Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

[Rozwiązane] Komputer "nie widzi" urządzenia


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 -lisio-

-lisio-

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 6 postów

    Napisano 07 lipiec 2013 - 21:30

    Po podłączeniu kablem USB urządzenia do komputera słychać że coś jest podłączone przez USB- dzwięk w Windowsie ale nie ma żadnego dodatkowego dysku w "Mój Komputer". Poza tym z kilku filmików które kręciłem w dniu dzisiejszym mam całą kartę zajętą- 16GB,a na karcie brak jest jakiegolowiek pliku. Podłączałem przez czytnik kart. Kamerkę dostałem za abonamentu w PLAY i odebrałem ją dopiero w czwartek więc to moje początki, ale wstępnie jestem trochę rozczarowany

    #2 Guest__*

    Guest__*
    • Guests

    Napisano 08 lipiec 2013 - 05:51

    Podłączasz kamerę włączoną czy wyłączoną, bo to ma znaczenie. Gdy podłączysz kartę przez czytnik, to pokazuje system plików i ze karta jest sformatowana?

    #3 -lisio-

    -lisio-

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 6 postów

      Napisano 08 lipiec 2013 - 06:20

      Pokazuje system plików Fat32. Nie ma na niej żadnego pliku, przynajmniej nie widać żadnego. Kamerę podłączam włączoną. Po podłączeniu bateria się ładuje. Jestem bardzo początkujący i większość postów na forum swoją fachowością wpędza mnie tylko w kompleksy, dla tego proszę o0 wybaczenie jeśli zadaję jakieś banalne pytania :roll:

      #4 Guest__*

      Guest__*
      • Guests

      Napisano 08 lipiec 2013 - 06:28

      Jaki masz firmware w kamerze?

      Rozumiem, że gdy podłączysz kartę do kompa i klikniesz właściwości dysku, to pokazuje fat32 i około 100 procent wolnego.

      Gdy włożysz kartę do kamery i włączysz nagrywanie to pokazuje, że karta jest FULL i nie możesz nagrywać.

      #5 Sebastian

      Sebastian

        I'm a Pro!

      • Moderator
      • PipPipPipPipPip
      • 853 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera:
        3BE/3BE+
      • Karta pamięci:
        16/32/64

      Napisano 08 lipiec 2013 - 07:05

      Też jestem zawiedziony ale żeby Ci pomóc potrzebuję więcej informacji.
      Jaki system operacyjny ?? Czy podłączasz do portu USB z płyty głównej czy panelu obudowy z przodu ?? Czy na tym samym porcie podłączając inne urządzenie na USB wykrywa Ci je poprawnie ??
      Sprawdzić będzie dobrze co dokładnie za błąd się pojawia poprzez log systemu - musisz wejść w podgląd zdarzeń w narzędziach administracyjnych

      Tu masz także FAQ od producenta ()

      Pozdrawiam

      Sebastian


      #6 -lisio-

      -lisio-

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 6 postów

        Napisano 08 lipiec 2013 - 20:26

        Jaki masz firmware w kamerze?

        Rozumiem, że gdy podłączysz kartę do kompa i klikniesz właściwości dysku, to pokazuje fat32 i około 100 procent wolnego.

        Gdy włożysz kartę do kamery i włączysz nagrywanie to pokazuje, że karta jest FULL i nie możesz nagrywać.

        Właśnie jak podłączę kartę z czytnikiem do kompa i klikam właściciwości to wyświetla mi ok 100% zajętej przestrzeni a pliku żadnego w oknie nie ma. Włączyłem przed chwilą narzędzie do odzyskiwania plików. Może jednak coś znajdzie. Ale mimo wszystko kamera podłączona do obojętnie którego portu nie jest widziana przez system. Jeszcze może jutro coś pokombinuję. Po podłączeniu wyświetla w podglądzie zdarzeń "Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk4\D" i nie wykrywa kamery jako dysk :evil:

        #7 Guest__*

        Guest__*
        • Guests

        Napisano 09 lipiec 2013 - 05:32

        Jakiego masz system operacyjny na kompie i który serwis pack?

        #8 -lisio-

        -lisio-

          Użytkownik

        • Użytkownik
        • 6 postów

          Napisano 09 lipiec 2013 - 13:06

          System mam XP SP3 . Jakieś straszne jaja z kartą wychodzą. Raz jest jako uszkodzona raz coś tam jest. Odzyskałem z niej uszkodzone pliki, sformatowałem ale raz ją widzi w czytniku raz nie a to 16 GB Adata jakaś na mega wypasie- w testach najsuperowsza :D :D. Dodam jeszcze że Gopro wyświetla SD ERROR po włożeniu tej. Mam jeszcze 8GB GoodRam cl10 i z nią nie ma problemów w czytniku wszystko zapisuje i czyta, filmiki też się nagrywają z Gopro. Niestety kamera z żadną z kart nie jest rozpoznawana. Na lapku żony jest Win 7 jak wróci z pracy to sprawdzę czy tam będzie wykryta kamerka

          #9 Guest__*

          Guest__*
          • Guests

          Napisano 09 lipiec 2013 - 14:15

          SD ERROR w kamerze to normalny komunikat po formacie karty na komputerze. Kartę zawsze formatujemy w kamerze gdy chcemy nagrywać.

          Kamera po podłączeniu do komputera jest widziana jako dysk przenośny. Jeśli faktycznie jest problem z widocznością kamery, to zainstaluj nowe oprogramowanie kamery ze strony GoPro.

          #10 -lisio-

          -lisio-

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 6 postów

            Napisano 10 lipiec 2013 - 08:57

            Dzięki tomoa za pomoc wszystko zadziałało. Jeszcze raz dziękówa, wiszę Ci piwo, powiedz tylko gdzie i kiedy :)

            #11 Guest__*

            Guest__*
            • Guests

            Napisano 10 lipiec 2013 - 09:08

            Daj plusika i będziemy kwita, ciesze się, ze Ci pomogłem :)

            #12 -lisio-

            -lisio-

              Użytkownik

            • Użytkownik
            • 6 postów

              Napisano 10 lipiec 2013 - 09:44

              Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia.


              Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →