Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Ustawienie kamery podczas nurkowania


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 meblan

meblan

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 2 postów

    Napisano 07 lipiec 2013 - 08:57

    Witam wszystkich
    Posiadam kamerę GoPro Hero 3 Black Edition. Używam jej głównie w czasie nurkowania podczas podziwiania podwodnej przyrody. Może ktoś się podzieli swoimi doświadczeniami jak najlepiej ustawić kamerę.

    #2 FURIOUS73

    FURIOUS73

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 7 postów

      Napisano 25 lipiec 2013 - 10:22

      Hej, też nurkuję. Właśnie wróciłem z Marsa i mam ponad 10 godzin filmu spod wody. Przede wszystkim użyłem czerwonego filtra na obudowie - bez filtra wszystko głębiej jest po prostu szare. Kręciłem z Protune 1920 x 1440 ultrawide, 48 fps. Ale wydaje mi się, że lepszym (bardziej praktycznym) ustawieniem jest 1920 x 1080, 60 fps. Chodzi o format obrazu i maksymalny czas nagrywania. Przy 1440 czas nagrywania na 1 baterii (temp. wody w Egipcie 28 st.) to ok. 1.30 h - czyli 'na styk' na 2 zejścia, które dziennie robiliśmy. Przy 1080 wydaje się, że czas powinien być nieco dłuższy i masz wygodniejszy format obrazu 16:9...
      Tutaj możesz zobaczyć mój pierwszy filmik z Marsa Alam - najlepiej oglądać w HD :-)
      Pozdrawiam serdecznie
      FURIOUS73

      #3 meblan

      meblan

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 2 postów

        Napisano 25 lipiec 2013 - 20:03

        Dzięki za odpowiedz. Ja jeszcze nie nurkowalem w ciepłych wodach, myślę, że w naszych wodach jest trudniej filmowac dlatego chciałbym się dowiedzieć od was jakie są wasze doświadczenia z filmowania w naszych wodach. Ja nurkuje w jeziorze Jegocin koło Pisza.


        Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →