Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Chest Mount za 0PLN


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 TSJ

TSJ

    Specjalista

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 36 postów

    Napisano 09 lipiec 2013 - 00:54

    Witam,
    jako że po zapoznaniu się z cenami oryginalnych akcesoriów GoPro włos zjężył mi się na plecach, postanowiłem wyrzeźbić coś samemu ze znalezionych w domu gratów.
    Na pierwszy ogień poszedł nagłowny, który kosztował mnie aż 12zł :P na drugi ogień poleciał chest mount... jako że wykorzystałem to co znalazłem w domu i pudełku od kamery, koszt wyniósł 0zł - nie licząc czasu :D W związku z tym że kamerka sobie chodziła postanowiłem wrzucić proces montażu na YT:





    Co do samej płytki - z czasem może się ona wyślizgać, najprostrzym sposobem żeby pozbyć się tego feleru jest naklejenie zwykłej taśmy izolacyjnej na ślizg (to po czym jeżdżą sanki) i kłopot rozwiązany :)
    Jako, że ograniczyłem do minimum ilość plastiku na paskach, szelki wydają mi się bezpieczne (z tego tez powodu ponad godzinę dłubałem z samą płytką) :P

    Jako ulepszenie można jeszcze dodać element gumowy (takich taśm użyłem przy mocowaniu na głowę) na szerokim pasku - nie będzie ograniczał ruchów klatki przy oddechu jeśli ktoś musi zaciskać go ma max.
    Ogólnie całość jest w pełni regulowana i przypasuje komuś o wzroście 150cm i posturze zapałki jak i miśkowi el koksu co piłkę do kosza wsadzi nie odrywając się od ziemi... zalezało mi na tym chociażby ze względu na przyszłościowy zamiar wykorzystania mocowania na snowboardzie :)

    Mam nadzieję, że się komuś przyda...
    EnjoY :)

    #2 sanczo90

    sanczo90

      Użytkownik

    • Użytkownik
    • 2 postów

      Napisano 14 lipiec 2013 - 11:28

      Witaj,
      gratuluje pomysłu ! świetna sprawa !

      A mozesz podac chociaz przyblizone wymiary pasków, których użyłeś ?

      pozdrawiam !

      #3 TSJ

      TSJ

        Specjalista

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 36 postów

        Napisano 16 lipiec 2013 - 17:00

        Siemka,
        u mnie to wygląda tak:
        Pasek 2,5cm - 130cm + 2x przelotka
        Pasek 4cm - 130cm + 2x przelotka lub 1x przelotka i 1x klamra

        Jak będziesz chciał kupić paski to śmiało bierz po 2m - za wszystko powyżej zapłacisz góra 20zł zakładając, że kupisz po 2m pasków (lepiej mieć zapas i docinać niż potem zszywać dwa do kupy) :)

        Kilka dodatkowych fotek:
        Dołączona grafika
        Dołączona grafika
        Dołączona grafika
        Dołączona grafika
        Dołączona grafika

        Na ostatnim to siwe to taśma... jak się wyrucha mocowanie i zaczyna grzechotać to wystarczy podkleić jedną warstwą taśmy izolacyjnej i siedzi jak przyklejone :)

        #4 addict

        addict

          Wyjadacz

        • Moderator
        • PipPipPipPip
        • 336 postów
        • Miejscowość:Warszawa
        • Kamera:
          Hero2 + Hero960
        • Karta pamięci:
          GoodRAM 32GB Class 10

        Napisano 17 lipiec 2013 - 07:24

        jako ze ten watek dal mi natchnienie do zrobienia swojego chesty to mam pytanie. czy paski w oryginalnym chesty nie sa elastyczne jak w head strapie?

        4 sztachety i parapet | | |


        #5 TSJ

        TSJ

          Specjalista

        • Użytkownik
        • PipPip
        • 36 postów

          Napisano 17 lipiec 2013 - 09:03

          Oryginału nie miałem w ręce (rozpakowanego), do headstrapa tez używałem taśm 4cm ze względu na to że na głowę można to mocniej naciągnąć a po zdjęciu nie wygląda się jak po oskalpowaniu albo spaniu na klawiaturze :D Jeśli chodzi o klatkę to mi w zupełności wystarcza całość z pasków parcianych, myślałem żeby na tym szerszym zrobić element gumiasty, ale doszedłem do wniosku że jeśli nie ogranicza ruchów klatki to nie ma to większego sensu - można to zrobić jako ulepszenie jeśli ktoś zakłada go na gołą klatę i nie ma warstwy ciuchów, podobnie jak zapięcie zamiast przelotki na dole.
          Na pewno unikałbym gumy na szelkach bo kamera będzie latać przy wstrząsach, z resztą nie wpływają kompletnie na ruchy klatki. Licz się tylko z tym że jak wstawisz kawałek gumy to może się on rozciągnąć i będzie go trzeba w końcu wymienić (zależy od tego jak często się go używa - ja miałem taki efekt w praktycznie każdej czołówce po jakimś czasie, a było ich kilka :P

          #6 sanczo90

          sanczo90

            Użytkownik

          • Użytkownik
          • 2 postów

            Napisano 22 lipiec 2013 - 12:56

            dzieki, jak tylko wroce do Polski to biore się za motowanie :)

            prześle efekty !

            pozdro !

            #7 xamil

            xamil

              Wyjadacz

            • Użytkownik
            • PipPipPipPip
            • 186 postów
            • Kamera:
              GoPro3 White
            • Karta pamięci:
              SanDisk 16GB c.10

            Napisano 17 wrzesień 2013 - 16:39

            Zrobiłem to samo, pas 3 metry, 3 szybkozłączki (wystarczy i 1, ale dla regulacji to dałem 3), płytka z opakowania, wiertarka i troszkę umiejętności szycia ^^

            Efekty?






            W pełni regulowane na wysokość oraz na obwodzie klaty :)
            Jak ktoś chce, mogę wrzucić zdjęcie, jak to wygląda na mnie, jest stabilne oczywiście, dla komfortu niedługo podłożę jakaś gąbkę pod płytę i elegancko jest :P

            #8 Michal

            Michal

              I'm a Pro!

            • Moderator
            • PipPipPipPipPip
            • 2037 postów
            • Miejscowość:Polska
            • Kamera:
              Hero 3 Silver
            • Karta pamięci:
              SanDisk Ultra 16GB (10)

            Napisano 17 wrzesień 2013 - 17:26

            Podrzuć więcej zdjęć jak się da?

            Jeszcze pytanie do budowniczych - jak ze stabilnością waszych konstrukcji?
            Rejestruj nie filmy lecz emocje

            #9 xamil

            xamil

              Wyjadacz

            • Użytkownik
            • PipPipPipPip
            • 186 postów
            • Kamera:
              GoPro3 White
            • Karta pamięci:
              SanDisk 16GB c.10

            Napisano 17 wrzesień 2013 - 21:45

            Powiedz tylko jakie ujęcia chcesz to ci sfotografuję i wstawię :)

            Osobiście sam się zastanawiałem czy dać pasek taki rozciągany czy stabilny bez rozciągania jak paski np. w plecaku i wybrałem to 2, gdyz jest regulowane, kamera nie lata na boki a pasek gumowy z czasem traci właściwości i nici z elastyczności :)

            #10 TSJ

            TSJ

              Specjalista

            • Użytkownik
            • PipPip
            • 36 postów

              Napisano 24 wrzesień 2013 - 14:07

              jak ze stabilnością waszych konstrukcji?


              w filmie z pierwszego postu masz szybką próbkę od ok 6:35 :) Sam chest jest tak samo stabilny jak oryginalny gopro, pozostaje tylko kwestia dojścia do stabilizacji własnegociała - odrobina treningu i git majonez (to na filmie było pierwsza próbą :P )

              #11 Michal

              Michal

                I'm a Pro!

              • Moderator
              • PipPipPipPipPip
              • 2037 postów
              • Miejscowość:Polska
              • Kamera:
                Hero 3 Silver
              • Karta pamięci:
                SanDisk Ultra 16GB (10)

              Napisano 24 wrzesień 2013 - 14:18

              Dzięki! Dobrze wiedzieć jak to wygląda. Bo z moimi konstrukcjami DIY bywało różnie.
              Rejestruj nie filmy lecz emocje


              Wróć do DIY - Do It Yourself · Następny nieczytany temat →