Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Walizka GoPro


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 mistrzCK

mistrzCK

    I'm a Pro!

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 507 postów
  • Miejscowość:Kielce
  • Kamera:
    Hero2
  • Karta pamięci:
    Lexar 32 (10)

Napisano 04 lipiec 2013 - 19:29

Witam.
Chciałbym się z Wami podzielić moim ostatnim nabytkiem jakim jest walizka na kamerę.
Wcześniej cały osprzęt nosiłem w plecaku, podzielone na "podzespoły" w torebeczki wodoszczelne. Było to nawet dobre rozwiązanie (niektóre elementy były sprefabrykowane pod konkretne mocowanie i ujęcia) ale dość problemaryczne kiedy trzeba było coś podmienić, albo wpadłem na pomysł jakiegoś innego śmiesznego ujęcia. Wtedy trzeba było dużo szukać, podmieniać, nieraz demontować wszystkie gotowe "sprefabrykowane" uchwyty. Przez przypadek w sumie natknąłem się na pomysł aby osprzęt nosić w walizeczce.
Pierwszy problem na jaki napotkałem to wielkość walizki. Wydaje mi się że dla mnie wstrzeliłem się na 100% w to czego potrzebowałem. Walizka mieści wszystkie potrzebne mi do frywolnego filmowania elementy, a jednocześnie jest na tyle mała że mieści się do plecaka.
Problem drugi to materiał. Zdecydowałem się ostatecznie na walizkę aluminiową, choć nie była testowana na śniegu (mam ją 2 tygodnie) i mam co do tego pewne wątpliwości. W każdym razie do filmowania cywilnego nadaje się perfekcyjnie. Nie ma uszczelek, ale jak coś się bedzie działo na śniegu to może sylikon poratuje.
Problem trzeci i chyba najgorszy to rozmieszczenie sprzętu. Do tej pory knuje i kombinuje jak to pozmieniać. Myślę, że na dzisiejsze moje potrzeby jest to układ optymalny.
Tu znajdują się zdjęcia:
Proszę o sugestję, komentarze i konstruktywną krytykę.
Pozdrawiam

#2 gynnek

gynnek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

    Napisano 05 lipiec 2013 - 07:17

    Dobrze, że podjales temat... bo ja trzymam go pro w walizce po sheeshy ;]

    Wszyskie alu walizki jakie wyszukałem w necie - nie mają mozliwości modyfikacji gąbki (ta Twoja chyba ma) - macie jakieś linki gdzie taką walize mozna kupic? z góry dzieki za info.

    #3 mistrzCK

    mistrzCK

      I'm a Pro!

    • Użytkownik
    • PipPipPipPipPip
    • 507 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera:
      Hero2
    • Karta pamięci:
      Lexar 32 (10)

    Napisano 05 lipiec 2013 - 08:41

    Walizkę kupiłem na allegro tu:
    Za dopłatą w wysokości 9 zł :D sprzedająca dorzucił mi wszystkie pianki wypełniające. Otwory wycinałem sam najpierw nożykiem, a później nożyczkami. Nożyczki nadają się lepiej bo nie rwą i idzie równa linia.
    Droższe walizki dedykowane od 200zł > mają wstępnie naciętą piankę 1x1 cm oraz uszczelki i odpowietrzniki.
    Pozdrawiam

    #4 master

    master

      Member

    • Użytkownik
    • Pip
    • 17 postów

      Napisano 21 październik 2013 - 10:01

      Też miałem taką walizkę na myśli ale szukam czegoś jeszcze.
      Może taka ciut większa i wychodzi taniej.

      #5 mistrzCK

      mistrzCK

        I'm a Pro!

      • Użytkownik
      • PipPipPipPipPip
      • 507 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera:
        Hero2
      • Karta pamięci:
        Lexar 32 (10)

      Napisano 21 październik 2013 - 15:55

      Mi chodziło o to aby w razie czego zmieściła się do plecaka

      Wysłane z mojego SGPT12 przy użyciu Tapatalk

      #6 master

      master

        Member

      • Użytkownik
      • Pip
      • 17 postów

        Napisano 23 październik 2013 - 10:28

        Właśnie kupiłem taką samą walizkę, nie zdecydowałem się na tę z Juli bo jest dużo większa. Niestety ten sprzedawca nie ma gąbek wypełniających i kupiłem inne dwóch grubości 2 i 3 cm bez kolców. Krojąc je mam dwie powierzchnie które można łatwo połączyć przez co uzyskam większą grubość styczności z kamera i akcesoriami.
        Część otwierana ma 3,5cm wysokości a spód 4,5cm więc łatwo coś pokombinować, ewentualnie podłoże pod sam spód karton
        walizka -http://allegro.pl/show_item.php?item=3575297691
        pianka -
        W ten sposób za 80 zł mamy super "pokrowiec" na wszystkie akcesoria (nie wliczając monopoda i stabilizatora)

        #7 Michal

        Michal

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPipPip
        • 2037 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera:
          Hero 3 Silver
        • Karta pamięci:
          SanDisk Ultra 16GB (10)

        Napisano 23 październik 2013 - 11:09

        Wyszła Ci najtańsza możliwa opcja wyboru. Sam się zastanawiałem nad twoim zakupem.
        Rejestruj nie filmy lecz emocje

        #8 master

        master

          Member

        • Użytkownik
        • Pip
        • 17 postów

          Napisano 30 październik 2013 - 07:53

          Z perspektywy czasu uważam że nie ma co sie zastanawiać, walizka to jest to co potrzebowałem 8-)
          Wszystko sie ładnie mieści a i miejsce na dodatkowe rzeczy się zagospodarowało np. zapasowe aku.
          Pobawiłem się płaskimi gąbkami i tak na dole są 2x2cm a na górnej pokrywie 1x3cm. Pozostało mi to wszystko posklejać taśmą dwustronną.

          Załączone pliki

          • Załączony plik  P0296450.JPG   140,84 KB   84 Ilość pobrań
          • Załączony plik  P0296450.JPG   140,84 KB   82 Ilość pobrań


          #9 Trailer

          Trailer

            Member

          • Użytkownik
          • Pip
          • 18 postów

            Napisano 30 październik 2013 - 08:20

            Nie do końca rozumiem te "pieszczoty" z kamerą przeznaczoną do sportów ekstremalnych ;) ale do aparatów używam takich walizek: . Wodoszczelne, funkcjonale, różne opcje wypełnień, ceny przystępne, mniejsze mieszczą się do plecaka spokojne.

            #10 LeoDogg

            LeoDogg

              I'm a Pro!

            • Użytkownik
            • PipPipPipPipPip
            • 983 postów
            • Miejscowość:Ciechanów
            • Kamera:
              GoPro 3 Black
            • Karta pamięci:
              Sandisk Extreme 32 GB

            Napisano 30 październik 2013 - 09:41

            Ja to sie zawsze martwie o obiektyw na obudowie zeby sie nie porysowal w teansporcie n

            Ja i cała ta moja twórczość ;)

             




             


            #11 maxann

            maxann

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 6 postów

              Napisano 30 październik 2013 - 22:17

              Nie do końca rozumiem te "pieszczoty" z kamerą przeznaczoną do sportów ekstremalnych ;) ale do aparatów używam takich walizek: . Wodoszczelne, funkcjonale, różne opcje wypełnień, ceny przystępne, mniejsze mieszczą się do plecaka spokojne.

              Jeżeli ceną przystępna nazywasz 150pln za ledwo co mieszcząca samą kamerkę plastikową trumienke no to sorry. Mnie to wygląda raczej na reklamę niż poradę. A do tego gdzie satysfakcja ze zrobienia czegoś samodzielnie i prawie z niczego.

              Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

              #12 mistrzCK

              mistrzCK

                I'm a Pro!

              • Użytkownik
              • PipPipPipPipPip
              • 507 postów
              • Miejscowość:Kielce
              • Kamera:
                Hero2
              • Karta pamięci:
                Lexar 32 (10)

              Napisano 30 październik 2013 - 22:21

              Nie chodzi o pieszczenie się, tylko o szybki dostęp do wszystkich podzespołów. Otwierasz walizkę i wszystko masz pod ręką, nie trzeba grzebać i szukać w plecaku. Ja używam już dość długo i nie zamierzam narazie na nic zamieniać. Jestem zadowolony i polecam.
              Pozdrawiam

              Wysłane z mojego SGPT12 przy użyciu Tapatalka

              #13 Michal

              Michal

                I'm a Pro!

              • Moderator
              • PipPipPipPipPip
              • 2037 postów
              • Miejscowość:Polska
              • Kamera:
                Hero 3 Silver
              • Karta pamięci:
                SanDisk Ultra 16GB (10)

              Napisano 30 październik 2013 - 22:36

              Ja to sie zawsze martwie o obiektyw na obudowie zeby sie nie porysowal w teansporcie n


              Kup osłonę na obiektyw i po sprawie!
              Rejestruj nie filmy lecz emocje

              #14 Trailer

              Trailer

                Member

              • Użytkownik
              • Pip
              • 18 postów

                Napisano 31 październik 2013 - 06:55

                Jeżeli ceną przystępna nazywasz 150pln za ledwo co mieszcząca samą kamerkę plastikową trumienke no to sorry. Mnie to wygląda raczej na reklamę niż poradę. A do tego gdzie satysfakcja ze zrobienia czegoś samodzielnie i prawie z niczego.

                To żadna reklama i daruj sobie takie insynuacje. Wg. mnie kilkadziesiąt złotych więcej (na allegro znajdziesz jeszcze taniej) od proponowanego wcześniej rozwiązania, za profesjonalną, wodoszczelną ochronę sprzętu za ok. 2000zł to nie jest przystępnie? Ja w takiej małej walizce mieszczę ręczną kamerę Canon HV40 oraz aparat Fujifilm x20 (etui do tego aparatu jest droższe od tej skrzynki) i jeszcze parę rzeczy bym upchał. Podałem takie skrzynki jako przykład, bo ktoś chciał wkładać to do plecaka, więc ta jest lżejsza, wodoszczelna, ma obłe kształty i do plecaka wejdzie kilka. Wg mnie wystarczy dobrze zabezpieczyć kamerę, akumulatory i ewentualnie karty pamięci, resztę można mieć w czymkolwiek, ja nigdy nie mam problemu z odszukaniem akcesoriów, no ale fakt taki system wygląda mniej PRO. Mi to nie przeszkadza. Jeśli chodzi o satysfakcję, to chyba lepiej ją czerpać ze zrobionych filmów, a nie skrzynek ale pewnie się nie znam. ;)

                #15 Michal

                Michal

                  I'm a Pro!

                • Moderator
                • PipPipPipPipPip
                • 2037 postów
                • Miejscowość:Polska
                • Kamera:
                  Hero 3 Silver
                • Karta pamięci:
                  SanDisk Ultra 16GB (10)

                Napisano 31 październik 2013 - 07:16



                A takie rozwiązanie jako walizka do GP? Raczej mini walizka. A Trailer moim zdaniem podlinkował nieodzwyczajanie najlepszą ofertę walizek na rynku.
                Rejestruj nie filmy lecz emocje

                #16 maxann

                maxann

                  Użytkownik

                • Użytkownik
                • 6 postów

                  Napisano 31 październik 2013 - 08:06

                  No dobra poniosło mnie. Rozważałem kupno takiej trumienki i miałem w łapkach taką za 150pln i mieściła się w niej tylko kamerka w obudowie. Skończyło sie na walizce, podobną do pierwszej z linku Michala tyle ze sporo wieksza, mieści sie w niej wszystko, oprócz ramki do nurkowania . Do plecaka wchodzi idealnie.

                  Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

                  #17 siemi1

                  siemi1

                    Member

                  • Użytkownik
                  • Pip
                  • 28 postów

                    Napisano 11 listopad 2013 - 13:41

                    Moja skrzynka.
                    Skrzynka z JULI, gabki ze sklepu z materacami dociete na wymiar przez sklep.
                    W kwestii ulozenia sprzetu kilka eazy rozrysowywalem sobie na kartach ulozenie a potem docinalem skalpelem.

                    Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

                    Załączone pliki

                    • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177138139.jpg   48,11 KB   44 Ilość pobrań
                    • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177149183.jpg   41,53 KB   42 Ilość pobrań
                    • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177156342.jpg   47,78 KB   41 Ilość pobrań
                    • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177138139.jpg   48,11 KB   42 Ilość pobrań
                    • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177149183.jpg   41,53 KB   42 Ilość pobrań
                    • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177156342.jpg   47,78 KB   42 Ilość pobrań


                    #18 siemi1

                    siemi1

                      Member

                    • Użytkownik
                    • Pip
                    • 28 postów

                      Napisano 11 listopad 2013 - 13:42

                      Part2

                      Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

                      Załączone pliki

                      • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177296929.jpg   43,74 KB   42 Ilość pobrań
                      • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177320038.jpg   48,7 KB   41 Ilość pobrań
                      • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177330524.jpg   43,74 KB   42 Ilość pobrań
                      • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177296929.jpg   43,74 KB   41 Ilość pobrań
                      • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177320038.jpg   48,7 KB   41 Ilość pobrań
                      • Załączony plik  uploadfromtaptalk1384177330524.jpg   43,74 KB   41 Ilość pobrań


                      #19 siemi1

                      siemi1

                        Member

                      • Użytkownik
                      • Pip
                      • 28 postów

                        Napisano 11 listopad 2013 - 13:43

                        Mam drugi zapasowy zestaw gabek bo pewnie z czasem zmienie uklad, niektore wyciecia troche za luzne sa.

                        Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

                        #20 zwybrezdlaniec

                        zwybrezdlaniec

                          Użytkownik

                        • Użytkownik
                        • 3 postów

                          Napisano 23 listopad 2013 - 19:29

                          a ja wziąłem przykład z kolego mistrzCK,

                          natomiast kolega maxann przypomniał mi o satysfakcji z handmade i zrobiłem taki układ jak na zdjęciach poniżej.

                          niestety nie zmieszczę tam wielu przydatnych akcesoriów np. head strap, chest mount, czy suction cup, ale do nich mam oddzielną torbę.

                           

                          IMG_1430.JPG

                           

                          IMG_1431.JPG

                           

                          IMG_1438.JPG

                           

                          IMG_1440.JPG


                          • LeoDogg przyznał pochwałę


                          Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →