Skocz do zawartości

"); //]]>
Zdjęcie

monopod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
  • Przejdź do pierwszego nieczytanego posta
120 odpowiedzi w tym temacie

#101

Żwirek

Żwirek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Miejscowość:Brzozowo k. Torunia
  • Kamera: GoPro 3+
  • Karta pamięci: Samsung 32GB Pro 70MB/s

Zgłaszam się pierwszy do tablicy :smile: Właśnie monopod powerbee trafił w moje ręce. Szczerze mówiąc nie mam żadnego doświadczenia z monopodami, gdyż jest to mój pierwszy zakup. Ogólnie konstrukcja wygląda na solidną. Troszeczkę się ugina przy maksymalnym rozłożeniu. Dodatkowo w moim egzemplarzu występują luzy przy pierwszym łączeniu. Trzeba po prostu bardziej dokręcić i jest OK.

Poszczególne elementy blokuje się przed przypadkowym rozłożeniem lub żłożeniem przekręcając w prawo. Kamerkę można zamontować bezpośrednio do monopoda. Można użyć również dołączonego do zestawu adaptera ze śrubą foto. Zyskuje się dzięki temu większą swobodę w ustawieniu pozycji GoPro. Ruch kamery jedynie w pozycji "góra - dół".

Reasumując: myślę, że to był dobry zakup. Tak jak wspomniałem, monopodu nie bede wykorzystywal w ekstremalnych warunkach, dlatego czekam z niecierpliwością na recenzję użytkownika filok. Z racji mojego małego doświadczenia w tej materii proszę, nie bierzcie mojej "mini recenzji" zbyt dosłownie. :smile:

 

 

Tak na szybko :)

dzisiaj dostałem paczkę 

pierwsze wrażenie po otwarciu paczki hmm z zewnątrz solidnie ale dziwne luzy na tulejkach , dopiero po przekręceniu w prawo poszczególne elementy się blokują i sprawiają że całość jest dość sztywna.Zastanawia mnie jak długo to wytrzyma czas pokaże

Monopoda wypróbowałem dzisiaj na zawodach modelarskich ale tylko z ziemi kręcąc dzieciaki jak latały i sprawował się dobrze nic się nie uginało całoś sztywna chociaż machałem tym solidnie :)

możliwe że pod koniec tygodnia wypróbuje go w cięższych warunkach

jestem ciekaw jak się spisze na deskach w zimie

Ogólnie jestem zadowolony chociaż nie mam porównania z innymi modelami więc moją opinię mozna potraktować jak by jej nie było :)


Panowie, mineło już troche więcej czasu od Waszych zakupów. Z monopodami w dalszym ciągu wszystko ok ?  można to polecać dalej ?



#102

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Z moim GoPole Reach, wszystko w porządku tak że za tą cenę musi byś git.

 

Ale ostatnio rozprawiczył mi się statyw i dopiero mnie oświeciło, że przepłaciłem w **** . Teraz mam GoPole Reach i 3 sztuki czegoś w tym stylu :

 

monopod_szkola_fotografii_poznan_10.jpg

 

Tak że jeżeli ktoś by potrzebował taniego i solidnego rozwiązania to mam 3 sztuki do pogonienia, o przekroju trapezu, 3 odcinkowy na oko 40-120cm


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#103

Żwirek

Żwirek

    Newbie

  • Użytkownik
  • 40 postów
  • Miejscowość:Brzozowo k. Torunia
  • Kamera: GoPro 3+
  • Karta pamięci: Samsung 32GB Pro 70MB/s

Mam już Powerbee i muszę  powiedzieć ze jestem zachwycony. Wszystko wygląda na dobrej jakości tworzywo, żadnych luzów, pewnie trzyma się w ręce, nawet sznurek robi dobre wrażenie i jak narazie nie widać zeby miał się urwać , a to wszystko w cenie 66 zł. 
Polecam.


  • Priders przyznał pochwałę

#104

zaki

zaki

    Newbie

  • Użytkownik
  • 19 postów
  • Miejscowość:Katowice
  • Kamera: Gopro 3+ BE
  • Karta pamięci: SU 16GB (10), GR 64GB (10)
Czy ktoś z Was używa może takiego monopoda i może coś o nim powiedzieć?



#105

Stromba

Stromba

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:BDG
  • Kamera: Gopro 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk

po upływie czasu jak wam sie w dalszym ciągu spisuje monopod Powerbee? zastanawiam sie miedzy takim czyms a camrock m140



#106

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

Posiadam Monopod GoPole Reach i do tej pory miałem z nim problemów, a wręcz spisywał się znakomicie.Wycieczki, basen, było OK, ale po wyjeździe nad morze w miejscu gdzie tulejki się zaciskają zeszła biała farba :-o Funkcja tulejek została zachowana, ale sam wygląd kuje w oczy, tym bardziej, że mało nie kosztował i wybrałem markowy produkt. Jutro postaram się przedstawić mój problem, na zbliżonych zdjęciach.


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#107

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 471 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

bierz powerbee... nie ma naklejki GOPOLE ale i jego ceny ... a co jak z przyczyn losowych uszkodzisz mechanicznie ? chyba mniej szkoda będzie takiego za 70 zl niz (nie wiem ile kosztuje gopole)  :mrgreen:  powerbee daje rade!


  • Priders przyznał pochwałę

#108

Priders

Priders

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra

Dodam nawet, że jest świetny ;)


Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 

 

 

 

 


#109

cray

cray

    Newbie

  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme, 64GB, (10)

Również mam GoPole Reach i po wakacjach również zeszła mi farba przy tulejkach (używany na piasku, w wodzie słodkiej i słonej). Jednak całość sprawuje się znakomicie, a do tego jest dożywotnia gwarancja na uszkodzenia (również mechaniczne) o czym przekonał się nasz kolega z forum, który wypełnił formularz gwarancyjny na stronie WWW GoPole, wysłał zdjęcia pękniętego mocowania i otrzymał nowego GoPole Reach. Także na tę chwilę nie żałuję wydanych 230 zł. ;)


  • Bartq przyznał pochwałę

#110

Stromba

Stromba

    Newbie

  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Miejscowość:BDG
  • Kamera: Gopro 3+ Black
  • Karta pamięci: Sandisk

a miał ktoś okazje porównać Powerbee vs camrock m140?



#111

Tworek

Tworek

    Specjalista

  • Użytkownik
  • Pip
  • 270 postów
  • Miejscowość:Głogów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black
  • Karta pamięci: 32GB SanDisk Extreme

cray, poruszałeś tą kwestie u freeway ?

 

Wydaje mi się, że powinni przewidzieć taką opcje i użyć lepszej jakości farb.


GoPro Hero 3+ Black + Battery BacPac + SanDisk Extreme 32GB


#112

cray

cray

    Newbie

  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme, 64GB, (10)

@Tworek

Nie poruszałem, dopiero co wczoraj otrzymałem od nich nową szybkozłączkę (pękła mi) więc nie chce ich męczyć. :) Swoją drogą jedyne co myślałem, to reklamować bezpośrednio u producenta, a nie dystrybutora ale w sumie zupełnie mi nie przeszkadzają te zarysowania, a nie lubię "naciągać" na siłę tym bardziej, że w Internecie GoPole ma dobre opinie jeśli chodzi o reklamacje i chciałbym żeby tacy pozostali jak (odpukać!) coś "wywinę" z tym kijem. :)



#113

Yumeka

Yumeka

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk 16GB (10)

Zachęcona komentarzami z tego tematu zdecydowałam się na SP POV Pole 36", doszedł wczoraj i sprawia wrażenie porządnego tyle, że przy ponownej próbie wydłużenia go wypadła . Czy to normalne, że ona tak sobie może wypadać czy trafił mi się jakiś niedorobiony egzemplarz? Po ponownym włożeniu tej części wcale tak łatwo nie da się znów jej wyjąć, ale jest taka możliwość, szkoda by było, jakby wypadła akurat w jakiejś wysokiej trawie :rolleyes:.



#114

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 471 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

kropelka lub jakiś klej dwuskładnikowy i gotowy

w sieci są filmiki jak różni ludzie oklejają właśnie śruby montażowe

ja swoje też mam powklejane tak w razie ,,W" :wink:

 

a to że wypada to ,,normalne" bo to nie jest integralna część z resztą, a wpasowana na wcisk.



#115

Yumeka

Yumeka

    Newbie

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk 16GB (10)

Rozumiem, dzięki za informację :). Taki właśnie miałam zamiar (z kropelką), ale byłam ciekawa, czy tak już po prostu jest, czy to jakiś defekt w danym egzemplarzu.



#116

cray

cray

    Newbie

  • Użytkownik
  • 32 postów
  • Miejscowość:Poznań
  • Kamera: GoPro Hero3+ Black Edition
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme, 64GB, (10)

Na kanale YouTube firmy GoPole pojawił się filmik z jakąś chyba odświeżoną wersją GoPole Reach:

Widzę, że dodali mocowanie do pilota. Chętnie bym takie coś dokupiuł do "starego" Reach'a. Pytanie czy znajdę to gdzieś, za ile i czy mocno się trzyma kija. :)



#117

lukasz81

lukasz81

    Newbie

  • Użytkownik
  • 21 postów
  • Kamera: Hero4 Silver
  • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB

Czołem,

Dzisiaj nabyłem SP POLE 19" i po chwili zabawy odnoszę wrażenie że zakup jest nietrafiony bo monopod jest za krótki. Tak sobie myślę, że chyba wymienię go na 36" bo jednak możliwość całkowitego rozłożenia zwiększy się z 50cm do 100cm. Wiem że to zależy od sytuacji ale często rozkładacie swoje monopody podczas filmowania do długości ok 100cm? Może przesadzam i 50cm wystarcza w większości sytuacji?



#118

Priders

Priders

    Wyjadacz

  • Moderator
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • Miejscowość:Śrem
  • Kamera: GoPro Hero 3+ Black Phantom fc40
  • Karta pamięci: 4x Sandisk, Extreme i Ultra
Zależy co nagrywam :D
Głównie rozwijam go mniej wiecej do połowy, ale czasami bez maksymalnego rozłożenia się nie obejdzie.

Wysłane z Smartfona. Za błędy przepraszam.


Używaj funkcji Szukaj na forum, nie stosowanie się do wskazania będzie karane !! 

 

 

 

 


#119

Igul

Igul

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Miejscowość:Poręba
  • Kamera: GoPro Hero4
  • Karta pamięci: 32GB GOODRAM

Ja dosyć często rozkładam monopod do pełnej długości :) 



#120

D2idek

D2idek

    Ekspert

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 471 postów
  • Miejscowość:Bełchatów
  • Kamera: GoPro 4 Silver
  • Karta pamięci: SanDisk Extreme64/Ultra32

ja raczej rzadko do pełnej długości, na desce to raczej okolice połowy...(trochę ciężko przy szybkich manewrach utrzymać w pożądanej pozycji taką tyczkę żeby nagrywała ciebie a nie glebę albo niebo i jeszcze nie walnąć kogoś tym kijem więc połowa jest spoko )




Wróć do Akcesoria · Następny nieczytany temat →