po 15 i też było pochmurnie i do tego już lekkawa szarówka zwiastująca koniec dnia ale film wyszedł całkiem spoko. Nie był za ciemny. Testowałem z Protune i bez.

      #3 Filonnet

      Filonnet

        Administrator

      • Admin
      • 525 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera:
        GoPro Hero3 Black Edition
      • Karta pamięci:
        Sandisk, 64GB, (10)

      Napisano 21 styczeń 2013 - 15:36

      Jak dlamnie Hero3 ogolnie nagrywa obraz stosunkowo malo ostry - szarawy.

      Jesli chodzi o ujecia na sniegu odsylam do filmu w ponizszym temacie, ocencie sami:



       


      #4 Krzysiek27

      Krzysiek27

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPipPip
      • 84 postów

        Napisano 21 styczeń 2013 - 15:50

        No tak, u mnie jest podobnie, albo i jeszcze ciemniej, najgorsze jest to ze jakby było takie zdjecie szare to lekkie podjasnienie załatwia sprawę. A niestety podjasnienie filmu wyglada beznadziejnie, chyba ze znacie jakaś metodę lepsza niż przesunięcie suwaczka brightness.

        #5 radzik987

        radzik987

          Member

        • Użytkownik
        • Pip
        • 11 postów

          Napisano 21 styczeń 2013 - 22:47

          Po prostu Chińczyki pieprzą robotę :) Firma GoPro już jest nastawiona na ilość i zarobek, wypromowała się dobrze hero2 bo była produkowana w USA. Hero3 będzie miała więcej wad bo produkują je zmęczeni Chińczycy którzy pracują 18h na dobę :/. Taka prawda

          #6 Żółwik

          Żółwik

            Wyjadacz

          • Użytkownik
          • PipPipPipPip
          • 150 postów

            Napisano 21 styczeń 2013 - 23:34



            #7 Krzysiek27

            Krzysiek27

              Ekspert

            • Użytkownik
            • PipPipPip
            • 84 postów

              Napisano 21 styczeń 2013 - 23:54

              Po prostu Chińczyki pieprzą robotę :) Firma GoPro już jest nastawiona na ilość i zarobek, wypromowała się dobrze hero2 bo była produkowana w USA. Hero3 będzie miała więcej wad bo produkują je zmęczeni Chińczycy którzy pracują 18h na dobę :/. Taka prawda


              Może i masz racje, ale akurat to, że kamerka źle dobiera ekspozycje to wina softu, który da się poprawić. Mi to i tak nie przeszkadza tak bardzo bo wszystko obrabiam, ale mam nadzieje że będą jakies aktualizacje

              #8 hacik

              hacik

                Member

              • Użytkownik
              • Pip
              • 16 postów

                Napisano 22 styczeń 2013 - 07:41

                Koledzy ale czego wy oczekujecie od tak małej matrycy, że wam będzie jeszcze rozjaśniać otoczenie? Coś za coś. W naszych warunkach pogodowych o tej porze roku po prostu jest szaro, a biało i jasno tylko w słoneczne dni. Pofilmujcie coś dla odmiany w alpach przy słonecznej pogodzie i porównajmy. To nie jest profesjonalny sprzęt telewizyjny przecież. Być może można to poprawić w oprogramowaniu kamery, jednak twórcy raczej są zajęci usuwaniem usterek niż usprawnianiem. Przydałoby się kilka opcji od razu w kamerze. Mogliby przynajmniej wypuścić pluginy do obróbki tego całego Protune dla innych programów edycyjnych. Trzeba się liczyć że za taką kwotę nie kupi się super jasnej kamery. To tak samo jak z optyką do lustrzanek. Jasne szkła profesjonalne są sporo droższe od np kitowych czy innych w przystępnych cenach.

                #9 Krzysiek27

                Krzysiek27

                  Ekspert

                • Użytkownik
                • PipPipPip
                • 84 postów

                  Napisano 22 styczeń 2013 - 15:12

                  Nie masz racji. Jasność szkła nie ma tu nic do rzeczy. Np w lustrzankach dzieki jaśniejszemu obiektywowi mozna skrócić czas naswietlania, dzieki czemu lepiej "zamrozimy" obraz. Tak samo w kamerach zwiększona bedzie płynność obrazu. Jeżeli obiektyw jest zbyt mało jasny to kamera powinna zwiększyć czułośc matrycy i po sprawie. To jest błędny pomiar ekspozycji. Tak samo w aparatach, jeżeli bedzie za ciemno, a obiektyw zbyt mało jasny to nic, aparat ustawi dobrze naswietlone zdjecie z czasem np 1/5 sek i na 90% bedzie rozmazane, poruszone, ale ekspozycja bedzie poprawna. Jeżeli pierwszy lepszy telefon za 500zl potrafi mi nakręcić jasny normalny film w takich warunkach, to chyba jasne, ze tego samego wymagam od sprzętu specjalnie do tego przeznaczonego za 2000.

                  #10 hacik

                  hacik

                    Member

                  • Użytkownik
                  • Pip
                  • 16 postów

                    Napisano 22 styczeń 2013 - 21:50

                    Nie masz racji. Jasność szkła nie ma tu nic do rzeczy. Np w lustrzankach dzieki jaśniejszemu obiektywowi mozna skrócić czas naswietlania, dzieki czemu lepiej "zamrozimy" obraz. Tak samo w kamerach zwiększona bedzie płynność obrazu. Jeżeli obiektyw jest zbyt mało jasny to kamera powinna zwiększyć czułośc matrycy i po sprawie. To jest błędny pomiar ekspozycji. Tak samo w aparatach, jeżeli bedzie za ciemno, a obiektyw zbyt mało jasny to nic, aparat ustawi dobrze naswietlone zdjecie z czasem np 1/5 sek i na 90% bedzie rozmazane, poruszone, ale ekspozycja bedzie poprawna. Jeżeli pierwszy lepszy telefon za 500zl potrafi mi nakręcić jasny normalny film w takich warunkach, to chyba jasne, ze tego samego wymagam od sprzętu specjalnie do tego przeznaczonego za 2000.


                    No masz chyba rację. Jutro dla porównania nagram film moim iPhonem 4S w podobnych warunkach w jakich nagrywałem hero 3 i porównam na komputerze. Ciekawe czy będzie jaśniej. Kamery teraz niestety nie mam bo właśnie dziś wysłałem ją na serwis. Mam nadzieję, że szybko wróci :).

                    #11 Żółwik

                    Żółwik

                      Wyjadacz

                    • Użytkownik
                    • PipPipPipPip
                    • 150 postów

                      Napisano 22 styczeń 2013 - 21:54

                      nie ma sensu - poczekaj parę dni i nagraj używając obu kamer w tej samej pogodzie. Może się wydawać taka sama pogoda ale to będzie zupełnie co innego

                      #12 konami84

                      konami84

                        Member

                      • Użytkownik
                      • Pip
                      • 24 postów

                        Napisano 10 luty 2013 - 21:21

                        Witam,forumowiczów, nagrywa ktoś z was w nocy ?np, jadąc samochodem,jeśli tak jakich ustawień używać,czy korzystacie w nocy z protune i z spot-meter?.Ogólnie nagrywałem w nocy i straszne ziarno ,nie wspomnę o zdjęciach bo w ogóle nie wychodzą przy świetle latarni...
                        "LIVE TO RIDE , RIDE TO LIVE"

                        Zapraszam do księgi gości na www

                        #13 Filonnet

                        Filonnet

                          Administrator

                        • Admin
                        • 525 postów
                        • Miejscowość:Poznań
                        • Kamera:
                          GoPro Hero3 Black Edition
                        • Karta pamięci:
                          Sandisk, 64GB, (10)

                        Napisano 10 luty 2013 - 21:26

                        Mój test kamery nocą,nie wygląda to zle.



                         


                        #14 konami84

                        konami84

                          Member

                        • Użytkownik
                        • Pip
                        • 24 postów

                          Napisano 10 luty 2013 - 22:29

                          Mój test kamery nocą,nie wygląda to zle.

                          Witaj,na jakich ustawieniach robione.. dopiero doczytałem w opisie
                          GoProHero3 Black Edition

                          Camera settings
                          1080p 60 fps Ultra Wide, 1920x1080
                          Protune: Off

                          Program:
                          GoPro CineForm Studio
                          "LIVE TO RIDE , RIDE TO LIVE"

                          Zapraszam do księgi gości na www

                          #15 Jendruś

                          Jendruś

                            Ekspert

                          • Użytkownik
                          • PipPipPip
                          • 63 postów

                            Napisano 18 luty 2013 - 21:03

                            Krecilem wczoraj filmiki na śniegu podczas pochmurnej pogody. Filmiki wyszły dużo za ciemne, natomiast po podkreceniu ekspozycji w cineform jest jaśniej ale wyglada źle. Co zrobic zeby kamerka dobrze ustawiają parametry i od razu było jasno? Czy zmienienie pomiaru światła na punktowy w środku kadru cos pomoże?

                            Próbowałeś przestawić kamerę na pomiar expozycji punktowy??? Spot Meter on??
                            Każda kamera filmująca na auto na śniegu będzie dawała ciemny obraz - tak działa automat - on mierzy średnią z całej matrycy.

                            #16 Krzysiek27

                            Krzysiek27

                              Ekspert

                            • Użytkownik
                            • PipPipPip
                            • 84 postów

                              Napisano 18 luty 2013 - 22:06

                              Niestety tak, od początku ustawiłem na punktowy bo nie łudziłem się, że na auto bedzie dobrze

                              #17 Matik

                              Matik

                                Użytkownik

                              • Użytkownik
                              • 2 postów

                                Napisano 28 luty 2013 - 07:24

                                Witam wszystkich jako nowy na tym forum.
                                Zainteresowała mnie dyskusja na temat ciemnych ujęć na śniegu.
                                Mam trochę nagrań, które znajomy robił modelem 1 HD na śniegu. Fakt, że były robione przy słonecznej pogodzie ale są super. Nasycenie barw i kontrasty więcej niż zadowalające. Czyżby jedynka była pod tym względem lepsza ?

                                #18 michau

                                michau

                                  Wyjadacz

                                • Użytkownik
                                • PipPipPipPip
                                • 115 postów

                                  Napisano 02 marzec 2013 - 15:48

                                  Mam trochę nagrań, które znajomy robił modelem 1 HD na śniegu. Fakt, że były robione przy słonecznej pogodzie ale są super. Nasycenie barw i kontrasty więcej niż zadowalające. Czyżby jedynka była pod tym względem lepsza ?


                                  Wszystko zależy od warunków. Jeżeli jest ładna pogoda to i filmy będą dobre. Co innego jak jest pochmurno i ogólna szarówka. Nie zawsze są warunki :)
                                  GoPro Hero3 Black Edition & Wi-Fi Remote + SanDisk Ultra® microSDXC UHS-I 64GB + GoPro Battery BacPac

                                  #19 LeoDogg

                                  LeoDogg

                                    I'm a Pro!

                                  • Użytkownik
                                  • PipPipPipPipPip
                                  • 983 postów
                                  • Miejscowość:Ciechanów
                                  • Kamera:
                                    GoPro 3 Black
                                  • Karta pamięci:
                                    Sandisk Extreme 32 GB

                                  Napisano 02 marzec 2013 - 21:22

                                  Dokładnie - ja byłem w niezlym szoku jaka różnica jest nagrań przy dobrych warunkach a przy słabych. Przepaść.

                                  Ja i cała ta moja twórczość ;)

                                   




                                   


                                  #20 Jendruś

                                  Jendruś

                                    Ekspert

                                  • Użytkownik
                                  • PipPipPip
                                  • 63 postów

                                    Napisano 02 marzec 2013 - 23:24

                                    Parę lat temu byłem na planie filmowym "Magicznego drzewa" Maleszki - córka grała rólkę - to w ani słoneczny, ani pochmurny dzień, mimo profesjonalnej kamery, plan był doświetlany dużymi reflektorami - światło rozpraszali dużymi blendami, a przewód który zasilał lampy miał prawie grubość ręki.
                                    Dobre oświetlenie planu jest baaardzo ważne. Szczególnie dla kamerek z tak małym przetwornikiem jak GoPro.
                                    To samo w fotografii. Jeżeli dzień jest szaro-bury to i fotki byle - jakie. Jeżeli słoneczny to fotografia bije nasyconymi kolorami.


                                    Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →