Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Problem z odtwarzaniem filmów full Hd 60fps


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kudlaty373

kudlaty373

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 9 postów

    Napisano 08 czerwiec 2013 - 14:07

    Witam. Kilka dni temu nabyłem kamerkę GOPRO 3 Black. Mam niestety poważny problem. Filmy w rozdzielczości FullHD przy 60 klatkach bardzo się tną na moim laptopie. Podobnie rzecz się ma z 720p i 120fps. Nie wiem co robić. Próbowałem już odtwarzać w kilku programach np: VLC. Komputer powinien spokojnie udźwignąć takie filmiki, przynajmniej tak mi się wydawało. Jest to asus X53tk z procesorem AMD A6-3420M APU (4 rdzenie po 1.5Ghz) 4gb ram i karta graficzna Radeon Hd7670M 1GB.
    Ściągnąłem program Media player Classic wraz z zestawem kodeków i filmy zaczęły działać płynie (tylko w tym odtwarzaczu) ale dźwięk co kilka sekund znikał na chwile w kółko. Nie mam Pojęcia co może być przyczyną :( . Próbowałem również odtworzyć filmiki na 2 komputerach stacjonarnych. Udało się na jednym(procdesor AMD Athlon x2 255-2x3,2ghz i 2gb ramu czyli raczej słabszy komputer) , na drugim to samo co na laptopie. Bardzo zależy mi aby rozwiązać ten problem.
    Na koniec tylko dodam że użycie procesora skacze do 90 procent przy oglądaniu tych filmików.
    Będe bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

    #2 Guest__*

    Guest__*
    • Guests

    Napisano 08 czerwiec 2013 - 17:23

    Mój procesor Pentium D czyli 2 x 3GHz też nie dał rady, dopiero jak zmieniłem sobie kartę na Geforce GTX 650 i teraz nie mam teraz problemu, odtwarza wszystko płynnie z GoPro 3 Black, oprócz 850p240, ale musi być włączone sprzętowe wykorzystanie grafiki w programach odtwarzających. Dobrze mi działa na Windows Media Player i VLC (musiałem ręcznie zmienić konfiguracje programu), innych nie próbowałem.

    #3 kudlaty373

    kudlaty373

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 9 postów

      Napisano 08 czerwiec 2013 - 19:28

      ale musi być włączone sprzętowe wykorzystanie grafiki w programach odtwarzających. Dobrze mi działa na Windows Media Player i VLC (musiałem ręcznie zmienić konfiguracje programu), innych nie próbowałem.


      Sprzętowe wykorzystanie grafiki w programach odtwarzających-czyli co?Jak to uruchomić? Chodzi o coś w stylu trybu pracy laptopa(wydajnośći?) Z tego co się orientuje mój laptop posiada dwie karty graficzne i bardzo możliwe że do odtwarzaczy jest przypisana ta słabsza...Tylko jak to sprawdzić i zmienić? I w jaki sposób zmieniłeś konfiguracje programu VLC??

      #4 Guest__*

      Guest__*
      • Guests

      Napisano 10 czerwiec 2013 - 05:46

      Myślę, że w googlach wszystko znajdziesz.

      #5 kudlaty373

      kudlaty373

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 9 postów

        Napisano 10 czerwiec 2013 - 19:17

        Próbowałem, kombinowałem. W programie VLC zaznaczyłem opcję "Użyj przyśpieszenia dekodowania GPU" o to Ci chodziło? Niestety nie dało to żadnego efektu, może dlatego iż nie zamieniałem reszty z opcji pod tą opcją nie wiem. Próbowałem znaleźć coś sensownego w Google ale niestety nie ma nic na ten temat. Przeinstalowałem jednak Kodeki klite i MPC i...udało się, odtwarzam w 60 klatkach bez problemów z dźwiękiem. Niestety jest to tylko częściowy sukces, bo kodeki te działają tylko w tym jednym ale zawsze coś. Wnioskuję z tego że to nie wina za słabego komputera.? I jeszcze mała prośba, mógłbyś powiedzieć czy cokolwiek zmieniałeś w VLC poza zaznaczeniem tej opcji podanej powyżej??

        #6 Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        Napisano 11 czerwiec 2013 - 05:42

        Nic oprócz tego nie zmieniałem z VLC. Podobno Media Player Classic dobrze działa ze swoimi kodekami, możesz go wypróbować.


        Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →