Skocz do zawartości


"); //]]>
Zdjęcie

Pilot GoPro (problem)


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 RadekJ

RadekJ

    Użytkownik

  • Użytkownik
  • 3 postów

    Napisano 31 styczeń 2013 - 10:11

    Mam problem, z pilotem, wczoraj kupiłem kamerę i mam cały czas podłączony pilot do usb, ale nie chce mi się włączyć. Miał ktoś już taki problem?

    #2 Żółwik

    Żółwik

      Wyjadacz

    • Użytkownik
    • PipPipPipPip
    • 150 postów

      Napisano 31 styczeń 2013 - 10:21

      Jak masz go podłączonego do usb to masz informacje o ładowaniu ?
      Odłącz pilota od usb i spróbuj na spokojnie, przytrzymaj dłużej przycisk włączania

      - tu masz instrukcję do pilota



      #3 RadekJ

      RadekJ

        Użytkownik

      • Użytkownik
      • 3 postów

        Napisano 31 styczeń 2013 - 21:52

        Udało się, pilot nie chciał mi się załączyć gdy był podłączony do USB. Wyciągnąłem go jeszcze raz i zaskoczył dopiero po jakimś czasie.
        Stało się to po aktualizacji systemu.

        #4 omen1975

        omen1975

          Member

        • Użytkownik
        • Pip
        • 16 postów

          Napisano 07 listopad 2013 - 21:38

          Miałem dziś taki sam problem z pilotem. Będąc w terenie okazało się, że nie chce ładować. Miałem ładowarkę Wengera, gniazdo USB z małego 12V akumulatora . Podłączałem, rozłączałem i nic. Wróciłem do domu , próbowałem ładować z kompa przez USB i też nic. Przed chwilą go rozebrałem. Podgiąłem styki zasilania tak, żeby mocniej przylegały do styku w tylnej pokrywce obudowy i od razu zaskoczył. Nie twierdzę że w innych przypadkach, za każdym razem taka procedura się sprawdzi ale trza się liczyć z tym że wszystko co ma napis MADE IN "CHUJNIA" może czasem wymagać poprawienia pracy niedoskonałego producenta.
          Gdyby ktoś próbował otwierania pilota to polecam dobrze dopasować kluczyk imbusowy 1,5mm bo śruby są chińskiej jakości i wewnętrzna strona łba jest strasznie miękka i łatwo uszkodzić jej wnętrze. Przy ciasnym pasowaniu wkręconym w plastikową obudowę pilota nawet lekkie uszkodzenie śruby spowoduje że za cholerę nie da się wykręcić a nawet malutkimi szczypcami bocznymi nie ma jak tego złapać. Mi się taka sytuacja własnie przytrafiła , a że uparłem sie żeby to rozkręcic to musiałem grzać śrubkę lutownicą co z kolei spowodowało nadtopienie obudowy. Teraz poleruję to nadwyrężone miejsce, żeby to poskładać - oczywiście już z innymi śrubami. Nie nawidzę tej gównianej chińszczyzny !

          Analizując wczesniejsze wypowiedzi to nie za bardzo zrozumiałem wypowiedź Żółwika

          spróbuj na spokojnie

          bo nie kumam jak można to zrobić w taki sposób. Albo się podłącza ładowanie albo nie. Wkó...w bierze jak coś nie działa zwłaszcza w terenie więc trudno jest o spokój w takich sytuacjach. No jedyne czego nie zrobiłem to próba wypowiadania tajemniczych zaklęć to chińskiego bóstwa :mrgreen:


          p.s. podczas otwierania drugiej warstwy obudowy pilota wypada blaszka robiąca za antenę WIFI. Trza pamietac, zeby ją potem poprawnie zamontowac tak aby dobrze przylegała do styków we wnętrzu płytki z elektroniką

          #5 Bob_budowniczy

          Bob_budowniczy

            Ekspert

          • Użytkownik
          • PipPipPip
          • 85 postów

            Napisano 07 listopad 2013 - 22:41

            Panowie, nic nie rozkręcajcie! wystarczy przeczyścić styki od pilota i ładowarki (np. delikatnym papierem ściernym) i problem rozwiązany. Przerabiałem to już kilka razy, styki po prostu śniedzieją i nie ma styku...

            #6 omen1975

            omen1975

              Member

            • Użytkownik
            • Pip
            • 16 postów

              Napisano 07 listopad 2013 - 22:52

              tak ale tu mówisz o czyszczeniu styku zewnętrznego a ja pisałem o tym wewnętrznym którym być może od wstrząsów albo czegoś innego stał się stykiem bez styku. To dwie różne sprawy więc zastanów się zanim napiszesz "nie rozkręcajcie". Oczywiście zawsze w pierwszej kolejności dobrze jest przeczyścic ten zewnetrzny zamiast od razu startować z rozbiórką.
              Napisałem we wcześniejszej wypowiedzi, że ta metoda nie w każdym przypadku może być skuteczna i tego będę nadal się trzymał. U mnie akurat pomogło. Acha... jesli już chodzi o ścisłośc kolego BobBudowniczy to tego typu styków nie czyści sie papierem sciernym poniewaz styk posiada warstwe ochronną o podwyższonych własnościach przewodzenia. Kilka razy przetrzesz papierem a potem juz ciągle będziesz musiał bo styki będą zaśniedziałe 10 razy bardziej z powodu braku tej własnie warstwy ochronnej. Żeby uniknąć osadów na styku obniżających przewodność wystarczy go natłuścić i co jakis czas po zabrudzeniu wyczyścić.

              #7 nobi

              nobi

                Ekspert

              • Użytkownik
              • PipPipPip
              • 70 postów

                Napisano 10 listopad 2013 - 16:51




                Snt frm iP usng Tptlk
                powolutku się ziemniaczki gotują...


                Wróć do GoPro Hero3 · Następny nieczytany temat →