Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

GoPro Hero3 - porównanie kamer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21

wilq

wilq

    Newbie

  • Użytkownik
  • 7 postów
    Dochodzę do wniosku że obraz z Silvera jest lepszy niż z black edition.

    #22

    Guest__*

    Guest__*
    • Guests

    Dochodzę do wniosku że obraz z Silvera jest lepszy niż z black edition.


    Przecież testy rozdzielczości obiektywu pokazują, że w Black jest lepszy obiektyw o większej rozdzielczości i kontraście, matryca jest nowszej generacji, daje po ciemku lepszy obraz. Na jakiej podstawie twierdzisz, że z Silver jest lepszy obraz? Jeśli wygląda trochę inaczej wydawać by się mogło, ze lepiej, to może być to związane z innymi nastawami, może być bardziej wyostrzany, może być dodawany większy kontrast, kolor już w fazie zapisu na kartę pamięci.

    #23

    Michal

    Michal

      I'm a Pro!

    • Moderator
    • PipPipPipPip
    • 2344 postów
    • Miejscowość:Polska
    • Kamera: Hero 3 Silver
    • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
    Wiesz pierwsze filmy które pochodzą od użytkowników z porównań Hero3 pokazują iż niekiedy Silver daje rzeczywiście lepszy obraz! Ale to moja subiektywna ocena! Moim zdaniem trzeba by porównać filmy na sucho a nie na YT! Które jak wiadomo dość mocno podrzyna jakość filmów.

    #24

    wilq

    wilq

      Newbie

    • Użytkownik
    • 7 postów
      To może jak już mam GoPro3 Black i starą 960HD to się coś niecoś wypowiem. Latam dość dużo hexacopterem i robię głównie zdjęcia (w gp1 co 3s, w gp3 co 2s). Jeśli chodzi o zdjęcia to mimo, że w GP1 były w niższej rozdzielczości to kolory były po prostu lepsze. Lepsze odwzorowanie barw a jak się robiło zdjęcia ze słońcem (słońce za plecami) to już w ogóle było świetnie. GP3 już tego nie ma. OK - jest fajna rozdzielczość i można sobie fish eyea usunąć bez jakiejś większej stracie na jakości ale kolory - moim zdaniem słabo. Trzeba siedzieć i korygować.
      Taka jest moja opinia na temat zdjęć.

      #25

      bazyli2013

      bazyli2013

        Newbie

      • Użytkownik
      • 31 postów
        Ja mam Hero 3 blacka i też mam wrażenie że obraz jest bardzo ale to bardzo porównywalny z tańszymi wersjami. No ale co zrobić, marketing górą więc człowiek kupił to co niby było najlepsze.

        #26

        Guest__*

        Guest__*
        • Guests
        Jeśli do Silver dodasz pilota, to cenowo wychodzi podobnie.

        Black ma więcej klatek i wyższą rozdzielczość

        To tylko tak nawiasem, bo mam nadzieję, że każdy o tym wie.

        I ważna sprawa, która często jest pomijana - jello effect - Black go nie ma przynajmniej w niższych rozdzielczościach. Nie wiem jak w niższych wersjach Hero 3. Efekt jest wkurzający i jest to dla mnie jeden z powodów dla którego nabyłem Black'a, bo wiedziałem, że nie będzie tego efektu w czasie nagrywania.

        #27

        Michal

        Michal

          I'm a Pro!

        • Moderator
        • PipPipPipPip
        • 2344 postów
        • Miejscowość:Polska
        • Kamera: Hero 3 Silver
        • Karta pamięci: SanDisk Ultra 16GB (10)
        Słuchaj akurat sprawa związana z Jello - kiedyś był Contour+2 z tego co kojarzę pod marką - nflightcam. Która od Contour'a różniła się tylko filtrem zapewniającym wyeliminowanie effektu Jello. Co ciekawe Contour'a już nie ma a obecnie jest coś takiego jak sam filtr do GP. Który eliminuje ów efekt a wygląda to tak.



        Link do filmu.

        #28

        bether

        bether

          Newbie

        • Użytkownik
        • 6 postów
        • Miejscowość:brzeg
        • Kamera: GoPro Hero3 Silver
        • Karta pamięci: 16GB

        Czy kamery Silver i Black na prawdę różnią się tak bardzo jakością obrazu?
        Ja osobiście nie dostrzegam aż tak dużej różnicy. Różnica w cenie z kolei jest na tyle spora, że musiałem zapytać :)

        Innymi słowy: czy na prawdę warto dopłacać 600 zł do kamery Black?

         

        Różnią się trochę na korzyść Silver'a w dzień, a na korzyść Black'a w nocy.

        Różnica w cenie to tak naprawdę dokupiony pilot wifi dla mnie osobiście zbędny, bo wolę smartphone'a z podglądem podczas nagrywania :smile:

         

        Więc odpowiedź: nie opłaca się dopłacać, chyba, że się wzięło z Play za 1zł :-)



        #29

        PiotrS

        PiotrS

          Newbie

        • Użytkownik
        • 6 postów
        • Miejscowość:Trójmiato
        • Kamera: GoPro
        • Karta pamięci: 64GB

        Myślę że chodzi dokładnie o to co napisał Bether. Nie można jeść zupy widelcem mimo że łyżką można jeść ziemniaki ;)

        Każda z tych kamer ma swoje zalety i wady. Zawsze trzeba pamiętać że zmienia się światło a przy obróbce stosuje się różne programy i kompresje.
         




        Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →