Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

CamOne Infinity -tym razem niemiecka jakość i gabaryty Hero3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

bazyli2013

bazyli2013

    Newbie

  • Użytkownik
  • 31 postów
    [attachment=1]COIN35_L.jpg[/attachment]Czemu o tym piszę ? Bo jestem na tym forum od mniej więcej tygodnia, ale nie widziałem tu postu o CamOne, a z pewnością to bardzo fajna propozycja dla tych którzy chcą mieć coś gabarytowo przypominającego HERO 3 z jakością obrazu (HERO2/HERO3 ? ) a może wyślijcie mnie do okulisty :) i fajnej cenie ( na skąpcu za około 790 zł )

    Zanim napiszę coś o tej kamerce to powiem tylko, że moja przygoda z kamerkami sportowymi zaczęła się na początku zeszłego roku kiedy to nabyłem RD32II - chińczyka z allegro sprzedawanego jako REDLEAF chociaż z tego co wiem to
    tak sobie nawała tą kamerkę firma która to sprowadza. Cena 549 zł, nie najgorsze wykonanie, jakość obrazu średnia, trochę mocowań w zestawie ale zmiana menu w ustawieniach tylko wtedy kiedy podłączy się ją do TV. Po miesiącu używania tej kamerki stałem się głodny bo dopiero wtedy doszło do mnie czego tak naprawdę oczekuje od kamerki sportowej. Zacząłem wówczas przeglądać oferty sklepów internetowych, aukcji w poszukiwaniu idealnej kamerki, czyli takiej która będzie kosztować najlepiej do tysiąca, będzie miała przede wszystkim wyświetlacz LCD i bardzo bardzo dobrą jakość obrazu, sporo funkcji ( interwał, timelaps, zdjęcia seryjne i inne pierdy ), obudowę wodoszczelną, fajny design, sporo dodatków w opakowaniu no i nie wielkie rozmiary. Wydawałoby się, że moje życzenia są nie do spełnienia.....czemu ? Bo nie ma takiej kamerki z wyjątkiem Gopro Hero 2 za grubo ponad tysiaka ( wtedy jeszcze HERO 3 czekało na premierę ale już było wiadomo że będzie trzeba za nie słono zapłacić ). Oczywiście Contour i Sony odpadło z racji wyświetlacza, wszystkie inne Hamowe i jakieś inne chińczyki również ( bo wyglądały szpetnie i szpetnie wyglądały filmy na youtubie z tych kamer ), ew. pod uwagę był brany Drift, no ale cena :( Aż w końcu na jakimś zagranicznym forum znalazłem....CamOne Infinity, niemiecka kamerka która miała premierę w Las Vegas na CES 2012. Wydawałoby się że ta kamerka to to czego szukałem. Zintegrowany wyświetlacz LCD, wszystkie funkcje i baaa nawet wymienne obiektywy ( tylko na co komu te obiektywy, wtedy myślałem ). Okazało się, że kamerkę można kupić w Polsce ale jej cena to ok 1300 zł ( teraz widzę że więcej sklepów ma ją w ofercie i jest tańsza ), w każdym bądz razie 1300 to sporo zważywszy na to że Hero 2 kosztowało porównywalnie. I wiecie co ? Zmęczony poszukiwaniami przebolałem i końcu cenę i kupiłem HERO 2 :)

    Hero 2 ostatecznie długo u mnie nie gościło bo na gwiazdkę zamieniłem je na Hero 3 Black, a stara Hero 2 powędrowała w ręce kolegi. Tylko po co piszę o CamOne jeśli jestem szczęśliwym posiadaczem Hero 3. A no ktoś chyba w mojej rodzinie nie wiedział że mam Hero 3 i kupił mi na moje urodziny CamOne Inifnity pamiętając że kilka miesięcy wcześniej szukałem kamerki dla siebie. Cóż, z prezentów się nie grymasi, poza tym druga kamerka, czemu nie ;) Od razu zacząłem ją testować aby porównać z Hero 2 kolegi i moją Hero 3. Wniosek jest jeden, co raz bardziej przekonuje sie że dobra kamerka która nagrywa świetnej jakości obraz nie musi wcale kosztować grubo ponad tysiaka, a jeśli już tyle kosztuje to są to sztucznie nadmuchane ceny ( moje teorie konspiracyjne to temat na osobny wątek chociaż w skrócie sami pomyślcie, dystrybutor dolicza sobie z 20-30% marży bo kamerka to nie produkt spożywczy który sprzedaje się w setkach tysięcy, a mniej, do tego marża sklepu z 20 % i robi się cena 1500 zł - tak samo jak z iphone'ami, wyprodukowanie 200 dolców, a cena z 5tke ponad 2 koła ). Powracając do tematu - CamOne'owi bliżej obrazowo do Hero 2 z tego względu że Hero 3 jest jednak bardziej kolorowy ( bardziej podkręca kolory chociaż ostrość obrazu Hero 3 jest ta sama co w CamOne ), jednak nie wiem czy drugi raz kupiłbym Hero 3 za tyle pieniędzy jeśli CamOne kosztuje ponad 2 razy mniej. Na chłopski rozum, w końcu ile razy używa się tej kamerki żeby płacić za nią tyle kasy ? Pare razy w miesiącu na rower, na wakacje w Egipcie ( tu się wtedy przekonałem że dodatkowy obiektyw w kamerce dedykowany pod nagrywanie pod wodą się sprawdza bo jest zauważalna różnica w jakości obrazu ), na stok i czasem do zabawy. Więc jeśli ktoś z Was tak jak ja rok temu szuka kamerki która zaoferuje wiele za nie wiele to CamOne jest propozycją bardzo ciekawą. Za niecałe 800 zł jest bogate wyposażenie mocowań, wyświetlacz LCD z zoomem, timelaps, interwał, zdjęcia seryjne, obiektywy dodatkowe, dwa sloty na kartę i naprawdę dobra jakość obrazu.

    Złączam zdjęcia z internetu, a filmiki przyklaweo do znalezienia na youtubie i jest też strona firmy która to sprowadza .

    Załączone pliki

    • Załączony plik  COIN35_L.jpg   124,3 KB   169 Ilość pobrań
    • Załączony plik  COIN35_CamOneInf_DiveBox_L.jpg   110,85 KB   169 Ilość pobrań
    • Załączony plik  COIN35_L.jpg   124,3 KB   169 Ilość pobrań
    • Załączony plik  COIN35_CamOneInf_DiveBox_L.jpg   110,85 KB   169 Ilość pobrań


    #2

    Adi1985

    Adi1985

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
      ciekawa kamerka ale czy mógłbyś wrzucić jakiś surowy materiał ze stoku, roweru czegokolwiek? Chętnie bym loooknął sobie. Same filmiki na tej stronie co podałeś wyglądają rzeczywiście dobrze.

      #3

      bazyli2013

      bazyli2013

        Newbie

      • Użytkownik
      • 31 postów
        Potem wrzucę coś ale tak jak mówiłem jest masa filmów na stronce tylko trzeba tam zajrzeć: camone w kosmosie, camone na wakacjach, camone na desce itd itd itd. Jest też porównanie z Hero 2. Szkoda że nie ma porównania z Hero 3. Mam gdzieś na kompie jeszcze mój film porównawczy z Hero 3 i Hero 2 jak je testowałem z CamOne to też je wrzucę.

        #4

        addict

        addict

          Ekspert

        • Moderator
        • PipPip
        • 347 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera: Hero2 + Hero960
        • Karta pamięci: GoodRAM 32GB Class 10
        Nie ma trybu 960p a w 1080p masz tylko 30 fps. Poza tym ciekawa alternatywa.

        4 sztachety i parapet | | |


        #5

        Michal

        Michal

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPip
        • 2421 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3 Silver
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Czekajmy tylko na porównanie jakości obrazu!

        #6

        bazyli2013

        bazyli2013

          Newbie

        • Użytkownik
        • 31 postów
          Jak znajdę chwilę to nagram coś CamOnem bo widzę że stare filmy usunęły się przy odzyskiwaniu systemu w notku tylko niech w końcu wyjrzy słońce bo cały czas pada i pada. Póki co
          macie tutaj porównanie z HERO 2. Jak będziecie oglądać to oczywiście sobie ustawcie najwyższą jakość bo youtube domyślnie wybiera automatyczną jakość:



          #7

          Adi1985

          Adi1985

            Newbie

          • Użytkownik
          • 7 postów
            Noooo rzeczywiscie to hero 2 z obrazu chociaż jak tak patrze na inne filmy na tej stronce co podałeś to wyglądają one jeszcze lepiej niż ten który wysłałeś. Haaaa filmek z pizzą dla felixa "camone w kosmosie wymiata" . Jak już będzie ładna pogoda to nagrać coś i wrzuć porównanie z Hero 3. 8 stówek za tą kamerkę to mało a mam przecież wyświetlacz. Ja z 960 nigdy nie korzystałem więc mi akurat to nie przeszkadza. Mogłaby mieć więcej fpsów przy 1080 no ale to przeciez kamerka za niecałe 800 zł. Wygląda w sumie najlepiej jeśli chodzi o konkurencje gopro.

            #8

            bazyli2013

            bazyli2013

              Newbie

            • Użytkownik
            • 31 postów
              Kamerka pojawila się w większej ilości sklepów niż była wcześniej i od razu konkurencja wymusila niższe ceny:



              #9

              bazyli2013

              bazyli2013

                Newbie

              • Użytkownik
              • 31 postów
                Hej,

                Dowiedziałem się, że producent szykuje nowy model CamOne oparty na procesorze Ambrella 9 - premiera podobno z końcem roku. Tym czasem w necie można kupić
                jeszcze starszy model oparty na Ambrella 5 ( ten samo co w Hero 2 ) w jeszcze niższej cenie wyprzedażowej 689 zł:



                Porównanie z Hero 2 :

                Contora juz nie ma wiec Hero 3 w końcu będzie miał porządną konkurencje :)

                #10

                Michal

                Michal

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPip
                • 2421 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera: Hero 3 Silver
                • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
                A przypadkiem H4 też nie ma mieć w sobie tej ambrelli?

                #11

                Adi1985

                Adi1985

                  Newbie

                • Użytkownik
                • 7 postów
                  Cena fajna. Namówiłem kumpla na tą kamerkę. Obudowa mogłaby być tak jak w Hero metalowa no ale wtedy wiadomo że kamerka byłaby cięższa. Może GoPro było pierwsze
                  z takimi produktami jak niegdyś Sony z telewizorami, konsolami itd a dzisiaj wszyscy depczą im po piętach i mają niebo lepsze produkty, tak samo będzie z kamerkami, era
                  GoPro przejdzie niedługo.

                  #12

                  Ro83rt

                  Ro83rt

                    Specjalista

                  • Użytkownik
                  • Pip
                  • 238 postów
                  • Miejscowość:TM
                  • Kamera: GoPro Hero3 White
                  • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)

                  Obudowa mogłaby być tak jak w Hero metalowa.


                  Przecież w gopro jest plastikowa obudowa :P przynajmniej w trójce :)

                  #13

                  Michal

                  Michal

                    I'm a Pro!

                  • Moderator
                  • PipPipPipPip
                  • 2421 postów
                  • Miejscowość:Polska
                  • Kamera: Hero 3 Silver
                  • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)

                  z takimi produktami jak niegdyś Sony z telewizorami, konsolami itd a dzisiaj wszyscy depczą im po piętach i mają niebo lepsze produkty, tak samo będzie z kamerkami, era
                  GoPro przejdzie niedługo.


                  Trochę bym sobie tego życzył :) w pewnym sensie oczywiście.

                  #14

                  Adi1985

                  Adi1985

                    Newbie

                  • Użytkownik
                  • 7 postów
                    Znalezione w necie ... porównanie CAMONE INFINITY z HERO 3 BLACK



                    #15

                    Michal

                    Michal

                      I'm a Pro!

                    • Moderator
                    • PipPipPipPip
                    • 2421 postów
                    • Miejscowość:Polska
                    • Kamera: Hero 3 Silver
                    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)


                    Bardziej obiektywne będzie to :)