Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Wymagania sprzetowe PC


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 badzi0r

badzi0r

    Newbie

  • Użytkownik
  • 29 postów

    Napisano 08 sierpień 2013 - 14:09

    Juz mialem kupic dzisiaj GoPro 3 black ale nie potrafili mi w sklepie powiedziec czy napewno uruchomie oprogramowanie na moim 5-cio letnim laptopie z Celeronem 1.7 GHz i Windowsem XP. Tzn. kazdy podawal sprzeczne informacje, jeden, ze sie w ogole nie zainstaluje, drugi ze cos tam bedzie dzialac ale wolno, itp.... Nie byli pewni.
    Moglby ktos potwierdzic jak to jest na prawde?
    Co prawda mam zamiar wkrotce kupic takze komputer ale wolalbym nie wszystko na raz a nie chcialbym zeby kamerka sobie lazala bez powodu na polce.

    I jeszcze pytanie dotyczace karty pamieci. Rozumiem ze Karta Lexar 64gb, na stronie producenta jest idealna i obsluzy wszystkie mozliwe tryby i spelnia kazde wymagania GoPro3 black edition?

    #2 Kuman

    Kuman

      Newbie

    • Użytkownik
    • 40 postów
    • Miejscowość:Castlebar
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB

    Napisano 08 sierpień 2013 - 14:35

    Z tego co podaje producent to CineForm Studio powinno dzialac na Windows XP co do procka pewnosci nie mam ale ja tez mam laptopa ok 5 lat z Vista i jakisz szal to tez nie jest a dokladnie procka Pentium T3200 2.0GHz i CineForm Studio dziala bez problemow.


    Rybka lubi plywac! C&R

    #3 Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1055 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Napisano 08 sierpień 2013 - 17:14

    Masz dualCore i masz Vistę więc spełniasz minimum. Nie wiem tylko ile masz ramu.
    Uruchomisz ale jeśli będziesz chciał pobawiać się na serio musisz mysleć o lepszym sprzęcie.


    Pełne wymagania i rekomendowane masz tutaj

    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


    #4 Kuman

    Kuman

      Newbie

    • Użytkownik
    • 40 postów
    • Miejscowość:Castlebar
    • Kamera: GoPro Hero 3 Black
    • Karta pamięci: Sandisk Ultra 32GB

    Napisano 08 sierpień 2013 - 18:15

    No dokladnie wszystko napisali w linku podanym przez kolege powyzej. Napisali rowniez ze aplikacja moze dzialac na wolniejszych CPU ale moze nie dzialac plynnie.
    Co do kart to powinno byc tak jak napisales ale ja mam karte Sandisk class10 ktora teraz nie jest rekomendowana przez GoPro i dziala mi poprawnie w kazdym trybie i niezauwazylem zeby byly z nia jakies problemy. Pokop rowniez na forum bo temat kart jest walkowane ciagle co jakis czas.


    Rybka lubi plywac! C&R

    #5 mistrzCK

    mistrzCK

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 639 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: Hero2; 3+ Silver
    • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

    Napisano 09 sierpień 2013 - 09:00

    Mnie dziwi trochę problem.
    Czemu uzależniać kupno kamery od posiadanego sprzętu komputerowego? Oprogramowanie producenta i tak można o kant du.. strzelić i potrzebne ci będzie inne.
    Chodzi ci na kompie movie maker, albo vegas 10 i wszystko. Z Cineform korzystam do ściągania aktualizacji i do filmów poklatkowych (choć to da się z powodzeniem zrobić w vegas) i do niczego więcej się nie przydaje.
    Druga sprawa to jeśli jesteś po wakacjach, to przeczekaj jeszcze te 2 miesiące (prawdopodobnie) i zakup 2x szybszą Hero4 niż nieudany model (moim zdaniem) Hero3
    Pozdrawiam

    #6 Sebastian

    Sebastian

      Wyjadacz

    • Moderator
    • PipPipPip
    • 1055 postów
    • Miejscowość:Poznań
    • Kamera: 3BE/3BE+
    • Karta pamięci: 16/32/64

    Napisano 09 sierpień 2013 - 09:36

    Mnie dziwi trochę problem.
    Czemu uzależniać kupno kamery od posiadanego sprzętu komputerowego? Oprogramowanie producenta i tak można o kant du.. strzelić i potrzebne ci będzie inne.
    Chodzi ci na kompie movie maker, albo vegas 10 i wszystko. Z Cineform korzystam do ściągania aktualizacji i do filmów poklatkowych (choć to da się z powodzeniem zrobić w vegas) i do niczego więcej się nie przydaje.
    Druga sprawa to jeśli jesteś po wakacjach, to przeczekaj jeszcze te 2 miesiące (prawdopodobnie) i zakup 2x szybszą Hero4 niż nieudany model (moim zdaniem) Hero3
    Pozdrawiam



    Każdy producent wymaga i jak podałem minimalne wymagania są spełnione.
    Jeśli nie oczekujesz od swojego programu/kompa aby renderował w 1h i chcesz czekać dużo dłużej no to minimum Ci wystarczy.
    Każdy ma swoje wymagania dla mnie czekanie 10 sekund na włączenie Windows to już strata czasu. Dlatego liczę się że oprócz kupna Windows-a muszę kupić dobrą maszynę.

    Vegas Pro 12 system requirements
    Microsoft® Windows Vista® 64-bit SP2, Windows 7 64-bit, or Windows® 8 64-bit operating system
    2 GHz processor (multicore or multiprocessor CPU recommended for HD or stereoscopic 3D)
    500 MB hard-disk space for program installation
    4 GB RAM (8 GB recommended)
    OHCI-compatible IEEE-1394DV card (for DV and HDV capture and print-to-tape)
    USB 2.0 connection (for importing from AVCHD, XDCAM EX, NXCAM, or DVD camcorders)
    512 MB GPU memory
    Windows-compatible sound card
    DVD-ROM drive (for installation from a DVD only)
    Supported CD-recordable drive (for CD burning only)
    Supported DVD-R/-RW/+R/+RW (for DVD burning only)
    Supported BD-R/-RE drive (for Blu-ray Disc™ burning only)
    Microsoft .NET Framework 3.51 (included on application disc)
    Apple® QuickTime® 7.1.6 or later for reading and writing QuickTime files
    Internet Connection (for Gracenote MusicID Service)
    GPU-accelerated video processing and rendering require an OpenCL™-supported NVIDIA®, AMD/ATI™, or Intel® GPU with 512MB memory or more. (please see the GPU acceleration page for more detailed specifications and driver requirements)

    Adobe Premiere Pro CS6 system requirements
    Windows
    Intel® Core™2 Duo or AMD Phenom® II processor; 64-bit support required
    Microsoft® Windows® 7 with Service Pack 1 and Windows® 8. Refer to the CS6 FAQ for more information about Windows 8 support.*
    4GB of RAM (8GB recommended)
    4GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on removable flash storage devices)
    Additional disk space required for preview files and other working files (10GB recommended)
    1280x900 display
    OpenGL 2.0–capable system
    7200 RPM hard drive (multiple fast disk drives, preferably RAID 0 configured, recommended)
    Sound card compatible with ASIO protocol or Microsoft Windows Driver Model
    DVD-ROM drive compatible with dual-layer DVDs (DVD+-R burner for burning DVDs; Blu-ray burner for creating Blu-ray Disc media)
    QuickTime 7.6.6 software required for QuickTime features
    Optional: Adobe-certified GPU card for GPU-accelerated performance
    This software will not operate without activation. Broadband Internet connection and registration are required for software activation, validation of subscriptions, and access to online services.* Phone activation is not available.
    * Learn more about Windows support.

    Mac OS
    Multicore Intel processor with 64-bit support
    Mac OS X v10.6.8, v10.7, or v10.8**
    4GB of RAM (8GB recommended)
    4GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on a volume that uses a case-sensitive file system or on removable flash storage devices)
    Additional disk space required for preview files and other working files (10GB recommended)
    1280x900 display
    7200 RPM hard drive (multiple fast disk drives, preferably RAID 0 configured, recommended)
    OpenGL 2.0–capable system
    DVD-ROM drive compatible with dual-layer DVDs (SuperDrive for burning DVDs; Blu-ray burner for creating Blu-ray Disc media)
    QuickTime 7.6.6 software required for QuickTime features
    Optional: Adobe-certified GPU card for GPU-accelerated performance
    This software will not operate without activation. Broadband Internet connection and registration are required for software activation, validation of subscriptions, and access to online services.* Phone activation is not available.

    Pozdrawiam

    Sebastian

    MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


    #7 mistrzCK

    mistrzCK

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 639 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: Hero2; 3+ Silver
    • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

    Napisano 09 sierpień 2013 - 11:23

    Są programy Sony Vegas PRO 10 lum Movie Maker które mają niższe wymagania.
    Kamery używam codziennie, filmy kleje raz na miesiąc.

    Ja opiszę nasze rozumowanie w renderach/problemach/doborze.
    Jako że brat też ma starego grata koło 10 letniego i rendery latają po 4 godziny, a w sumie nikt nie wie co potrzeba żeby było szybciej mogę Wam podpowiedzieć jak sprawdzaliśmy.
    Operujemy na windows XP i vegas 10 pro. W naszym przypadku zrenderowanie filmu z 720p/60kl do 720p/30kl z posklejanymi scenami, przejściami i twixtor o czasie finalnym około 4 min to czas renderu około 3h :!:
    Odpaliliśmy render i następnie menadżera zadań. Okazało się odziwo że karta graficzna (jakiś stary rumpel) daje radę a wąskim gardłem jest procesor. Użycie procka 100% cały czas, ramu (3GB) około 25%.
    Następnie ten sam render puściliśmy na moim komputerze. Sys x64 win7, 6GB ram, karta 2GB procek 4x3,1GHz. W tym przypadku czas renderu wynosił około 40 min a wąskim gardłem okazała się karta grafiki. Użycie procka i ram rzędu 20-30%.
    Następnie odpalamy maszynę ojca na i7, win7 x64, 8 GB ram i karcie 2gb - czas renderu 30 min, wąskie gardło RAM :shock:

    Złożenie kompa który renderowałby 4 min filmu w 4 min to jak się wstępnie dowiedzieliśmy koszt rzędu 4500 zł.
    Procek i7 6x3,5, RAM 16GB na DDR5, karta podobno najlepsza jakość/cena GeForce GTX 770 (cena samej karty 1600 zł). Mówił jeszcze coś o dyskach SSD ale są małe pojemności i dość drogie, dlatego w naszej konfiguracji był SATA 1TB WD.

    Rozważamy zakup PS4 o następujących parametrach:

    CPU (procesor główny): Specjalnie przygotowany na potrzeby PS4 procesor który ma 8 rdzeni, architektura to x86-64 firmy AMD kod „Jaguar”

    GPU (procesor graficzny): Układ graficzny z rodziny Radeon o mocy 1.84 TFLOPS

    Karta dźwiękowa: brak szczegółowych informacji

    RAM (pamięć systemowa współdzielona z GPU): 8GB szybkiej pamięci GDDR5

    HDD (twardy dysk): 500GB, możliwa wymiana we własnym zakresie

    Napęd optyczny: 6x Blu-Ray i 8x DVD

    Sieć: Gigabit Ethernet, 802.11 b/g/n Wi-Fi, i Bluetooth 2.1

    System operacyjny: Brak nazwy, wspomagany przez GAIKAI i usługi PS Cloud

    Ogólna wydajność: 1.84 TFLOPS

    Cena: 399 USD, 399 Euro

    Szczerze, za taką cenę się nic sensownego nie kupi innego o takich parametrach, a trzeba jedynie złamać system i dograć windowsa 8. W przypadku PS3 chłopakom z Korei zajęło to 28 godzin od premiery.
    Także jeśli teraz zabezpieczyli ją lepiej, to myślę że zejdzie im ze 30 godzin.
    Oprócz niezłej stacji roboczej będzie można pociupać na Fifie przy piwku ;)
    Taki jest plan na obecną chwilę.
    Pozdrawiam

    #8 mistrzCK

    mistrzCK

      Ekspert

    • Użytkownik
    • PipPip
    • 639 postów
    • Miejscowość:Kielce
    • Kamera: Hero2; 3+ Silver
    • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

    Napisano 09 sierpień 2013 - 11:31

    Z tego co podaje producent to CineForm Studio powinno dzialac na Windows XP co do procka pewnosci nie mam ale ja tez mam laptopa ok 5 lat z Vista i jakisz szal to tez nie jest a dokladnie procka Pentium T3200 2.0GHz i CineForm Studio dziala bez problemow.


    Pisze z pracy.
    Mam pentium 3GHz, 3GB RAM, win XP karta grafiki radeon X300 i CineForm działa. Komp ma około 12-15 lat. HP Compaq.
    Nie jest to demon prędkości, ale skoro i tak siedzę 8 godzin w pracy to zawsze coś można obrobić.
    Po prostu wychodzę z założenia, że dłużej siedzę nad samym klejeniem, obróbką, efektami, że w sumie (nawet jak i by się 20 godz renderowało) to i tak ułamek czasu i pracy jaką wkładam w obróbkę i selekcję nagranych materiałów.
    Pozdrawiam

    PS. Obróbka w Sony Vegas PRO 10 który też działa, nie tnie, tylko renderuje dość długo.
    Cineform przy dłuższym filmie nieraz się przycina podczas odtwarzania - krótkie klatkowanie/skoki

    #9 badzi0r

    badzi0r

      Newbie

    • Użytkownik
    • 29 postów

      Napisano 09 sierpień 2013 - 18:47

      Dzieki Panowie ze dobre rady.
      Wazne ze da sie uruchomic, musze tylko jeszcze rozwazyc jaka karte pamieci kupic. Na stronie producenta jest "64GB Lexar MicroSDXC Memory Card HERO3" tzn. tymczasowo jest niedostepny i bedzie za ok 2 tygodnie. Co prawda wiele jest o kartach na forum ale w wiekszosci (losowo wybranych) sa to wiadomosci nie potwierdzone a nie bardzo mam zamiar ryzykowac i za jakis czas kupowac kolejna karte pamieci.
      Komputer powiniem kupic do konca roku wiec jak nie nie teraz to za jakis czas zajme sie obrobka video.
      A z czekaniem na nowy model GoPro to roznie bywa, pewnie bedzie drozszy a ja bylbym bardziej zainteresowany, zeby Hero 3 potanial (na co sie nie zanosi) bo i tak wykorzystam go tylko w kilku procentach.
      GoPro Hero 3 Black Edition; Lexar 64 GB

      #10 Sebastian

      Sebastian

        Wyjadacz

      • Moderator
      • PipPipPip
      • 1055 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: 3BE/3BE+
      • Karta pamięci: 16/32/64

      Napisano 09 sierpień 2013 - 23:33

      Jak kupisz lexara wrzuc test.Na foum przetestowane sandiski i samsungi godne polecenia

      Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

      Pozdrawiam

      Sebastian

      MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


      #11 mistrzCK

      mistrzCK

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 639 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: Hero2; 3+ Silver
      • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

      Napisano 11 sierpień 2013 - 22:16

      To jeszcze może ja się wtrące :)
      Taka dygresja. Czemu wszyscy kupujecie karty 64 za 200 zł?
      Mam Hero2 ale i kartę 32GB i spokojnie mi wystarcza. Nigdy jej nie zapchałem.
      Moim zdaniem to strata kasy wydawać pieniądze na kartę na której zmieścimy 8 godz filmu jeśli na baterii nagramy góra 2 godz, a z całodniowego wypadu (w moim przypadku snowboard i kamera na statywie) ciężko nagrać 6 godzin.
      Nie wiem jakie parametry pojemnościowe ma Hero3 ale wolałbym "zaoszczędzić" na karcie i dokupić akcesoria.
      Pozdrawiam

      #12 Ro83rt

      Ro83rt

        Specjalista

      • Użytkownik
      • Pip
      • 237 postów
      • Miejscowość:TM
      • Kamera: GoPro Hero3 White
      • Karta pamięci: Sandisk 32GB (10)

      Napisano 12 sierpień 2013 - 04:43

      Prosta sprawa. Ja teraz jadę na wakacje i nie biorę ze sobą lapka... Więc 16 gb to dużo za mało :P

      #13 Guest__*

      Guest__*
      • Guests

      Napisano 12 sierpień 2013 - 06:24

      Mi przy oszczędnym filmowaniu i robieniu fotek w black 32GB starczyła na styk na dwa tygodnie.

      #14 Sebastian

      Sebastian

        Wyjadacz

      • Moderator
      • PipPipPip
      • 1055 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: 3BE/3BE+
      • Karta pamięci: 16/32/64

      Napisano 12 sierpień 2013 - 06:31

      Bedac teraz 3 dni we wroclawiu 18gb poszlo nie wiadomo kiedy. Na nartach tydzien w marcu okolo 100gb.
      Karta to podstawa i 200 zl przy wartosci kamery az tak duzym wydatkiem nie jest.
      Policz sobie ze jak kupiles kamere wydales 1, 7k a ile do dnia dzisiejszego na akcesoria?

      Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

      Pozdrawiam

      Sebastian

      MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB


      #15 Guest__*

      Guest__*
      • Guests

      Napisano 12 sierpień 2013 - 07:38

      Bedac teraz 3 dni we wroclawiu 18gb poszlo nie wiadomo kiedy. Na nartach tydzien w marcu okolo 100gb.
      Karta to podstawa i 200 zl przy wartosci kamery az tak duzym wydatkiem nie jest.
      Policz sobie ze jak kupiles kamere wydales 1, 7k a ile do dnia dzisiejszego na akcesoria?

      Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2



      Akurat on ma model White, w którym czas zapisu na kartę pamięci jest dłuższy (15 Mb/s) niż na Black (35 - 45 Mb/s). Fotki zajmują też mniej.

      #16 mistrzCK

      mistrzCK

        Ekspert

      • Użytkownik
      • PipPip
      • 639 postów
      • Miejscowość:Kielce
      • Kamera: Hero2; 3+ Silver
      • Karta pamięci: Lexar32pl, GR.SDHCpro32

      Napisano 12 sierpień 2013 - 21:56

      100GB to będzie ile w czasie? Ze 150 godzin :shock:
      Jak później z tego robisz filmik 5-6 min?
      Pozdrawiam

      #17 Sebastian

      Sebastian

        Wyjadacz

      • Moderator
      • PipPipPip
      • 1055 postów
      • Miejscowość:Poznań
      • Kamera: 3BE/3BE+
      • Karta pamięci: 16/32/64

      Napisano 12 sierpień 2013 - 22:29

      100GB to będzie ile w czasie? Ze 150 godzin :shock:
      Jak później z tego robisz filmik 5-6 min?
      Pozdrawiam


      Az tyle nie bo caly material nagralem w tydzien.Dokladnie ci nie powiem bo nie sprawdzam tego.protune mialem wlaczone.
      Do tej chwili z tego stworzylem 12 roznych filmow do 15minut kazdy. Ekipa byla 4 osobowa wiec troche ciekawych ujec mialem dla roznej tematyki.
      Ale jeszcze cos utne z materialu.

      Wysyłane z mojego GT-N8010 za pomocą Tapatalk 2

      Pozdrawiam

      Sebastian

      MacBooK Retina ME294 15"2.3GHz/16GB/512GB



      Wróć do Sprzęt komputerowy do montażu i efektów · Następny nieczytany temat →